Tworzenie stron Wordpress

Projektujemy i tworzymy strony, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników
 • Stwórz stronę dostosowaną do Twoich potrzeb
 • Wyróżnij się na tle konkurencji
 • Pozyskaj Klientów dzięki nowej stronie

Skontaktuj się z nami

CAPTCHA

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Oto kolejne kroki:

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

24h

Przygotujemy wycenę Twojego projektu, uwzględniając wszystkie najważniejsze czynniki wpływające na ostateczny koszt realizacji.

bees

Doradzimy Ci, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojego projektu.

hand

Od ponad 10 lat tworzymy strony i sklepy internetowe w oparciu o sprawdzone rozwiązania Open Source, w tym WordPress. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu potrafimy skutecznie doradzić odpowiednie rozwiązania, które będą zgodne z koncepcją biznesową i wpiszą się w Twój budżet.

W Smartbees tworzymy strony internetowe WordPress, które wyróżniają się indywidualnym podejściem do każdej realizacji. Szczególną uwagę przykładamy do jakości kodu, dzięki czemu rozwiązanie spełnia najwyższe standardy.

Z pomocą WordPress tworzymy:

 • proste strony internetowe;
 • serwisy średniej wielkości;
 • małej i średniej wielkości sklepy WooCommerce;
 • 2w1, czyli strony internetowe z funkcją e-commerce;
 • niestandardowe projekty zgodne z wizją Klienta.

Wycena projektu strony internetowej na WordPressie

Dekoracyjna ikona

Wycena projektu strony internetowej na WordPressie

Każdy projekt jest inny, dlatego każdy kosztorys tworzymy indywidualnie. Na etapie wyceny niezwykle ważne jest poznanie Twoich oczekiwań oraz zakresu funkcjonalnego projektu. Te informacje pozwolą nam przygotować możliwe jak najbardziej precyzyjną propozycję. W innym przypadku jesteśmy w stanie podać jedynie szacunki cenowe, które mogą znacznie odbiegać od rzeczywistego kosztu rozwiązania.

Wyceń projekt

Projektowanie stron i sklepów WordPress

Dekoracyjna ikona

Projektowanie stron i sklepów WordPress

Zarówno z perspektywy Klienta, jak i zespołu developerskiego, kluczowym etapem jest projektowanie graficzne. W końcu to w dużej mierze warstwa wizualna strony ma wpływ na pierwsze wrażenie użytkownika. W tym przypadku masz do wyboru dwa podejścia - oparcie strony o gotowy szablon graficzny lub customową grafikę. W Smartbees projektujemy strony na WordPressie od zera, aby dostosować je idealnie do Twoich potrzeb.

Zapytaj o projekt graficzny

Tworzenie strony na WordPress

Dekoracyjna ikona

Tworzenie strony na WordPress

Etap ten poprzedzony jest dokładnym planowaniem prac, obejmującym m.in. rozpisanie wdrożenia na poszczególne części. Dzięki temu efekty naszych prac możemy przedstawiać etapowo. Gwarantuje to także regularny wgląd w nasze działania i pewność, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

Wyceń stronę

Testowanie i wdrożenie na serwer produkcyjny

Dekoracyjna ikona

Testowanie i wdrożenie na serwer produkcyjny

Zwieńczeniem prac programistycznych są ostateczne testy ręczne i automatyczne całego projektu. Dopiero po tej fazie oraz pełnej akceptacji z Twojej strony jesteśmy gotowi do wdrożenia strony na serwer docelowy. W zależności od potrzeb możemy również asystować w przenosinach rozwiązania na serwer produkcyjny, jeżeli wolisz, aby procedurę tę wykonał Twój wewnętrzny zespół IT.

Stwórz z nami projekt
Chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu stron na WordPress w Smartbees?
Napisz do nas
 1. Optymalizacja SEO - strony internetowe tworzone na WordPress można zoptymalizować pod kątem technicznym, aby wspierały proces pozycjonowania całej domeny. Nasz zespół, z pomocą specjalistów SEO, wdroży niezbędne pluginy oraz funkcje, jak i zadba o pagespeed czy optymalizację Core Web Vitals w trakcie developmentu. Pamiętaj jednak, aby uwzględnić swoje wymagania w tym obszarze podczas spisywania zakresu projektu.
 2. Responsywność - tworzymy strony internetowe WordPress wyróżniające się wyglądem niezależnie od urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu nie musisz martwić się o ich użyteczność, zapewniając dostęp do zawartości strony na komputerach, tabletach i urządzeniach mobilnych.
 3. Zgodność z identyfikacją wizualną - nasze strony na WordPress nie tylko są nienaganne pod kątem technicznym, ale również wizualnym. Przykładamy ogromną wagę do procesu projektowania graficznego i wdrażania zmian front-endowych, jednocześnie dbając, aby projekt był zgodny z identyfikacją Twojej marki. Świetnie, jeśli na etapie wyceny prześlesz nam brand book lub księgę znaku, abyśmy wiedzieli jak najwięcej o warstwie wizualnej strony.
 4. Dokumentacja projektowa - projekt oparty o system WordPress można poszerzyć m.in. o customowe rozwiązania. Dlatego do każdej realizacji przygotowujemy dokumentację techniczną pluginów oraz instrukcję obsługi, abyś nie miał wątpliwości, jak działają nasze rozwiązania. Dane te możesz również przekazać innemu podwykonawcy, z którym chciałbyś nawiązać współpracę w przyszłości.
Różna kolorystyka strony internetowej

W Smartbees zajmujemy się nie tylko wdrażaniem, ale również projektowaniem stron WordPress. Decydując o szacie graficznej WordPressa, masz dwie, podstawowe opcje do wyboru - szablon i indywidualny projekt. Szablon zdecydowanie minimalizuje wstępny koszt samej grafiki, jednak gdy będziesz chciał go zmodyfikować czy ulepszyć, koszty będą rosnąć. Dlatego w Smartbees tworzymy strony WordPress tylko na indywidualnie przygotowanych projektach graficznych.

Zapewniamy projekty graficzne, które:

Są zgodne z identyfikacją wizualną Twojej marki

honeycomb

Idą z duchem czasu, uwzględniając panujące trendy

Bees

Są tworzone z myślą o użytkowniku (UX-first) i jego wygodzie

ul

Są w 100% oryginalne, dzięki czemu nie znajdziesz drugiej takiej samej strony

keeper
Uważasz, że nasze usługi odpowiadają Twoim potrzebom?
Odezwij się do nas

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje tworzenie stron na WordPress? Wcale nas to nie dziwi. Poznanie kosztów realizacji jest istotnym czynnikiem, który decyduje o wyborze wykonawcy. Musisz wiedzieć, że w Smartbees ostateczny koszt strony internetowej WordPress określamy indywidualnie dla każdego projektu w trakcie procesu wyceny, który przejdziemy wspólnie.

Koszt strony na WordPress

Cena strony WordPress zależy m.in. od projektu graficznego oraz zakresu funkcjonalnego. W Smartbees koszt strony opartej o indywidualną grafikę (nie stosujemy szablonów w naszej codziennej pracy) rozpoczyna się od 20 tysięcy złotych netto.

Odezwij się do nas
Koszt sklepu na WooCommerce

Podobnie jak w przypadku stron na WordPress, cena WooCommerce zależy głównie od funkcjonalności. Im więcej zaawansowanych rozwiązań, tym z wyższymi kosztami musisz się liczyć. Realizacja projektów na WooCommerce w Smartbees zaczyna się od 40 tysięcy złotych netto.

Odezwij się do nas
Wsparcie i rozwój WordPress

Usługi supportowe na WordPress rozliczamy godzinowo. Finalna stawka zależy od wybranej formy rozliczeń - pojedynczych godzin, pakietu lub stałej współpracy abonamentowej. Stawki za godzinę naszej pracy supportowej mieszczą się między 150 a 200 złotych netto.

Odezwij się do nas
Pozycjonowanie stron WordPress

Koszt pozycjonowania strony na WordPress wyceniamy po wstępnej analizie serwisu i jej otoczenia rynkowego. Nie działamy na z góry określonych pakietach - każdą wycenę tworzymy indywidualnie. Miesięczny koszt pozycjonowania WordPress rozpoczyna się od 2500 złotych netto.

Odezwij się do nas

Integracja z operatorami płatności

Jeżeli chcesz umożliwić użytkownikom dokonywanie bezpiecznych płatności przez swoją stronę na WordPress, zrobisz to m.in. z pomocą gotowych pluginów. Najwięksi operatorzy płatności w Polsce (np. PayU, Przelewy24, Tpay, Blik) oferują gotowe rozwiązania, które pozwolą Ci podpiąć ich system pod stronę na WP.

Integracja z firmami kurierskimi

Automatyczna integracja z popularnymi metodami dostaw nie jest wyzwaniem w przypadku WordPressa. Gotowe rozszerzenia integrujące stronę z DPD, DHL, InPost czy Pocztą Polską wymagają jedynie poprawnej instalacji, abyś mógł zarządzać przesyłkami z poziomu panelu administracyjnego.

Integracja z systemami księgowymi

Chcesz automatycznie wystawiać i wysyłać faktury do kontrahentów? Połączenie z systemem księgowym będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem. Istnieją gotowe rozwiązania integrujące (np. Fakturownia czy iFirma) z platformami postawionymi na WordPress.

Integracja z systemami ERP

Jeżeli zarządzasz zasobami firmy w odrębnym systemie ERP, nie musisz martwić się o brak możliwości połączenia z WordPress. Większość popularnych dostawców oprogramowania ERP oferuje gotowe moduły integrujące.

WordPress w pigułce

nr 1

wśród najpopularniejszych CMS w Polsce
Badge

64 %

stron wykorzystujących CMS, stoi na WordPress
Różdżka miodu

43 %

stron w internecie używa WordPressa
hand

+ 60 K

wtyczek jest dostępnych na oficjalnej stronie WordPress
Ikona słoika

Strony internetowe zgodne ze strategią marketingową

Co możemy zrobić podczas tworzenia stron WordPress, aby już na starcie przyszykować Twój serwis do działań marketingowych? Uwierz nam - opcji jest naprawdę wiele. Poznaj te, które najczęściej powtarzają się wśród zapytań od naszych Klientów.

Analityka

Dekoracyjna ikona

Analityka

Nasze usługi WordPress obejmują m.in. integrację z najważniejszymi narzędziami analitycznymi tj. pakiet Google (Google Analytics, Google Search Console, Google Tag Manager), systemami do śledzenia zachowań użytkowników i tworzenia heatmap (Hotjar, Mouseflow, Crazy Egg) czy narzędziami do analizy ruchu w serwisie (Matomo).

Pozycjonowanie

Dekoracyjna ikona

Pozycjonowanie

Jeżeli Twoim priorytetem będzie pozyskiwanie ruchu z organicznych wyszukiwań, już podczas prac developerskich możemy poświęcić czas na optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek. Zadbamy m.in. o strukturę nagłówków w serwisie, generowanie przyjaznych adresów URL, poprawne przekierowania, meta tagi czy szybkość strony.

Marketing automation

Dekoracyjna ikona

Marketing automation

Jeżeli chcesz znacznie przyspieszyć i ustrukturyzować działania marketingowe w firmie, narzędzia do automatyzacji okażą się strzałem w dziesiątkę! Już na wstępnie możesz zintegrować swoją stronę z narzędziami takimi jak Hubspot, Mautic, FreshMail, Mailchimp, GetResponse czy SALESmanago.

Social media

Dekoracyjna ikona

Social media

W tym przypadku opcji jest bardzo dużo. Możemy zintegrować Twoje social media ze stroną, abyś mógł realizować kampanie marketingowe, udostępniać treści zamieszczone na stronie czy nawet logować się do serwisu za pomocą wybranych portali społecznościowych.

Element tła

Wersje WordPress

Warto zaznaczyć, że sam WordPress funkcjonuje w 2 głównych wersjach: WordPress.org oraz WordPress.com. Oba projekty korzystają z tego samego rdzenia oprogramowania. Główna różnica między nimi polega na tym, że stworzenie strony na WordPress.com obejmuje zapisanie się na jeden z dostępnych planów subskrypcji. Droższe pakiety oferują bardziej zaawansowane funkcje. Dzięki opłacaniu tego typu usługi, użytkownicy nie muszą się martwić o kwestie techniczne, jak instalacja motywów i rozszerzeń. Otrzymują także dostęp do oficjalnej pomocy technicznej.

Wadą WordPress.com jest jednak to, że nie pozwala na aż tak dużą elastyczność i swobodę w dostosowywaniu strony jak WordPress.org. Większa swoboda w przypadku tego drugiego wiąże się jednak z dodatkowymi zobowiązaniami. Ogólnie jednak to WordPress.org jest uznawany za ten „prawdziwy WordPress” i większość treści odnoszących się do WordPressa dotyczy właśnie tego rozwiązania.

Dalsza część tekstu dotyczy statystyk, zalet i innych podstawowych informacji właśnie na temat WordPress.org.

Platforma WordPress to od lat zdecydowanie najpopularniejszy system CMS, co ma odzwierciedlenie w liczbach. W3Techs przedstawiało ciekawe dane, których wynik widzisz na zdjęciu obok.

Oto ciekawe statystyki dotyczące tej platformy.

WordPress CMS jest używany przez niemal połowę wszystkich stron internetowych na świecie (43,2%)! Jeśli zaś chodzi o udział w rynku witryn, które wykorzystują jakiekolwiek CMS-y, odsetek ten wynosi aż 62,8%. Nie ma zatem wątpliwości co do tego, że popularność WordPressa nie ma sobie równych.

Ponadto:

 1. Ponad 409 milionów osób każdego miesiąca przegląda ponad 20 miliardów stron, które są obsługiwane właśnie przez system WordPress.
 2. Na witrynach opartych o WordPress publikują największe firmy, takie jak Spotify.
 3. 21,1% stron na WordPress wykorzystuje wtyczkę WooCommerce.
 4. WordPress był najszybciej rosnącym CRM od 2014.

Wszystkie statystyki pochodzą z portalu W3Techs i WordPress, a dane są aktualne na 2024 rok.

Statystyki WordPress
Stwórz stronę na najpopularniejszym CMS-ie
Odezwij się do nas

Znane strony oparte o system WordPress

Zastanawiasz się, jakie znane firmy i organizacje postawiły na WordPressa? Jest ich całkiem sporo. Zobacz kilka z nich!

 • Blog organizacji TED,
 • oficjalna strona biblioteki JavaScriptjQuery,
 • strona newsów Microsoftu,
 • telewizja BBC America,
 • oprogramowanie graficzne Blender,
 • popularny blog „Jak Oszczędzać Pieniądze?”,
 • Poczta Polska.

Co to jest plugin WordPress?

Plugin (wtyczka lub rozszerzenie) to gotowe oprogramowanie, które po zainstalowaniu spełnia proste lub bardziej złożone funkcje. Dzięki nim da się uprościć pewne działania lub wyposażyć strony WordPress w całkowicie nowe funkcje.

Z rozszerzeniami WordPress możesz zapoznać się na oficjalnym repozytorium.

Jakie pluginy WordPressa są najpopularniejsze? Oto kilka z nich:

 • Contact Form 7,
 • Yoast SEO,
 • kreator witryn Elementor,
 • Really Simple SSL,
 • LiteSpeed Cache,
 • All in One SEO,
 • XML Sitemaps.

Rozszerzenia te spełniają liczne funkcje związane z optymalizacją SEO, tworzeniem formularzy, dbaniem o bezpieczeństwo danych, a nawet całkowitym projektowaniem strony od zera.

Wtyczki WordPress

Chcesz dowiedzieć się więcej o CMS WordPress? Zobacz najcześciej zadawane pytania. Jeśli masz dodatkowe, odezwij się do nas!

Napisz do nas

Czy WordPress jest bezpieczny?

WordPress wyposażony jest w wiele funkcji służących bezpieczeństwu, a twórcy regularnie wypuszczają aktualizacje, które adresują najważniejsze luki w tym aspekcie. Oczywiście każda strona WordPress musi dbać o swoje bezpieczeństwo samodzielnie – jeśli na przykład nie wyposażysz swojej witryny w certyfikat SSL i spóźniasz się z pobieraniem aktualizacji systemu, narażasz się na niebezpieczeństwo związane z atakami hakerskimi.

Co to jest WooCommerce?

Strony WordPress nie są domyślnie wyposażone w zaawansowane funkcje potrzebne do sprzedawania w sieci. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi WooCommerce. Jest to rozbudowany i łatwy w instalacji plugin, który pozwala szybko rozbudować platformę o wszystko, co jest konieczne do prowadzenia prostego biznesu e-commerce.

Dlaczego warto korzystać z WordPressa?

CMS WordPress już od wielu lat cieszy się dużą popularnością i jest sprawdzony „w boju” przez wiele firm i organizacji. Niski próg wejścia, pomocna społeczność i mnogość dostępnych rozszerzeń oraz motywów sprawiają, że każdy, kto chce założyć stronę internetową, powinien rozważyć tę platformę.

Czy obsługa strony na Wordpressie jest trudna?

WordPress to jeden z prostszych systemów zarządzania treścią, który pierwotnie powstał z myślą o blogerach. Dlatego wyróżnia go intuicyjna nawigacja i wyraźnie uproszczony panel administracyjny. Nawet osoba bez żadnej wiedzy programistycznej poradzi sobie z jego obsługą i edycją treści.

Ile kosztuje strona na WordPress?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje strona WordPress, mamy dobrą wiadomość! Samo korzystanie z WordPressa (jeszcze raz doprecyzujmy, że chodzi tutaj o WordPress.org) jest całkowicie darmowe. Oczywiście założenie samej strony nie obędzie się bez dodatkowych kosztów związanych z zakupem domeny, serwera, niektórych rozszerzeń itp. To, ile ostatecznie będzie kosztować strona WordPress, zależy od wielu różnych czynników. W Smartbees strony na WordPress rozpoczynają się od 20 tysięcy złotych netto.

Ile trwa stworzenie strony internetowej na WordPressie?

Czas potrzebny na wdrożenie strony w dużej mierze zależy od poziomu skomplikowania projektu oraz informacji, które zostaną dostarczone przez Klienta na etapie doprecyzowania zakresu (specyfikacja techniczna, projekty graficzne). Zazwyczaj proste strony na WordPress tworzymy w ciągu 6-8 tygodni od podpisania umowy, natomiast bardziej skomplikowane projekty do 12 tygodni.

Czy tworzone strony są przyjazne pod SEO?

Platforma WordPress oferuje ogromną liczbę rozwiązań, które pozwalają zoptymalizować dowolny projekt na tym CMS pod kątem wyszukiwarek. W ramach naszych prac możemy zoptymalizować Twoją stronę pod SEO we wskazanym przez Ciebie zakresie, a poprawność wdrożonych rozwiązań może zweryfikować nasz wykwalifikowany zespół SEO.

Czy tworzycie również sklepy na WordPressie?

Oczywiście, nasze usługi obejmują tworzenie prostych sklepów internetowych w oparciu o WooCommerce. W ramach oferty Smartbees zajmujemy się również projektowaniem graficznym sklepów czy późniejszym wsparciem powdrożeniowym, a nawet pozycjonowaniem.

Czy oferujecie pomoc i wsparcie powdrożeniowe?

Tak, zapewniamy usługi supportowe i rozwojowe zarówno dla stron i sklepów na WordPress, które tworzyliśmy, jak i tych, które wdrażała inna agencja. Oferujemy różne formy współpracy - pakiety godzin, abonamenty czy doraźną pomoc. Zakres usług obejmuje m.in. naprawę błędów, aktualizacje, monitorowanie stanu strony czy rozwój funkcji.

Stwórz z nami wymarzony projekt na WordPressie

Przedstaw nam swoją wizję, my zajmiemy się resztą

CAPTCHA