Migracja Magento 1 do Magento 2

Zaktualizuj swój sklep na Magento do najnowszej wersji

Zrób to już teraz
Element tła

Koniec supportu dla Magento 1 i migracja do Magento 2

Migracja Magento 1 do Magento 2 to niełatwe zadanie, jednak na pewno warte zachodu. Głównym powodem, dla którego powinieneś jak najszybciej zainwestować w migrację Magento do najnowszej wersji 2.x., jest koniec supportu dla Magento 1 w czerwcu 2020 r.

Logo Magento Zalety

Większe bezpieczeństwo

Wraz z końcem supportu dla Magento 1 przestały wychodzić nowe łatki bezpieczeństwa zapewniane przez producenta oprogramowania. W praktyce oznacza to większe narażenie na ataki hakerskie bądź wycieki danych osobowych Klientów platform na Magento 1.

Nowe funkcje

Koniec oficjalnego supportu dla Magento 1 oznacza również brak wydawania nowych rozszerzeń. Zaktualizowane i w pełni wspierane rozszerzenia będą stale dostępne dla platform postawionych na Magento 2.

Łatwiejsza instalacja rozszerzeń i modułów

Migracja do Magento 2 zdecydowanie przyspiesza proces dodawania i aktualizowania rozszerzeń oraz modułów w porównaniu z wersją 1. Ponadto proces instalacji i aktualizacji jest bardziej przejrzysty i mniej czasochłonny dla developerów.

Poprawa szybkości

Magento 2 jest w stanie obsłużyć większą liczbę odsłon i zapewnić lepszą wydajność przy wzmożonym ruchu w sklepie. Szybkość poprawia również wymóg używania zaktualizowanej wersji PHP.

Ulepszenie UX i CX

Migracja do Magento 2 zapewnia użytkownikom o wiele lepszy dostęp do sklepu z poziomu urządzeń mobilnych - szablony Magento 2 świetnie dostosowują się do różnych rozdzielczości. Ponadto migracja zapewnia więcej możliwości personalizacji i dostosowania się do potrzeb Klientów, a także prostszy proces zakupowy, składający się z mniejszej liczby kroków.

Prostszy panel administracyjny

W porównaniu z Magento 1, wersja 2 może pochwalić się mniej skomplikowanym, intuicyjnym panelem administracyjnym, w którym bez trudu powinny odnaleźć się również mniej doświadczone osoby.

Skalowalność

Magento 2 zapewnia większą skalowalność niż Magento 1 - jest w stanie obsługiwać sklepy z większą liczbą produktów czy zwiększonym ruchem. Co więcej, najnowsza wersja oprogramowania umożliwia rozwijanie baz danych w przyszłości.

Zmigruj witrynę ze specjalistami
Odezwij się do nas

W Smartbees od wielu lat zajmujemy się kompleksowymi usługami związanymi z platformą Magento. Tworzymy zarówno nowe platformy oparte o to oprogramowanie, jak i obsługujemy oraz rozwijamy istniejące rozwiązania. Na swoim koncie mamy zróżnicowane projekty oparte zarówno o Magento 1, jak i Magento 2. Zapewniamy najwyższą jakość usług, wsparcie oraz doradztwo związane z migracją Magento.

Ustandaryzowany proces migracji Magento

honeycomb

Wieloletnie doświadczenie w budowie i obsłudze platform na Magento 1 i 2

keeper

Kompleksowa obsługa i rozwój rozwiązań na Magento 2

Bees

Support powdrożeniowy

bee

Migracja Magento 1 do Magento 2 to skomplikowany proces wymagający ingerencji doświadczonych Magento Developerów. Musi go poprzedzać dokładna analiza, a także planowanie celów, nowej szaty graficznej czy funkcjonalności platformy. Zobacz najważniejsze etapy migracji Magento, które wchodzą w skład procesu obowiązującego w Smartbees.

  1. Krok 1: Stworzenie kopii zapasowej - przed procesem migracji należy wykonać kopię zapasową wszystkich plików, folderów i baz danych, aby nie utracić żadnych ważnych elementów.
  2. Krok 2: Instalacja Magento 2 - aby migracja przebiegła sprawnie, wymagana jest instalacja najnowszej wersji Magento 2.x. Tylko ona zapewnia pełne bezpieczeństwo i komplet funkcjonalności.
  3. Krok 3: Migracja szablonu/layoutu - nie ma możliwości bezpośredniego przeniesienia szablonu z Magento 1 na Magento 2. Dlatego do wyboru są trzy opcje: stworzenie customowego projektu graficznego przez developerów, zakup gotowego szablonu i dostosowanie go do potrzeb sklepu bądź pobranie darmowego szablonu, którego możliwości edycji są ograniczone.
  4. Krok 4: Migracja rozszerzeń/modułów - tak jak w przypadku layoutu, nie ma możliwości migracji rozszerzeń oraz modułów z Magento 1 do Magento 2. Konieczne jest skorzystanie z odpowiedników oferowanych przez twórców oprogramowania lub w przypadku customizowanych modułów - napisanie ich od nowa.
  5. Krok 5: Migracja customizowanych rozwiązań - w przypadku customowych rozwiązań zwiększających funkcjonalności platformy, również konieczne jest napisanie ich od nowa. Nierzadko wymaga to zastosowania licznych zmian w kodzie ze względu na różnice w strukturze Magento 1 i Magento 2.
  6. Krok 6: Migracja danych - bardzo ważnym elementem migracji jest przeniesienie danych ze starej wersji platformy. Mowa o danych dotyczących m.in. klientów, zamówień, asortymentu czy płatności. Cały proces ułatwia specjalny moduł do migracji danych, dzięki któremu można ją przeprowadzić w prosty sposób.
  7. Krok 7: Testowanie rozwiązania - po wykonaniu migracji wszystkich kluczowych elementów należy sprawdzić, czy wszystkie funkcje platformy działają poprawnie oraz w razie konieczności, wdrożyć niezbędne poprawki.
  8. Krok 8: Wdrożenie platformy - ostatecznym etapem migracji Magento jest wdrożenie platformy na środowisko produkcyjne. Oznacza to m.in. konieczność konfiguracji serwera. W trakcie wdrożenia wykonywana jest także migracja delta, uzupełniająca wszystkie dane od czasu ostatniej, przedwdrożeniowej migracji.
Bloki kodu
Chcesz dowiedzieć się więcej o Magento i jego wersjach?
Czytaj dalej

Profesjonalna migracja strony

Uzyskaj szybką wycenę

Oceń wpis
4.6
Ocena: 4.7 Liczba głosów: 71

Dziękujemy za ocenę postu!

CAPTCHA