Shopware

Platforma e-commerce dla wymagających

Zbuduj sklep internetowy szyty na miarę Twojego biznesu z oficjalnym partnerem Shopware.

Czym jest Shopware 6?

kilka słów o platformie

Shopware 6 to platforma ecommerce stworzona w oparciu o framework PHP Symfony i Vue.js. Połączenie dwóch dobrze znanych i słynących z elastyczności technologii powoduje, że Shopware to rozwiązanie, które umożliwi Ci sprawnie wdrożyć pomysł na platformę sprzedażową B2B, B2C lub D2C średniej i dużej wielkości. Sklep Shopware to idealna alternatywa dla o wiele bardziej skomplikowanych systemów jak Magento, która jednocześnie spełnia oczekiwania najbardziej wymagających biznesów.

Zalety platformy e-commerce Shopware 6

Open Source

- otwarty kod daje ogromne możliwości modyfikacji i konfiguracji sklepu na Shopware. Dzięki temu możesz samodzielnie decydować o architekturze e-commerce, jego funkcjonalnościach, wiedząc, że nigdy nie stracisz dostępu do swojego projektu przez koszty licencyjne.

Podejście API-First

- dzięki zaawansowanym interfejsom API sklep internetowy Shopware 6 możesz bez większych przeszkód zintegrować z kluczowymi systemami zewnętrznymi np. PIM, ERP, rozwiązaniami PWA, a także marketplace’ami czy bramkami płatności.

Elastyczność

- Shopware 6 to platforma, która oferuje ogromne możliwości konfiguracji i rozwoju właścicielowi e-commerce, nie narzucając przy tym sztywnych ram dotyczących m.in. dozwolonych integracji. Pozwala to stworzyć e-commerce w pełni dostosowany do potrzeb danego biznesu.

Headless

- niewątpliwą zaletą Shopware jest możliwość budowy e-commerce w oparciu o podejście headless. Dzięki rozbudowanemu i świetnie udokumentowanemu API, Shopware 6 możesz łączyć z innymi technologiami, dostarczając wyjątkowe rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojego biznesu.

Skalowalność

- wykorzystanie frameworków takich jak Symfony czy Vue gwarantuje wysoką wydajność, a także możliwości rozwoju platformy e-commerce wraz ze wzrostem potrzeb biznesu.

Intuicyjna administracja

- w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, Shopware 6 wyróżnia się czytelną nawigacją w panelu administracyjnym oraz minimalistycznym designem, co zapewnia łatwe zarządzanie sklepem nawet użytkownikom z niewielką wiedzą techniczną.
Customer experiences - Shopware jest platformą sprzedażową, która oferuje świetne narzędzia do tworzenia angażującego wizualnie contentu, który przykuje uwagę użytkowników. Dzięki możliwości dostosowania treści do grup docelowych możesz tworzyć doświadczenia, które zbudują zaufanie użytkownika do Twojej marki i jej produktów.
Dostępność rozszerzeń - biblioteka dostępnych rozwiązań dla Shopware 6 stale się powiększa. Najlepszym, a do tego sprawdzonym źródłem pluginów jest Shopware Store. Z jego pomocą możesz wyszukiwać moduły po kategoriach, ocenach, cenie czy poziomie certyfikacji.

Pakiety Shopware

rozwiązania dopasowane do różnych biznesów

Shopware 6 oferuje trzy wersje platformy - Community, Professional i Enterprise Edition. Każda z nich zapewnia dostęp do innego zestawu funkcjonalności, tym samym spełniając oczekiwania biznesów różnej wielkości. Zapoznaj się z krótkim opisem każdego z pakietów, a my z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiedni pod wdrożenie Shopware w Twoim biznesie.

Community

Bezpłatna wersja platformy szczególnie polecana firmom, które nie wymagają oficjalnego wsparcia producenta.

O wersji

 • Brak opłat licencyjnych
 • Hostowana na własnym serwerze
 • Dostęp do wszystkich podstawowych funkcji platformy
 • +1700 rozszerzeń na Shopware Store
 • Wsparcie społeczności +5000 developerów

Professional

Płatna wersja zapewniająca support specjalistów Shopware, dzięki czemu Twój sklep będzie zawsze w dobrych rękach.

O wersji

 • Wszystkie funkcjonalności z Community Edition
 • Oficjalne wsparcie producenta
 • Zwiększone możliwości automatyzacji procesów
 • Rozbudowane opcje konfiguracji produktów
 • Funkcje sprzedaży omnichannel
 • Możliwość hostingu w chmurze

Enterprise

Płatna wersja przeznaczona dla projektów poziomu Enterprise, którym zależy na zaawansowanych funkcjonalnościach.

O wersji

 • Wszystkie funkcjonalności z Professional Edition
 • Wsparcie producenta 24/7
 • Indywidualny Opiekun Klienta Shopware
 • Shopware Publisher
 • B2B Suite
 • Guided Shopping
 • Możliwość hostingu własnego lub w chmurze

Shopware 6 - opis funkcjonalności

kluczowe rozwiązania platformy

Zarządzanie produktami w Shopware

Sklepy na Shopware zapewniają intuicyjny system zarządzania produktami. Każdą z właściwości produktu - wagę, kolor, rozmiar czy wzór - możesz łączyć w katalogi i zarządzać nimi z jednego miejsca. Na podstawie właściwości możliwe jest tworzenie nieskończonej liczby wariacji. Kolejną funkcją są Product Streams, które pozwalają tworzyć dynamiczne katalogi produktów za pomocą kryteriów filtrowania.

Shopware Rule Builder

Platforma oferuje nowoczesne narzędzie do zarządzania nawet bardzo skomplikowanymi regułami biznesowymi, a co najważniejsze, jego użycie nie wymaga ingerencji zespołu developerskiego. Wykorzystując Rule Builder, możesz określić reguły dotyczące m.in. metod płatności, kosztów wysyłki, cen, promocji dla klientów indywidualnych, czy całych grup użytkowników. Co ważne, raz wprowadzoną regułę możesz stosować wielokrotnie w różnych przypadkach.

Sprzedaż omnichannel w Shopware

Sprzedaż wielokanałowa to dla większości biznesów internetowych podstawa funkcjonowania. System Shopware ułatwia zarządzanie kanałami sprzedaży, dzięki funkcji Sales Channels. Z jej pomocą możesz kontrolować sprzedaż swoich usług lub produktów w różnych kanałach sprzedaży - predefiniowanych w panelu Shopware 6: Facebooku, Instagramie, Google Shopping, Voice Commerce, a także niestandardowych, które możesz zintegrować za pomocą API. Ponadto, każdy z kanałów sprzedaży może różnić się asortymentem, cenami, walutami czy językiem.

Shopware a sprzedaż międzynarodowa

Sklepy Shopware są domyślnie przygotowane na internacjonalizację Twojego biznesu. Dzięki wbudowanym funkcjom będziesz miał o wiele mniej przeszkód do pokonania, aby wystartować ze sprzedażą na rynki zagraniczne. Rozwiązania oferowane przez platformę obejmują m.in.: dostosowanie do warunków prawnych w konkretnych krajach, wielojęzyczność i wielowalutowość, konfigurację reguł dotyczących polityki cenowej na konkretne rynki czy konfigurowalne obliczanie podatków. Wszystko to, aby ułatwić Ci wyjście z ofertą zagranicę.

Shopware Shopping Experiences

Idea Shopping Experiences to wyjątkowe połączenie treści z atrakcyjną wizualnie prezentacją produktów lub usług, które ma przekonać Klientów do zakupu. Przy wykorzystaniu gotowych kreatorów landing page, podstron kategorii czy produktów możesz przedstawiać użytkownikom swoją ofertę, jednocześnie zachowując spójność komunikacji między kanałami sprzedaży. Korzystanie z Shopping Experiences nie wymaga wiedzy graficznej czy technicznej, tym samym gwarantuje prostotę obsługi.

Shopware PWA

Wisienka na torcie możliwości platformy. Shopware Progressive Web Application powstało we współpracy z Vue Storefront, co gwarantuje wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych i najlepszych praktyk stosowanych przez społeczność Vue.js. Dzięki Shopware PWA możesz stworzyć nowoczesny, a zarazem intuicyjny front swojego e-commerce, który będzie spełniał oczekiwania nawet projektów poziomu enterprise. Postaw na Progressive Web Apps, jeżeli zależy Ci na dużych możliwościach integracji i rozwoju warstwy frontowej swojej platformy.

Shopware Flow Builder

To domyślne rozwiązanie wbudowane w rdzeń Shopware 6, dzięki któremu możesz znacznie uprościć i zautomatyzować skomplikowane procesy biznesowe zachodzące w Twoim sklepie. Za pomocą intuicyjnego interfejsu możesz samodzielnie definiować procesy - zdarzenia, które je rozpoczynają, warunki czy następne działania w łańcuchu. Wszystko to bez konieczności napisania choćby jednej linijki kodu.

Shopware Multistore

Podobnie, jak w przypadku Magento, Shopware umożliwia zarządzanie kilkoma sklepami internetowymi w ramach jednego panelu administracyjnego. Sklepy możesz tworzyć zarówno na subdomenach, jak i w ramach odrębnych domen. Każdy z nich może mieć inne ustawienia dotyczące m.in. języka, walut, podatków. Dzięki funkcji multistore możesz wykorzystać Shopware jako centrum dowodzenia Twoimi działaniami sprzedażowymi online.

Shopware Plugin Manager

Plugin Manager to istne centrum dowodzenia rozszerzeniami, szablonami i zintegrowanymi narzędziami. Z poziomu jednego widoku możesz wyszukiwać, instalować, edytować oraz usuwać pluginy zastosowane w swoim sklepie Shopware 6. W menadżerze rozszerzeń będziesz także powiadamiany o aktualizacjach narzędzi, które na Ciebie czekają.

Shopware SEO

Sklepy internetowe Shopware są także przygotowane pod planowanie i realizację działań pozycjonerskich. Wśród domyślnych funkcji stworzonych z myślą o widoczności organicznej możemy wyróżnić m.in. możliwość dodania danych strukturalnych, nawigacji okruszkowej, meta tagów czy linków kanonicznych. Ponadto, dzięki dostępnym rozszerzeniom można z łatwością zwiększyć potencjał platformy pod kątem pozycjonowania.

Storefront Shopware 6

Storefront Shopware 6 zbudowany jest w oparciu o framework Bootstrap i dodatkowo wykorzystuje silnik szablonów Twig, co daje bardzo duże możliwości frontendowe zarówno Klientowi, jak i programistom. Takie rozwiązanie zapewnia idealne dopasowanie warstwy frontowej do wszystkich urządzeń, gwarantuje lekkość i szybkość działania, a także stanowi bardzo dobrą bazę do budowy customowych szablonów.

Zarządzanie mediami w Shopware

Dodawanie, edytowanie czy organizacja plików multimedialnych w Shopware 6 to sama przyjemność. Dzięki wbudowanemu modułowi do zarządzania mediami możesz m.in. wygodnie sortować je po kategoriach czy monitorować, gdzie dany plik został wykorzystany dotychczas. Ponadto nie musisz przejmować się wydajnością rozwiązania, gdyż zostało zbudowane tak, aby obsługiwać ogromną ilość danych.

Zastosowanie platformy Shopware 6

Shopware a różne modele biznesowe

Model B2C

Model B2C

Shopware 6 bez dwóch zdań świetnie sprawdzi się w przypadku sprzedaży B2C. Już podstawowa, bezpłatna wersja platformy została wyposażona we wszelkie niezbędne funkcjonalności do obsługi klienta indywidualnego. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują opcje Shopping Experiences oraz Sales Channels, o których zaletach i zastosowaniu pisaliśmy wyżej.

Model B2B

Model B2B

Systemy B2B wymagają bardzo dużej elastyczności i personalizacji, dlatego Shopware 6 oferuje specjalną opcję stworzoną z myślą o sprzedaży Business to Business. Mowa o B2B Suite, które dostępne jest w przypadku wersji Enterprise Edition. Dzięki platformie Shopware B2B Suite zyskujesz dostęp m.in. do rozbudowanego systemu nadawania uprawnień, możliwości indywidualnego ustalania cen i rabatów dla konkretnych klientów lub grup klientów czy uproszczonego procesu składania zamówień.

Model D2C

Model D2C

Model D2C w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Już w obecnej formie Shopware 6 oferuje wszystko to, co dla segmentu D2C jest kluczowe, m.in. rozbudowaną opcję zarządzania katalogiem produktów (w tym Product Streams), możliwość tworzenia konfiguratorów produktów czy połączenie z softami do prowadzenia live chatów z klientami na stronie.

Sklepy Shopware 6 w Smartbees

jak to robimy?

Analiza przedwdrożeniowa

Jeżeli nie masz jeszcze w pełni określonego zakresu funkcjonalności swojego sklepu Shopware 6, pomożemy Ci go skonstruować podczas specjalnych warsztatów.

Projektowanie graficzne

Niezależnie, czy postawisz na sklep Shopware w oparciu o szablon, czy w pełni spersonalizowaną szatę graficzną. Zapewnimy Ci wsparcie w dostosowaniu szablonu do brandingu firmy lub stworzymy od początku projekt graficzny.

Shopware 6 development

Jako oficjalny partner Shopware, zajmiemy się wdrażaniem Twojego sklepu od zera, zapewniając zgodność z najlepszymi praktykami i standardami podczas prac programistycznych. Zadbamy o odpowiednie przetestowanie rozwiązania i przeniesienie na serwer produkcyjny.

Obsługa i rozwój Shopware

Weźmiemy pod opiekę Twój sklep internetowy Shopware 6 niezależnie, czy byliśmy odpowiedzialni za jego development, czy nie. Zajmiemy się zarówno poprawą błędów, jak i pracami rozwojowymi. W przypadku wymagających projektów oferujemy także support 24/7.

Migracje Shopware

Przeprowadzamy migrację sklepów internetowych z innych technologii na Shopware 6. Zadbamy zarówno o przeniesienie treści, kontaktów, jak i odwzorowanie funkcjonalności, które posiadała Twoja poprzednia platforma ecommerce.

Shopware PWA

Jeżeli chcesz, aby Twój sklep był nowoczesny, intuicyjny, a przy tym spełniał oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, postaw na stworzenie go w oparciu o PWA. Opracujemy i wdrożymy frontową warstwą Twojego projektu, wykorzystując Vue Storefront.

Moduły Shopware

Posiadasz sklep na Shopware 6, ale brakuje Ci w nim konkretnej funkcjonalności, która nie jest dostępna w Shopware Store? Zgłoś się do nas, aby porozmawiać o stworzeniu customowego modułu dla Twojego sklepu.

Audyt SEO Shopware

Jeżeli wdrażasz nowy sklep internetowy lub nie jesteś zadowolony z widoczności działającego już ecommerce Shopware, powierz nam audyt pozycjonowania witryny. Sprawdzimy m.in. jego optymalizację techniczną, jakość treści oraz działania na tle konkurentów.

Integracje Shopware 6

jak możesz rozszerzyć możliwości platformy?

Platforma Shopware została stworzona z myślą o możliwości jak największego dostosowania do wymagań Klienta. Podejście API-First umożliwia integracje zarówno z powszechnie znanymi narzędziami, jak i customowymi rozwiązaniami stworzonymi specjalnie na potrzeby Twojego biznesu. Dzięki temu możesz rozwijać swój sklep w dowolnym momencie o niezbędne funkcjonalności.

Na oficjalnej stronie Shopware możesz znaleźć sekcję z rekomendowanymi przez producenta integracjami z podziałem na kategorie. Możesz także sprawdzić, jakie integracje są dostępne w poszczególnych krajach. Bezcennym źródłem wiedzy o dostępnych pluginach/integracjach jest także Shopware Store, który stanowi bazę wszystkich rozszerzeń oraz szablonów. Dostęp do niego uzyskasz bezpośrednio z panelu administracyjnego swojego sklepu.

Shopware 6 możesz zintegrować m.in. z:
systemami ERP, PIM, SAP, CRM,
operatorami płatności,
firmami kurierskimi,
marketplaceami,
systemami reklamowymi,
narzędziami do analityki, email marketingu czy marketing automation.

Najczęściej zadawane pytania o Shopware

poznaj odpowiedzi naszych ekspertów
1

Ile kosztuje sklep na Shopware?

2

Czy Shopware jest odpowiednim systemem dla mojego projektu?

3

Na jakich technologiach opiera się Shopware?

4

Czy mogę prowadzić kilka sklepów na Shopware jednocześnie?

5

Z jakimi systemami można zintegrować Shopware?

Nasi Klienci

poznaj ich opinię
SeaChange logo
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Łukasz Kutyłowski
Head of Finance / Cube Group

System płatności stworzony przez Smartbees działa bardzo dobrze i obsługuje płatności dla naszych partnerów. Zespół starał się jak najlepiej zrozumieć potrzeby biznesu, aby stworzyć najbardziej efektywny system. Zawsze można liczyć na ich elastyczność i szybką pomoc, w szczególności w przypadku kryzysowych sytuacji.

Wyceń swój sklep na Shopware 6

Porozmawiaj z doradcami oficjalnego partnera technologii
Oceń stronę:
4.6
Ocena: 4.6 Liczba głosów: 22