Warsztaty i konsultacje

Pomożemy Ci przejść drogę od pomysłu do realizacji

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Warsztaty i konsultacje – dlaczego są tak istotne?

Realizacja projektów IT to nie tylko prace developerskie. Aby wdrożenie było sukcesem, konieczna jest odpowiednia analiza sytuacji biznesowej, oczekiwań klienta, spisanie zakresu projektu, podzielenie realizacji na etapy czy ułożenie harmonogramu prac. Dobre przygotowanie to klucz do sukcesu, dlatego organizacja warsztatów i konsultacji przed rozpoczęciem realizacji projektu jest niezwykle ważna.

Warsztaty lub konsultacje powinny być punktem wyjścia każdego projektu IT niezależnie od jego wielkości, poziomu skomplikowania czy terminu realizacji. Są niezbędne zarówno z perspektywy klienta, jak i software house’u. Pozwalają m.in. na:

  • przełożenie planów biznesowych na rozwiązanie IT,
  • doprecyzowanie założeń projektowych, np. o konkretne opisy funkcji czy wybór dostawcy modułów i integracji,
  • stworzenie dokładnego zakresu projektu, łącznie z określeniem backlogu zadań,
  • priorytetyzowanie backlogu zadań poprzez podzielenie projektu na etapy i ustalenie istotności zadań,
  • mapowanie i usprawnienie aktualnego rozwiązania IT.
Konsultacje

Poznanie potrzeb klienta i procesów biznesowych

Podczas warsztatów i konsultacji kładziemy bardzo duży nacisk na poznanie oczekiwań klienta względem finalnego wyglądu i funkcjonalności rozwiązania. Istotne jest również przeanalizowanie kluczowych procesów zachodzących w biznesie klienta, które rozwiązanie IT ma uprościć lub umożliwić ich realizację.

Oszczędność czasu

Wbrew pozorom warsztaty nie wydłużają, a skracają czas prac developerskich. Dokładna analiza potrzeb, spisanie zakresu projektu czy rozpisanie etapów realizacji powodują, że prace wdrożeniowe przebiegają o wiele sprawniej i nie ma w nich miejsca na domysły czy niedopowiedzenia.

Weryfikacja pomysłów

Nie każdy pomysł jest dobry, szczególnie jeżeli w grę wchodzi jego przełożenie na rozwiązanie IT. Warsztaty i konsultacje stanowią przestrzeń do określenia istotności poszczególnych funkcji czy weryfikacji całego pomysłu na projekt IT.

Otrzymanie produktu idealnie dopasowanego do oczekiwań

Dzięki starannie przeprowadzonym warsztatom jesteśmy w stanie customizować rozwiązanie w taki sposób, aby w pełni odpowiadało Klientowi. Pozbywamy się niepotrzebnych funkcji, zastępując je rozwiązaniami, które w 100% odpowiadają wymaganiom klienta.

Oszczędność pieniędzy

Warsztaty pozwalają starannie rozpisać zakres projektu, dzięki czemu cały budżet jest przeznaczony na niezbędne funkcje. Przekłada się to również na precyzyjną wycenę, w której bufor zmian kosztów jest na bardzo niskim poziomie.

Poznanie zespołu

Warsztaty są bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie, czy agencja, którą chcesz wybrać do prac wdrożeniowych, spełnia Twoje wymagania. Jeżeli nie poczujecie wzajemnej chemii, możesz zrezygnować z dalszych prac i poszukać innego wykonawcy.

Zalety warsztatów, czyli co możesz zyskać?

Scoping Sessions

Dekoracyjna ikona

Scoping Sessions

To typ warsztatów, podczas których przechodzimy przez wiele obszarów projektu – od weryfikacji pomysłu przez sprecyzowanie celów biznesowych po ustalenie zakresu prac, harmonogramu i stworzenia estymacji czasowych/kosztowych. Scoping Sessions szczególnie rekomendujemy w przypadku nowych projektów z bardzo ogólnymi założeniami dotyczącymi realizacji.

Tworzenie zakresu projektu

Dekoracyjna ikona

Tworzenie zakresu projektu

Jeżeli masz już jasną wizję projektu, który chcesz wdrożyć, kolejnym krokiem jest określenie konkretnego zakresu prac developerskich. Podczas takich warsztatów staramy się sprecyzować zakres funkcjonalny, nadać poszczególnym zadaniom priorytety i podzielić prace na etapy. Po zakończonych warsztatach otrzymasz dokładną roadmapę projektu i jasno spisany zakres realizacji.

Mapowanie i usprawnianie procesów

Dekoracyjna ikona

Mapowanie i usprawnianie procesów

Te warsztaty są szczególnie rekomendowane w przypadku istniejących systemów, które wymagają usprawnienia lub przebudowy. Podczas sesji warsztatowych staramy się spisać i ułożyć wszystkie kluczowe procesy, przez które przechodzi użytkownik, a także znaleźć elementy, które aktualnie zawodzą. Efektem warsztatów będzie propozycja zmian i rozwiązań, które wykluczą błędy i usprawnią system.

Doradztwo technologiczne

Dekoracyjna ikona

Doradztwo technologiczne

Konsultacje technologiczne rekomendujemy w momencie, gdy nie jesteś przekonany do wyboru systemu, który pomoże w realizacji projektu. Może to dotyczyć zarówno całego rozwiązania (CMS, platformy e-commerce), jak i jego wycinku, np. konkretnych integracji czy modułów.

Zaplanuj warsztat ze Smartbees
Napisz do nas

Współpracowaliśmy m.in. z:

Nie popełniaj błędów. Zaplanuj swój projekt z ekspertami

CAPTCHA