Shopware

Zbuduj sklep internetowy szyty na miarę Twojego biznesu

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Shopware 6 to platforma e-commerce stworzona w oparciu o framework PHP Symfony i Vue.js. Połączenie dwóch dobrze znanych i słynących z elastyczności technologii powoduje, że Shopware to rozwiązanie, które umożliwi Ci sprawnie wdrożyć pomysł na platformę sprzedażową B2B, B2C lub D2C średniej i dużej wielkości. Sklep Shopware to idealna alternatywa dla bardziej skomplikowanych systemów jak Magento, która jednocześnie spełnia oczekiwania wymagających biznesów.

Open Source

Otwarty kod daje ogromne możliwości modyfikacji i konfiguracji sklepu na Shopware. Dzięki temu możesz samodzielnie decydować o architekturze e-commerce, wiedząc, że nigdy nie stracisz dostępu do swojego projektu przez koszty licencyjne.

Elastyczność

Shopware 6 to platforma, która oferuje ogromne możliwości konfiguracji i rozwoju właścicielowi sklepu internetowego, nie narzucając przy tym sztywnych ram dotyczących m.in. dozwolonych integracji. Pozwala to stworzyć e-commerce w pełni dostosowany do potrzeb danego biznesu.

Skalowalność

Wykorzystanie frameworków takich jak Symfony czy Vue gwarantuje wysoką wydajność, a także możliwości rozwoju platformy e-commerce wraz ze wzrostem potrzeb biznesu.

Customer experience

Shopware jest platformą sprzedażową, która oferuje świetne narzędzia do tworzenia angażującego wizualnie contentu, który przykuje uwagę użytkowników. Dzięki możliwości dostosowania treści do grup docelowych możesz zbudować zaufanie użytkownika do Twojej marki.

Podejście API-First

Dzięki zaawansowanym interfejsom API sklep internetowy Shopware 6 możesz bez większych przeszkód zintegrować z kluczowymi systemami zewnętrznymi np. PIM, ERP, rozwiązaniami PWA, a także marketplace’ami czy bramkami płatności.

Headless

Niewątpliwą zaletą Shopware jest możliwość budowy e-commerce w oparciu o podejście headless. Dzięki rozbudowanemu i świetnie udokumentowanemu API możesz łączyć Shopware 6 z innymi technologiami, dostarczając wyjątkowe rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojego biznesu.

Intuicyjna administracja

W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań Shopware 6 wyróżnia się czytelną nawigacją w panelu administracyjnym oraz minimalistycznym designem, co zapewnia łatwe zarządzanie sklepem nawet użytkownikom z niewielką wiedzą techniczną.

Dostępność rozszerzeń

Biblioteka dostępnych rozwiązań dla Shopware 6 stale się powiększa. Najlepszym, a do tego sprawdzonym źródłem pluginów jest Shopware Store. Z jego pomocą możesz wyszukiwać moduły po kategoriach, ocenach, cenie czy poziomie certyfikacji.

Shopware 6 oferuje trzy wersje platformy - Community, Professional i Enterprise Edition. Każda z nich zapewnia dostęp do innego zestawu funkcji, tym samym spełniając oczekiwania różnych biznesów. Zapoznaj się z krótkim opisem każdego z pakietów, a my z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiedni pod wdrożenie Shopware w Twoim biznesie.

Community

Bezpłatna wersja platformy szczególnie polecana firmom, które nie wymagają oficjalnego wsparcia producenta.

Skontaktuj się z nami
Professional

Płatna wersja zapewniająca support specjalistów Shopware, dzięki czemu Twój sklep będzie zawsze w dobrych rękach.

Skontaktuj się z nami
Enterprise

Płatna wersja przeznaczona dla projektów poziomu Enterprise, którym zależy na zaawansowanych funkcjach.

Skontaktuj się z nami
O wersji:
O wersji:
O wersji:
Brak opłat licencyjnych
Wszystkie funkcje z Community Edition
Wszystkie funkcje z Professional Edition
Hostowana na własnym serwerze
Oficjalne wsparcie producenta
Wsparcie producenta 24/7
Dostęp do wszystkich podstawowych funkcji platformy
Zwiększone możliwości automatyzacji procesów
Indywidualny Opiekun Klienta Shopware
Dostęp do wielu rozszerzeń na Shopware Store
Rozbudowane opcje konfiguracji produktów
Shopware Publisher
Wsparcie społeczności
Funkcje sprzedaży omnichannel
B2B Suite
Możliwość hostingu w chmurze
Guided Shopping
Możliwość hostingu własnego lub w chmurze

Zarządzanie produktami w Shopware

Sklepy na Shopware zapewniają intuicyjny system zarządzania produktami. Każdą z właściwości produktu – wagę, kolor, rozmiar czy wzór – możesz łączyć w katalogi i zarządzać nimi z jednego miejsca. Na podstawie właściwości możliwe jest tworzenie nieskończonej liczby wariacji. Kolejną funkcją są Product Streams, które pozwalają tworzyć dynamiczne katalogi produktów za pomocą kryteriów filtrowania.

Sprzedaż omnichannel w Shopware

Sprzedaż wielokanałowa to dla większości biznesów internetowych podstawa funkcjonowania. System Shopware ułatwia zarządzanie kanałami sprzedaży dzięki funkcji Sales Channels. Z jej pomocą możesz kontrolować sprzedaż swoich usług lub produktów w różnych kanałach sprzedaży – predefiniowanych w panelu Shopware 6: Facebooku, Instagramie, Google Shopping, Voice Commerce, a także niestandardowych, które możesz zintegrować za pomocą API. Ponadto każdy z kanałów sprzedaży może różnić się asortymentem, cenami, walutami czy językiem.

Shopware Shopping Experiences

Idea Shopping Experiences to wyjątkowe połączenie treści z atrakcyjną wizualnie prezentacją produktów lub usług, które ma przekonać Klientów do zakupu. Przy wykorzystaniu gotowych kreatorów landing page, podstron kategorii czy produktów możesz przedstawiać użytkownikom swoją ofertę, jednocześnie zachowując spójność komunikacji między kanałami sprzedaży. Korzystanie z Shopping Experiences nie wymaga wiedzy graficznej czy technicznej, tym samym gwarantuje prostotę obsługi.

Shopware Flow Builder

To domyślne rozwiązanie wbudowane w rdzeń Shopware 6, dzięki któremu możesz znacznie uprościć i zautomatyzować skomplikowane procesy biznesowe zachodzące w Twoim sklepie. Za pomocą intuicyjnego interfejsu możesz samodzielnie definiować procesy – zdarzenia, które je rozpoczynają, warunki czy następne działania w łańcuchu. Wszystko to bez konieczności napisania choćby jednej linijki kodu.

Shopware Multistore

Podobnie, jak w przypadku Magento, Shopware umożliwia zarządzanie kilkoma sklepami internetowymi w ramach jednego panelu administracyjnego. Sklepy możesz tworzyć zarówno na subdomenach, jak i w ramach odrębnych domen. Każdy z nich może mieć inne ustawienia dotyczące m.in. języka, walut, podatków. Dzięki funkcji multistore możesz wykorzystać Shopware jako centrum dowodzenia Twoimi działaniami sprzedażowymi online.

Shopware Plugin Manager

Plugin Manager to istne centrum kontroli nad rozszerzeniami, szablonami i zintegrowanymi narzędziami. Z poziomu jednego widoku możesz wyszukiwać, instalować, edytować oraz usuwać pluginy zastosowane w swoim sklepie Shopware 6. W menadżerze rozszerzeń będziesz także powiadamiany o aktualizacjach narzędzi, które na Ciebie czekają.

Zarządzanie mediami w Shopware

Dodawanie, edytowanie czy organizacja plików multimedialnych w Shopware 6 to sama przyjemność. Dzięki wbudowanemu modułowi do zarządzania mediami możesz m.in. wygodnie sortować je po kategoriach czy monitorować, gdzie dany plik został wykorzystany dotychczas. Ponadto nie musisz przejmować się wydajnością rozwiązania, gdyż zostało zbudowane tak, aby obsługiwać ogromną ilość danych.

Shopware a sprzedaż międzynarodowa

Sklepy Shopware są domyślnie przygotowane na internacjonalizację Twojego biznesu. Dzięki wbudowanym funkcjom będziesz miał o wiele mniej przeszkód do pokonania, aby wystartować ze sprzedażą na rynki zagraniczne. Rozwiązania oferowane przez platformę obejmują m.in.: dostosowanie do warunków prawnych w konkretnych krajach, wielojęzyczność i wielowalutowość, konfigurację reguł dotyczących polityki cenowej na konkretne rynki czy konfigurowalne obliczanie podatków. Wszystko to, aby ułatwić Ci wyjście z ofertą za granicę.

Shopware Rule Builder

Platforma oferuje nowoczesne narzędzie do zarządzania nawet bardzo skomplikowanymi regułami biznesowymi, a co najważniejsze, jego użycie nie wymaga ingerencji zespołu developerskiego. Wykorzystując Rule Builder, możesz określić reguły dotyczące m.in. metod płatności, kosztów wysyłki, cen, promocji dla klientów indywidualnych, czy całych grup użytkowników. Co ważne, raz wprowadzoną regułę możesz stosować wielokrotnie w różnych przypadkach.

Storefront Shopware 6

Storefront Shopware 6 jest zbudowany w oparciu o framework Bootstrap i dodatkowo wykorzystuje silnik szablonów Twig, co daje bardzo duże możliwości frontendowe zarówno Klientowi, jak i programistom. Takie rozwiązanie zapewnia idealne dopasowanie warstwy frontowej do wszystkich urządzeń, gwarantuje lekkość i szybkość działania, a także stanowi bardzo dobrą bazę do budowy customowych szablonów.

Shopware SEO

Sklepy internetowe Shopware są także przygotowane pod planowanie i realizację działań pozycjonerskich. Wśród domyślnych funkcji stworzonych z myślą o widoczności organicznej możemy wyróżnić m.in. możliwość dodania danych strukturalnych, nawigacji okruszkowej, meta tagów czy linków kanonicznych. Ponadto dzięki dostępnym rozszerzeniom można z łatwością zwiększyć potencjał platformy pod kątem pozycjonowania.

Shopware PWA

Wisienka na torcie możliwości platformy. Shopware Progressive Web Application powstało we współpracy z Vue Storefront, co gwarantuje wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych i najlepszych praktyk stosowanych przez społeczność Vue.js. Dzięki Shopware PWA możesz stworzyć nowoczesny, a zarazem intuicyjny front swojego e-commerce, który będzie spełniał oczekiwania nawet projektów poziomu enterprise. Postaw na Progressive Web Apps, jeżeli zależy Ci na dużych możliwościach integracji i rozwoju warstwy frontowej swojej platformy.

Shopware a różne modele biznesowe

Model B2C

Dekoracyjna ikona

Model B2C

Shopware 6 bez dwóch zdań świetnie sprawdzi się w przypadku sprzedaży B2C. Już podstawowa, bezpłatna wersja platformy została wyposażona we wszelkie niezbędne funkcje do obsługi klienta indywidualnego. Na szczególną uwagę zasługują opcje Shopping Experiences oraz Sales Channels, o których zaletach i zastosowaniu pisaliśmy wyżej.

Model B2B

Dekoracyjna ikona

Model B2B

Systemy B2B wymagają bardzo dużej elastyczności i personalizacji, dlatego Shopware 6 oferuje specjalną opcję stworzoną z myślą o sprzedaży Business to Business. Mowa o B2B Suite, które jest dostępne w przypadku wersji Enterprise Edition. Dzięki platformie Shopware B2B Suite zyskujesz dostęp m.in. do rozbudowanego systemu nadawania uprawnień, możliwości indywidualnego ustalania cen i rabatów dla konkretnych klientów lub grup klientów czy uproszczonego procesu składania zamówień.

Model D2C

Dekoracyjna ikona

Model D2C

Model D2C w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Już w obecnej formie Shopware 6 oferuje wszystko to, co dla segmentu D2C jest kluczowe, m.in. rozbudowaną opcję zarządzania katalogiem produktów (w tym Product Streams), możliwość tworzenia konfiguratorów produktów czy połączenie z softami do prowadzenia live chatów z klientami na stronie.

Chcesz uruchomić sklep internetowy przy pomocy Shopware 6?
Pomożemy Ci!

Platforma Shopware została stworzona z myślą o możliwości jak największego dostosowania do wymagań Klienta. Podejście API-First umożliwia integracje zarówno z powszechnie znanymi narzędziami, jak i customowymi rozwiązaniami stworzonymi specjalnie na potrzeby Twojego biznesu. Dzięki temu w dowolnym momencie możesz rozwijać swój sklep o niezbędne funkcje.

Na oficjalnej stronie Shopware możesz znaleźć sekcję z rekomendowanymi przez producenta integracjami z podziałem na kategorie. Możesz także sprawdzić, jakie integracje są dostępne w poszczególnych krajach. Bezcennym źródłem wiedzy o dostępnych pluginach/integracjach jest także Shopware Store, który stanowi bazę wszystkich rozszerzeń oraz szablonów. Dostęp do niego uzyskasz bezpośrednio z panelu administracyjnego swojego sklepu.

Shopware 6 możesz zintegrować m.in. z:

  • systemami ERP, PIM, SAP, CRM,
  • operatorami płatności,
  • firmami kurierskimi,
  • marketplace’ami,
  • systemami reklamowymi,
  • narzędziami do analityki, email marketingu czy marketing automation.

Shopware – najczęściej zadawane pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Porozmawiajmy

Ile kosztuje sklep na Shopware?

Cena sklepu internetowego Shopware zależy od wielu czynników. Wśród kluczowych należy wyróżnić zakres funkcji, typ projektu graficznego (spersonalizowany czy szablon) i niezbędne integracje np. z systemami PIM czy ERP. Pod uwagę należy także wziąć wersję platformy, na którą się zdecydujesz - Community, Professional czy Enterprise Edition. Można jednak przyjąć, że najprostszy sklep na Shopware 6 to inwestycja min. kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy Shopware jest odpowiednim systemem dla mojego projektu?

Shopware to platforma stworzona do budowy średniej i dużej wielkości rozwiązań sprzedażowych dla sektora B2B, B2C czy D2C. Sprawdzi się także w przypadku mniejszych e-commerców, które myślą o dynamicznej ekspansji w przyszłości. Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy z pewnością pomogą Ci określić, czy Shopware to technologia dla Twojego biznesu.

Na jakich technologiach opiera się Shopware?

Podstawę Shopware 6 stanowią dwa dobrze znane frameworki PHP i JavaScript, mianowicie Symfony i Vue. Takie połączenie technologii gwarantuje wydajność, skalowalność i elastyczność w tworzeniu rozwiązań webowych.

Czy mogę prowadzić kilka sklepów na Shopware jednocześnie?

Oczywiście, Shopware umożliwia zarządzanie kilkoma sklepami z poziomu jednego panelu administracyjnego. Każdy sklep może mieć inny asortyment, ceny, język, waluty itd.

Z jakimi systemami można zintegrować Shopware?

Dzięki podejściu API-First Shopware 6 można zintegrować m.in. z systemami PIM czy ERP, marketplace’ami, bramkami płatności, firmami kurierskimi, kanałami social media, narzędziami analitycznymi czy customowymi narzędziami stworzonymi dla Twojej firmy.

Porozmawiaj o wdrożeniu sklepu Shopware 6 z ekspertami

CAPTCHA