Baza wiedzy Podstawowe terminy i FAQ w jednym miejscu

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy zestawienie ważnych terminów technologicznych i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Baza wiedzy

RWD

Co oznacza skrót RWD?

Tym skrótem określamy technikę tworzenia stron, które dostosowują się do każdego ekranu, na jakim są wyświetlane, tak aby były czytelne zarówno na komputerze, tablecie, telefonie, jak i każdym innym urządzeniu, na którym przyjdzie nam oglądać wybraną stronę internetową.

Główne zalety posiadania responsywnej strony internetowej:

  • Profesjonalne wyświetlanie witryny na dowolnym urządzeniu, co jest sporym udogodnieniem dla Klienta, który z braku możliwości sprawdzenia oferty na komputerze, będzie mógł to zrobić przez telefon lub tablet.
  • Pozycjonowanie ( SEO )- istotnym czynnikiem wpływającym na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych jest to, czy strona posiada wersję RWD.
  • Wygląd- grafika strony dopasowuje się do każdego urządzenia. Dodatkowo możemy np. w wersji na smartfona, pokazywać tylko najważniejsze elementy strony takie jak oferta czy kontakt.

Dlaczego warto wdrożyć RWD?

Warto dodać, że wraz z łatwością dostępu do nowych technologii, notowany jest wzrost ruchu na stronach właśnie z urządzeń mobilnych. W wersję responsywną można wyposażyć stronę, sklep czy aplikację internetową. Obecnie RWD staje się standardem każdej dobrej strony internetowej.