Serwisy korporacyjne

Skalowalne strony dla dużych organizacji

Projektujemy, wdrażamy i obsługujemy portale korporacyjne dla polskich i zagranicznych firm

Serwisy korporacyjne

dlaczego korporacje potrzebują wyjątkowych rozwiązań?

Portal korporacyjny jest specyficznym rodzajem strony internetowej. Dlaczego? Głównie z powodu swojej wielkości, zasięgu oraz funkcjonalności, które powinien posiadać. Taki serwis stanowi wizytówkę korporacji w sieci, a także ważne źródło informacji dla wszystkich interesariuszy organizacji. Właśnie dlatego dużej wielkości firmy powinny zwracać szczególną uwagę na budowę, rozwój oraz wsparcie techniczne portalu korporacyjnego.

Portale korporacyjne

do kogo są skierowane?
Aktualni Klienci

Dla tej grupy docelowej szczególnie ważne są informacje o zmianach w ofercie firmy czy zasadach współpracy z kluczowymi partnerami i dostawcami. Istotne są również komunikaty dotyczące zmian personalnych w zarządzie i na stopniach menadżerskich.

Potencjalni Klienci

Dla przyszłych Klientów portal korporacyjny jest miejscem, które pozwala poznać firmę z bliska – jej strukturę organizacyjną, inwestorską, aktualną ofertę, portfolio realizacji, a także zweryfikować jej wizerunek online.

Inwestorzy

Z perspektywy inwestorów najważniejsze są dane finansowe, raporty i sprawozdania spółki, które pozwalają na ocenę jej kondycji. Ważną część stanowią również komunikaty i aktualności dotyczące zebrań, zgromadzeń walnych i innych ważnych z perspektywy funkcjonowania organizacji informacji.

Potencjalni pracownicy

Korporacje zatrudniają tysiące pracowników. Nie dziwi więc fakt, że muszą one posiadać rozbudowane kanały komunikacji z kandydatami, którzy na stronie internetowej szukają informacji o aktualnych ofertach pracy, wynagrodzeniu, procesie rekrutacyjnym czy onboardingu.

Ze względu na bardzo zróżnicowane potrzeby grup docelowych strony korporacyjne są złożonymi systemami, wymagającymi szczegółowego przemyślenia funkcjonalności oraz samej struktury i hierarchii informacji. Nierzadko podzielone są na wiele sekcji tematycznych, składających z pomniejszych kategorii i podstron.

Portal korporacyjny i jego wymagania

co musi zapewniać system dla takiego serwisu?

Nie każdy system nadaje się na podstawę strony dla korporacji. Musi on spełniać kilka kryteriów, które ułatwią pracę i zapewnią jakość jego działania w perspektywie długookresowej – w końcu portali korporacyjnych nie zmienia się co roku.

Bezpieczeństwo

- prawdopodobnie najważniejsza cecha systemu. Żadna korporacja nie może pozwolić sobie na luki bezpieczeństwa, które w rezultacie mogą powodować zainfekowanie systemu czy wycieki danych. Właśnie dlatego CMS strony korporacyjnej musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia, regularnie wypuszczać łatki bezpieczeństwa i oferować stały support.

Skalowalność i wydajność

- serwisy korporacyjne to zazwyczaj duże systemy, które w każdej chwili muszą mieć możliwość dodawania nowych podstron czy integracji z poszczególnymi systemami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Nie mogą sobie również pozwolić na przerwy w funkcjonowaniu strony i jej wolny czas ładowania. Z tego powodu CMS dla portalu korporacyjnego musi oferować bardzo duże możliwości rozwoju i charakteryzować się wysoką wydajnością.

Centralny panel administracyjny

- w przypadku stron korporacyjnych za zarządzanie poszczególnymi sekcjami serwisu mogą być odpowiedzialne inne osoby, a nawet całe działy – marketingu, HR czy sprzedaży. Aby ułatwić zarządzanie serwisem korporacyjnym, musi on posiadać przejrzysty panel administracyjny z podziałem na moduły, sekcje czy kategorie. Następnie z jego poziomu każdy z użytkowników może zarządzać częścią serwisu, do której ma nadane uprawnienia.

Zaawansowane opcje zarządzania treścią

- strony dla korporacji posiadają wiele podstron i sekcji, które różnią się rodzajami zawartości i sposobem ich wyświetlania. Z tego powodu potrzebują CMS-a, który jest w stanie obsłużyć i wyświetlać docelowym użytkownikom różne bloki i typy zwartości, a jednocześnie dawać redaktorom możliwość łatwego dodawania, edytowania i usuwania zróżnicowanych treści.

Wydawać by się mogło, że trudno zaleźć system bezwarunkowo spełniający wszystkie cztery kryteria. Jednakże takowy istnieje. Jest nim Drupal – CMS na licencji Open Source, który przeznaczony jest do średniej i dużej wielkości realizacji, a także zapewnia niemalże nielimitowane możliwości rozwoju funkcjonalności w przyszłości. Drupal to system, któremu przy budowie serwisów zaufały największe koncerny, instytucje i organizacje na świecie m.in. Tesla, Harvard czy Biały Dom.

Strony korporacyjne w Smartbees

co nas wyróżnia?

W Smartbees od ponad 10 lat tworzymy skalowalne rozwiązania na CMS Drupal dla firm z Polski i zagranicy. Zajmujemy się kompleksową obsługą tworzonych serwisów korporacyjnych – od etapu projektowania graficznego przez proces developmentu po obsługę i wsparcie techniczne.

Wiemy, że strony dla korporacji wymagają personalizowanych rozwiązań – dzięki Drupalowi możemy tworzyć dowolne funkcjonalności w formie modułów, które usprawnią działanie portalu korporacyjnego.

Strony dla korporacji w Smartbees to:
gwarancja jakościowego kodu zgodnego z europejskimi standardami,
ponad 10 lat doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu stron oraz portali,
pełna dokumentacja prac developerskich,
zastosowanie sprawdzonego CMS Drupal idealnego dla tego typu realizacji.

Nasze portale korporacyjne

poznaj realizacje Smartbees

45 widoków graficznych na desktop, 35 na mobile, 24 widoki obcojęzyczne- to tylko niektóre liczby opisujące końcowy efekt prac nad stronami dla Wyższych Szkół Bankowych- największej sieci prywatnych szkół wyższych w Polsce. Dowiedz się, jak zbudowaliśmy świetnie funkcjonującą platformę dla WSB.

Strona dla korporacji

o czym zawsze pamiętamy?

Budowa serwisów korporacyjnych to nie tylko kwestia jakościowego kodu i bardzo dobrych zabezpieczeń. To także inne elementy, szczególnie widoczne z perspektywy jej końcowych użytkowników. Zobacz, na co zwracamy szczególną uwagę.

Branding

Portal korporacyjny to wizytówka organizacji w sieci. Musi być zgodna z tzw. corporate identity firmy – brandowe kolory, fonty, poprawnie wyświetlające się logo to podstawy. Wszystko to buduje pozytywny wizerunek organizacji w internecie i stanowi o jej profesjonalizmie.

SEO

Pomimo rozpoznawalnych brandów nawet korporacje muszą dbać o widoczność w sieci. Tworzone przez nas strony dla korporacji spełniają wymogi dotyczące m.in. przyjaznych URL, możliwości dodawania meta tagów czy nawigacji okruszkowej.

UX

Najważniejszym elementem każdej strony korporacyjnej jest focus na jej użytkownika. Liczy się jego wygoda i końcowe zadowolenie. Tworzone przez nas rozwiązania posiadają intuicyjny interfejs, po którym użytkownik porusza się z przyjemnością.

WCAG

Serwisy korporacyjne powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników, także tych z niepełnosprawnościami. Warto uwzględnić to w swoich planach dostosowując stronę do wytycznych WCAG.

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Łukasz Kutyłowski
Head of Finance / Cube Group

System płatności stworzony przez Smartbees działa bardzo dobrze i obsługuje płatności dla naszych partnerów. Zespół starał się jak najlepiej zrozumieć potrzeby biznesu, aby stworzyć najbardziej efektywny system. Zawsze można liczyć na ich elastyczność i szybką pomoc, w szczególności w przypadku kryzysowych sytuacji.

Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Zbuduj z nami swój serwis korporacyjny

Stwórz skalowalny portal dla Twojego biznesu
Wycenę dostaniesz w 24 godziny