Tworzenie stron Wordpress
- Stwórz stronę dostosowaną do Twoich potrzeb
- Wyróżnij się na tle konkurencji
- Pozyskaj Klientów dzięki nowej stronie
Dziękujemy za wysłanie wiadomości!
Oto kolejne kroki:
Projektowanie i tworzenie stron WordPress ze Smartbees
Od ponad 10 lat tworzymy strony i sklepy internetowe w oparciu o sprawdzone rozwiązania Open Source, w tym WordPress. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu potrafimy skutecznie doradzić odpowiednie rozwiązania, które będą zgodne z koncepcją biznesową i wpiszą się w Twój budżet.
W Smartbees tworzymy strony internetowe WordPress, które wyróżniają się indywidualnym podejściem do każdej realizacji. Szczególną uwagę przykładamy do jakości kodu, dzięki czemu rozwiązanie spełnia najwyższe standardy.
Z pomocą WordPress tworzymy:
- proste strony internetowe;
- serwisy średniej wielkości;
- małej i średniej wielkości sklepy WooCommerce;
- 2w1, czyli strony internetowe z funkcją e-commerce;
- niestandardowe projekty zgodne z wizją Klienta.
Opinie naszych Klientów o współpracy
Proces tworzenia strony na WordPress
Strona internetowa na WordPressie - współpraca
Budowa strony internetowej na WordPressie - o tym pamiętamy
- Optymalizacja SEO - strony internetowe tworzone na WordPress można zoptymalizować pod kątem technicznym, aby wspierały proces pozycjonowania całej domeny. Nasz zespół, z pomocą specjalistów SEO, wdroży niezbędne pluginy oraz funkcje, jak i zadba o pagespeed czy optymalizację Core Web Vitals w trakcie developmentu. Pamiętaj jednak, aby uwzględnić swoje wymagania w tym obszarze podczas spisywania zakresu projektu.
- Responsywność - tworzymy strony internetowe WordPress wyróżniające się wyglądem niezależnie od urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu nie musisz martwić się o ich użyteczność, zapewniając dostęp do zawartości strony na komputerach, tabletach i urządzeniach mobilnych.
- Zgodność z identyfikacją wizualną - nasze strony na WordPress nie tylko są nienaganne pod kątem technicznym, ale również wizualnym. Przykładamy ogromną wagę do procesu projektowania graficznego i wdrażania zmian front-endowych, jednocześnie dbając, aby projekt był zgodny z identyfikacją Twojej marki. Świetnie, jeśli na etapie wyceny prześlesz nam brand book lub księgę znaku, abyśmy wiedzieli jak najwięcej o warstwie wizualnej strony.
- Dokumentacja projektowa - projekt oparty o system WordPress można poszerzyć m.in. o customowe rozwiązania. Dlatego do każdej realizacji przygotowujemy dokumentację techniczną pluginów oraz instrukcję obsługi, abyś nie miał wątpliwości, jak działają nasze rozwiązania. Dane te możesz również przekazać innemu podwykonawcy, z którym chciałbyś nawiązać współpracę w przyszłości.
Projekty graficzne stron WordPress
W Smartbees zajmujemy się nie tylko wdrażaniem, ale również projektowaniem stron WordPress. Decydując o szacie graficznej WordPressa, masz dwie, podstawowe opcje do wyboru - szablon i indywidualny projekt. Szablon zdecydowanie minimalizuje wstępny koszt samej grafiki, jednak gdy będziesz chciał go zmodyfikować czy ulepszyć, koszty będą rosnąć. Dlatego w Smartbees tworzymy strony WordPress tylko na indywidualnie przygotowanych projektach graficznych.
Zapewniamy projekty graficzne, które:
Strony WordPress cennik
Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje tworzenie stron na WordPress? Wcale nas to nie dziwi. Poznanie kosztów realizacji jest istotnym czynnikiem, który decyduje o wyborze wykonawcy. Musisz wiedzieć, że w Smartbees ostateczny koszt strony internetowej WordPress określamy indywidualnie dla każdego projektu w trakcie procesu wyceny, który przejdziemy wspólnie.
Cena strony WordPress zależy m.in. od projektu graficznego oraz zakresu funkcjonalnego. W Smartbees koszt strony opartej o indywidualną grafikę (nie stosujemy szablonów w naszej codziennej pracy) rozpoczyna się od 20 tysięcy złotych netto.
Podobnie jak w przypadku stron na WordPress, cena WooCommerce zależy głównie od funkcjonalności. Im więcej zaawansowanych rozwiązań, tym z wyższymi kosztami musisz się liczyć. Realizacja projektów na WooCommerce w Smartbees zaczyna się od 40 tysięcy złotych netto.
Usługi supportowe na WordPress rozliczamy godzinowo. Finalna stawka zależy od wybranej formy rozliczeń - pojedynczych godzin, pakietu lub stałej współpracy abonamentowej. Stawki za godzinę naszej pracy supportowej mieszczą się między 150 a 200 złotych netto.
Koszt pozycjonowania strony na WordPress wyceniamy po wstępnej analizie serwisu i jej otoczenia rynkowego. Nie działamy na z góry określonych pakietach - każdą wycenę tworzymy indywidualnie. Miesięczny koszt pozycjonowania WordPress rozpoczyna się od 2500 złotych netto.
Integracje stron na WordPress
Integracja z operatorami płatności
Jeżeli chcesz umożliwić użytkownikom dokonywanie bezpiecznych płatności przez swoją stronę na WordPress, zrobisz to m.in. z pomocą gotowych pluginów. Najwięksi operatorzy płatności w Polsce (np. PayU, Przelewy24, Tpay, Blik) oferują gotowe rozwiązania, które pozwolą Ci podpiąć ich system pod stronę na WP.
Integracja z firmami kurierskimi
Automatyczna integracja z popularnymi metodami dostaw nie jest wyzwaniem w przypadku WordPressa. Gotowe rozszerzenia integrujące stronę z DPD, DHL, InPost czy Pocztą Polską wymagają jedynie poprawnej instalacji, abyś mógł zarządzać przesyłkami z poziomu panelu administracyjnego.
Integracja z systemami księgowymi
Chcesz automatycznie wystawiać i wysyłać faktury do kontrahentów? Połączenie z systemem księgowym będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem. Istnieją gotowe rozwiązania integrujące (np. Fakturownia czy iFirma) z platformami postawionymi na WordPress.
Integracja z systemami ERP
Jeżeli zarządzasz zasobami firmy w odrębnym systemie ERP, nie musisz martwić się o brak możliwości połączenia z WordPress. Większość popularnych dostawców oprogramowania ERP oferuje gotowe moduły integrujące.
WordPress w pigułce
nr 1
64 %
43 %
+ 60 K
Strony internetowe zgodne ze strategią marketingową
Co możemy zrobić podczas tworzenia stron WordPress, aby już na starcie przyszykować Twój serwis do działań marketingowych? Uwierz nam - opcji jest naprawdę wiele. Poznaj te, które najczęściej powtarzają się wśród zapytań od naszych Klientów.
Wersje WordPress
Warto zaznaczyć, że sam WordPress funkcjonuje w 2 głównych wersjach: WordPress.org oraz WordPress.com. Oba projekty korzystają z tego samego rdzenia oprogramowania. Główna różnica między nimi polega na tym, że stworzenie strony na WordPress.com obejmuje zapisanie się na jeden z dostępnych planów subskrypcji. Droższe pakiety oferują bardziej zaawansowane funkcje. Dzięki opłacaniu tego typu usługi, użytkownicy nie muszą się martwić o kwestie techniczne, jak instalacja motywów i rozszerzeń. Otrzymują także dostęp do oficjalnej pomocy technicznej.
Wadą WordPress.com jest jednak to, że nie pozwala na aż tak dużą elastyczność i swobodę w dostosowywaniu strony jak WordPress.org. Większa swoboda w przypadku tego drugiego wiąże się jednak z dodatkowymi zobowiązaniami. Ogólnie jednak to WordPress.org jest uznawany za ten „prawdziwy WordPress” i większość treści odnoszących się do WordPressa dotyczy właśnie tego rozwiązania.
Dalsza część tekstu dotyczy statystyk, zalet i innych podstawowych informacji właśnie na temat WordPress.org.
CMS WordPress w liczbach
Platforma WordPress to od lat zdecydowanie najpopularniejszy system CMS, co ma odzwierciedlenie w liczbach. W3Techs przedstawiało ciekawe dane, których wynik widzisz na zdjęciu obok.
Oto ciekawe statystyki dotyczące tej platformy.
WordPress CMS jest używany przez niemal połowę wszystkich stron internetowych na świecie (43,2%)! Jeśli zaś chodzi o udział w rynku witryn, które wykorzystują jakiekolwiek CMS-y, odsetek ten wynosi aż 62,8%. Nie ma zatem wątpliwości co do tego, że popularność WordPressa nie ma sobie równych.
Ponadto:
- Ponad 409 milionów osób każdego miesiąca przegląda ponad 20 miliardów stron, które są obsługiwane właśnie przez system WordPress.
- Na witrynach opartych o WordPress publikują największe firmy, takie jak Spotify.
- 21,1% stron na WordPress wykorzystuje wtyczkę WooCommerce.
- WordPress był najszybciej rosnącym CRM od 2014.
Wszystkie statystyki pochodzą z portalu W3Techs i WordPress, a dane są aktualne na 2024 rok.
Znane strony oparte o system WordPress
Zastanawiasz się, jakie znane firmy i organizacje postawiły na WordPressa? Jest ich całkiem sporo. Zobacz kilka z nich!
- Blog organizacji TED,
- oficjalna strona biblioteki JavaScriptjQuery,
- strona newsów Microsoftu,
- telewizja BBC America,
- oprogramowanie graficzne Blender,
- popularny blog „Jak Oszczędzać Pieniądze?”,
- Poczta Polska.
Co to jest plugin WordPress?
Plugin (wtyczka lub rozszerzenie) to gotowe oprogramowanie, które po zainstalowaniu spełnia proste lub bardziej złożone funkcje. Dzięki nim da się uprościć pewne działania lub wyposażyć strony WordPress w całkowicie nowe funkcje.
Z rozszerzeniami WordPress możesz zapoznać się na oficjalnym repozytorium.
Jakie pluginy WordPressa są najpopularniejsze? Oto kilka z nich:
- Contact Form 7,
- Yoast SEO,
- kreator witryn Elementor,
- Really Simple SSL,
- LiteSpeed Cache,
- All in One SEO,
- XML Sitemaps.
Rozszerzenia te spełniają liczne funkcje związane z optymalizacją SEO, tworzeniem formularzy, dbaniem o bezpieczeństwo danych, a nawet całkowitym projektowaniem strony od zera.
WordPress FAQ - najczęściej zadawane pytania
Stwórz z nami wymarzony projekt na WordPressie
Przedstaw nam swoją wizję, my zajmiemy się resztą