UX

Blog o User Experience

Nasz blog UX to skarbnica wiedzy dotycząca projektowania rozwiązań przyjaznych użytkownikom, zbudowana na bazie wieloletniego doświadczenia w pracy z markami z różnych branż.

Strony, sklepy i aplikacje przyjazne użytkownikom to podstawa do sukcesu w sieci. Jednak jak je tworzyć? Między innymi o tym piszemy na naszym blogu poświęconym User Experience. Coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani czytelnicy.

Audyt UX strony internetowej

Audyt UX. Na czym polega audyt użyteczności strony?

Obok optymalizacji, użyteczność witryny jest jednym z najważniejszych elementów pracy nad stroną. Audyt UX bada skuteczność www, sprawdza jej kondycję i wypunktowuje błędy. W artykule przyjrzymy się, na czym polega i jak powinien wyglądać.

Czytaj więcej
Testy użyteczności

Badania UX, czyli jak przeprowadzić skuteczne testy użyteczności?

Testy UX pozwalają zbadać funkcjonalność strony internetowej, aplikacji czy sklepu online na podstawie obserwacji użytkowników. Badania user experience sprawdzają doświadczenia wybranej grupy internautów. Dowiedz się, dlaczego warto przeprowadzać testy UX, na czym takie badania polegają oraz kiedy je wdrożyć.

Czytaj więcej
Makieta strony internetowej

Makieta strony internetowej – jak ją zaprojektować?

Planujesz stworzyć stronę internetową? Makieta strony to pierwszy etap prac nad nową www. Dowiedz się, jak wygląda proces projektowania makiety strony internetowej, poznaj sprawdzone metody, stwórz samodzielnie makietę funkcjonalną strony za pomocą kilku polecanych programów.

Czytaj więcej
Web usability - jak stworzyć stronę przyjazną użytkownikom?

Web usability, czyli strona przyjazna użytkownikom

Współczesny konsument ma ogromny wybór, bardzo trudno jest zyskać jego uwagę, a bardzo łatwo ją stracić. Jest przyzwyczajony do wygody, lubi indywidualne podejście, chce szybko i sprawnie korzystać ze stron www, sklepów online, formularzy kontaktowych. Web usability spełnia tutaj kluczową rolę.

Czytaj więcej