Migracja Magento 1 do Magento 2

Zaktualizuj swój sklep na Magento do najnowszej wersji

W Smartbees zajmujemy się kompleksowym procesem migracji rozwiązań opartych o Magento 1 do najnowszej wersji oprogramowania. Poznaj szczegóły.

Koniec supportu dla Magento 1

kiedy przeprowadzić migrację do Magento 2?

Migracja Magento 1 do Magento 2 to niełatwe zadanie, jednakże na pewno warte zachodu. Głównym powodem, dla którego powinieneś jak najszybciej zainwestować w migrację Magento do najnowszej wersji 2.x., jest zbliżający się koniec supportu dla Magento 1 w czerwcu 2020 r.

Zalety migracji Magento 1 do Magento 2

Większe bezpieczeństwo - wraz z końcem supportu dla Magento 1 przestaną wychodzić nowe łatki bezpieczeństwa zapewniane przez producenta oprogramowania. W praktyce oznacza to większe narażenie na ataki hakerskie bądź wycieki danych osobowych Klientów platform na Magento 1.
Nowe funkcjonalności - koniec oficjalnego supportu dla Magento 1 oznacza również brak wydawania nowych rozszerzeń. Zaktualizowane i w pełni wspierane rozszerzenia będą stale dostępne dla platform postawionych na Magento 2.
Łatwiejsza instalacja rozszerzeń i modułów - migracja do Magento 2 zdecydowanie przyśpieszy proces dodawania i aktualizowania rozszerzeń oraz modułów w porównaniu z wersją 1. Ponadto, proces instalacji i aktualizacji jest bardziej przejrzysty i mniej czasochłonny dla developerów.
Poprawa szybkości - Magento 2 jest w stanie obsłużyć większą ilość odsłon i zapewnić lepszą wydajność przy wzmożonym ruchu na sklepie. Szybkość poprawia również wymóg używania zaktualizowanej wersji PHP.
Ulepszenie UX i CX - migracja do Magento 2 zapewnia użytkownikom o wiele lepszy dostęp do sklepu z poziomu urządzeń mobilnych - szablony Magento 2 świetnie dostosowują się do różnych rozdzielczości. Ponadto, migracja zapewnia więcej możliwości personalizacji i dostosowania się do potrzeb Klientów, a także prostszy proces zakupowy, składający się z mniejszej ilości kroków.
Prostszy panel administracyjny - w porównaniu z Magento 1, wersja 2 może pochwalić się mniej skomplikowanym, intuicyjnym panelem administracyjnym, w którym bez trudu powinni odnaleźć się również mniej doświadczeni developerzy.
Efektywne zarządzanie bazami danych - migracja do Magento 2 daje możliwość tworzenia osobnych baz danych, aby Klienci, developerzy czy redaktorzy nie musieli korzystać z jednej bazy danych, jak to jest w przypadku Magento 1.
Skalowalność - Magento 2 zapewnia większą skalowalność niż Magento 1 - jest w stanie obsługiwać sklepy z większą ilością produktów czy zwiększonym ruchem. Co więcej, najnowsza wersja oprogramowania umożliwia rozwijanie baz danych w przyszłości.

Nasze kompetencje w migracji Magento

co nas wyróżnia?

W Smartbees od wielu lat zajmujemy się kompleksowymi usługami związanymi z platformą Magento. Tworzymy zarówno nowe platformy oparte o to oprogramowanie, jak i obsługujemy oraz rozwijamy istniejące rozwiązania. Na swoim koncie mamy zróżnicowane projekty oparte zarówno o Magento 1, jak i Magento 2. Zapewniamy najwyższą jakość usług, wsparcie oraz doradztwo związane z migracją Magento.

Zapewniamy:
wieloletnie doświadczenie w budowie i obsłudze platform na Magento 1 i 2
ustandaryzowany proces migracji Magento
kompleksową obsługę i rozwój rozwiązań na Magento 1 i 2
support powdrożeniowy

Migracje Magento 1 do 2 w Smartbees

zobacz, jak to robimy

Migracja Magento 1 do Magento 2 dla producenta profesjonalnych produktów kosmetycznych. 

Proces migracji Magento 1 do Magento 2

jak wygląda?

Migracja Magento 1 do Magento 2 to skomplikowany proces wymagający ingerencji doświadczonych Magento Developerów. Musi go poprzedzać dokładna analiza, a także planowanie celów, nowej szaty graficznej czy funkcjonalności platformy. Przedstawiamy najważniejsze etapy migracji Magento, które wchodzą w skład procesu obowiązującego w Smartbees.

Krok 1 - Stworzenie kopii zapasowej - przed procesem migracji należy wykonać kopię zapasową wszystkich plików, folderów i baz danych, aby nie utracić żadnych ważnych elementów.
Krok 2 - Instalacja Magento 2 - aby migracja przebiegła możliwie sprawnie, wymagana jest instalacja najnowszej wersji Magento 2.x. Tylko ona zapewnia pełne bezpieczeństwo i komplet funkcjonalności.
Krok 3 - Migracja szablonu/ layoutu - należy pamiętać, że nie ma możliwości bezpośredniego przeniesienia szablonu z Magento 1 na Magento 2. Dlatego do wyboru są trzy opcje: stworzenie dedykowanego projektu graficznego przez developerów, zakup gotowego szablonu i dostosowanie go do potrzeb sklepu bądź pobranie darmowego szablonu, którego możliwości edycji są mocno ograniczone
Krok 4 - Migracja rozszerzeń/modułów - tak jak w przypadku layoutu, nie ma możliwości migracji rozszerzeń oraz modułów z Magento 1 do Magento 2. Konieczne jest skorzystanie z odpowiedników oferowanych przez twórców oprogramowania lub w przypadku customizowanych modułów - napisanie ich od nowa.
Krok 5 - Migracja customizowanych rozwiązań - w przypadku dedykowanych rozwiązań zwiększających funkcjonalności platformy również konieczne jest napisanie ich od nowa. Nierzadko wymaga to zastosowania licznych zmian w kodzie ze względu na różnice w strukturze Magento 1 i Magento 2.
Krok 6 - Migracja danych - bardzo ważnym elementem migracji jest przeniesienie danych ze starej wersji platformy. Mowa o danych dotyczących m.in. klientów, zamówień, asortymentu czy płatności. Cały proces ułatwia specjalny moduł do migracji danych, dzięki któremu można ją przeprowadzić w prosty sposób.
Krok 7 - Testowanie rozwiązania - po wykonaniu migracji wszystkich kluczowych elementów należy sprawdzić, czy wszystkie funkcjonalności platformy działają poprawnie oraz w razie konieczności, wdrożyć niezbędne poprawki.
Krok 8 - Wdrożenie platformy - finalnym etapem migracji Magento jest wdrożenie platformy na live. Oznacza to m.in. konieczność konfiguracji serwera. Rekomendowanym rozwiązaniem jest wdrożenie nowej platformy na tym samym serwerze, na którym działała stara wersja.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Magento i jego wersjach?

Czytaj dalej

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Logo Link4
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Nasz proces obsługi

jak wygląda?
01
Zapytanie
02
Nasz kontakt
03
Estymacja
04
Umowa
05
Rozwój
06
Testowanie
07
Dokumentacja
08
Wdrożenie
09
Weryfikacja
10
Support
Zapytanie

Kontaktujesz się z nami mailowo, telefonicznie lub za pomocą formularza Wyceń projekt.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
Nasz kontakt

Jeszcze tego samego dnia roboczego odpowiadamy na Twoje zapytanie, aby lepiej poznać potrzeby Twojego biznesu.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
Estymacja

Przygotowujemy spersonalizowany plan prac wraz z naszą estymacją.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
Umowa

Jeżeli jesteś zadowolony z proponowanego przez nas rozwiązania, podpisujemy umowę i planujemy początek prac.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
Rozwój

Zajmujemy się wdrażaniem ustalonego rozwiązania, stale informując Cię o postępach prac naszego zespołu.

Kontakt z zespołem developerskim
Testowanie

Przed przedstawieniem Ci efektów prac, rzetelnie przetestujemy wprowadzone rozwiązania, aby spełniały Twoje oczekiwania w 100%.

Kontakt z zespołem developerskim
Dokumentacja

Kiedy wszystko przejdzie fazę testową, dostarczymy Ci obszerną dokumentację opisującą naszą pracę i wewnętrzne funkcjonowanie modułów. To w przyszłości pomoże Ci aktualizować i dalej rozwijać swój projekt w oparciu o naszą pracę.

Kontakt z zespołem developerskim
Wdrożenie

Prawie gotowe! Jeżeli rozwiązanie spełnia Twoje oczekiwania, instalujemy je na środowisku produkcyjnym lub pomagamy Ci w jego samodzielnym wdrożeniu.

Kontakt z zespołem developerskim
Weryfikacja

W fazie powdrożeniowej zawsze upewniamy się, czy wszystkie funkcjonalności poprawnie działają.

Kontakt z zespołem developerskim
Support

W ramach każdego projektu zapewniamy bezpłatny, 30-dniowy okres wsparcia. Jeżeli chciałbyś, żebyśmy zajęli się obsługą Twojego rozwiązania w przyszłości, zapoznaj się z ofertą supportową naszego software house’u.

Kontakt z zespołem developerskim

Szybka wycena

Rozwijaj z nami swój projekt
Uzyskaj wycenę w ciągu 24 godzin
Oceń stronę:
4.6
Ocena: 4.6 Liczba głosów: 64