Comarch ERP – co to jest?

Comarch ERP – definicja

Comarch ERP to jedno z najpopularniejszych oprogramowań w Polsce, przeznaczone dla małych i średnich firm. Według producenta korzysta z niego ponad 70 tys. przedsiębiorstw. To oprogramowanie dla każdej branży, obejmujące ogół działań realizowanych w firmie. Chodzi tutaj m.in. o kwestie związane ze sprzedażą, magazynowaniem, fakturowaniem, płacami. To wszystko powoduje, że Comarch ERP daje możliwość kompleksowego zarządzania wieloma aspektami działalności w ramach jednego systemu.

Comarch ERP – podstawowe informacje

  • Rodzaj oprogramowania – system ERP
  • Rok wydania – 1998
  • Dystrybucja – dostępne różne pakiety oprogramowania
  • Oficjalna strona – comarch.pl

Czym zajmuje się firma Comarch?

Comarch to firma, która tworzy oprogramowanie. Ma za sobą realizacje dla cenionych marek polskich i zagranicznych. Firma odpowiada za projekty na 6 kontynentach i w ponad 100 krajach. Ma własne działy badawczo-rozwojowe, a także centra danych. Jej oferta kierowana jest do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Marka ta jest globalnym producentem oprogramowania, ale ma polskie korzenie. Powstała w 1993 roku i może się pochwalić referencjami uzyskanymi od klientów z różnych stron świata.

Do czego służą systemy ERP?

ERP to skrót od Enterprise Resource Planning, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. W ramach Comarch ERP dostępne są następujące wersje systemu:

  • Comarch ERP Optima – program opracowany przede wszystkim z myślą o małych i średnich firmach, a także biurach rachunkowych. Dostępny w modelu stacjonarnym i abonamentowym, tj. w chmurze.
  • Comarch ERP XT – program w chmurze do zarządzania małą i średnią firmą. Integruje i automatyzuje najważniejsze procesy związane z prowadzeniem działalności.
  • Comarch ERP Enterprise – platforma optymalna dla międzynarodowego biznesu, o rozbudowanej strukturze. Program ten był wielokrotnie nagradzany.
  • Comarch ERP XL – oprogramowanie dla firm usługowych, handlowych i produkcyjnych o średniej wielkości. Moduły można dopasować do prowadzonej działalności.

Systemy Comarch ERP są różne – należy je dobrać adekwatnie do potrzeb. Wybór odpowiedniej wersji ma wpływ na efekty wykorzystywania oprogramowania w przedsiębiorstwie.

Systemy Comarch ERP – dla kogo?

Produktami Comarch ERP powinien się zainteresować każdy, komu zależy na lepszym planowaniu zasobów firmy, a także możliwości kontrolowania i analizowania wielu aspektów związanych z działalnością w jednym systemie. Takie oprogramowanie umożliwia dopasowanie rozwiązań do oczekiwań konkretnego biznesu. Stawiając na Comarch ERP, możesz osiągnąć lepsze zarządzanie i wyniki. Oprogramowanie jest przeznaczone zarówno dla małych, jak i średnich firm, ale również przedsiębiorstw działających na różnych rynkach międzynarodowych. Niezbędny jest natomiast taki wybór wersji i modułów, który zaspokoi wymogi danego podmiotu.

Szukasz idealnego oprogramowania do swojego biznesu?

Odezwij się do nas
Udostępnij artykuł:
Oceń stronę:
0.0