7 powodów, dla których warto korzystać z Laravel podczas tworzenia aplikacji dla firm

W branży programistycznej Laravel zyskuje coraz większą popularność. Framework ten sprawdzi się znakomicie w przypadku rozbudowanych stron, które zawierają takie funkcje jak rejestracja, wewnętrzne wiadomości, fora, zdefiniowane profile użytkowników itp. Laravel jest także świetnie dostosowany pod strony, które wymagają elastycznego frameworka. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej temu, dlaczego aplikacje dla firm potrzebują takiego frameworka jak Laravel.

Zastosowanie Laravel w aplikacjach dla firm

Czym jest Laravel?

Laravel to elastyczny, open-sourcowy framework PHP, który jest szybszy, bezpieczniejszy i tańszy niż wiele innych podobnych mu frameworków na rynku. Pierwsza wersja została wydana w roku 2011. Jego zorganizowana struktura kodu jest bardzo korzystna z perspektywy długoterminowej, jako że wszelkie aktualizacje są łatwiejsze do wprowadzenia.

Oprócz tego Laravel nie wymaga korzystania z pluginów w celu wprowadzania funkcjonalności na stronie, lecz daje możliwość bezpośredniego wkodowania tych opcji w kod źródłowy. Umożliwia to zachowanie prostoty i większej efektywności realizacji całego projektu.

Dlaczego firmy wybierają Laravel?

Decyzja, czy pod aplikacje dla firmy wybrać framework PHP jak Laravel, czy też CMS typu WordPress zależy od Twoich biznesowych celów. Czy potrzebujesz strony, która będzie wymagała wprowadzania zmian w istniejący content, możliwości blogowania, aktualizacji portfolio oraz publikacji regularnych newsów? Czy strona będzie potrzebowała loginów użytkowników, autoryzacji i profili? Ta druga kategoria to funkcjonalności, do których realizacji Laravel jest najlepiej dostosowany.

Oprócz tego sam Laravel oferuje wiele innych korzyści. Przyjrzyjmy się im bliżej:

1. Duża elastyczność

Każda firma poszukuje rozwiązań, które dostosowują się do ich indywidualnych celów oraz struktury. Laravel daje duże pole do manewru przy tworzeniu aplikacji dla firm. Predefiniowane paczki frameworku pozwalają na personalizację, która dostosowuje się do konkretnych wymagań biznesowych. Integrowanie aplikacji stron trzecich jest także bardzo przystępne z Laravel.

2. Bezpieczna autoryzacja

Laravel posiada konkretne funkcjonalności, które pozwalają na łatwe implementowanie autoryzacji. Dzięki temu nieautoryzowane osoby nie uzyskają dostępu do chronionych treści.

Według raportu Positive Technologies 100% internetowych aplikacji posiada przynajmniej jeden element, który jest wrażliwy z punktu widzenia bezpieczeństwa. 85% z nich stanowi zagrożenie dla użytkowników. Oczywiście żaden framework nie jest całkowicie bez wad, jednak Laravel jest regularnie aktualizowany, co przyczynia się do jego większego bezpieczeństwa przy aplikacjach dla firm. Oczywiście warto przy tym wszystkim korzystać z usług doświadczonych i sprawdzonych developerów, którzy nie wprowadzą błędów w kodzie.

Oprócz tego Laravel jest wyposażony w systemy chroniące przed atakami XSS (Cross-site Scripting), CSRF (Cross-site Request Forgery) oraz SQL, które stanowiły ponad 50% wszystkich ataków zarejestrowanych w roku 2017.

3. Integracja usług mailowych

To podstawowe wymaganie każdej aplikacji dla firm, która chce nawiązać regularną komunikację. Developerzy Laravel mogą wprowadzić oparte o chmurę lokalne usługi mailingowe, które działają na wielu kanałach.

4. Faster time to market

Termin ten oznacza szybsze wprowadzenie produktu do obrotu. Cykl rozwoju Laravel jest szybki, dzięki czemu tworzenie aplikacji dla firm przebiega sprawnie. Przydatny zestaw bibliotek Laravel sprawia, że framework jest bogaty w funkcjonalności i pozwala stworzyć wysokiej jakości user experience. Właściciele firm mogą zatem spodziewać się większego ROI, w związku z realizowanym projektem oraz oczekiwać rezultatów w krótszym czasie.

5. Wsparcie MVC

Laravel współgra z MVC, dzięki czemu developerzy mają do dyspozycji mnóstwo dodatkowych wbudowanych funkcji, a przy tym mogą rozwijać aplikacje na różnym stopniu zaawansowania.

6. Mniejsza inwestycja, większe zyski

Każda firma posiada swój budżet. Laravel jest dostosowany pod rozwijanie biznesowych rozwiązań, które wpasują się w dowolny zakres finansowy – zarówno duży, jak i mały. Laravel stosuje się do zasady możliwości ponownego wykorzystania kodu, dzięki czemu programiści mogą robić użytek z już istniejących modułów. Framework z rozbudowanymi możliwościami personalizacji oraz skalowalności zwraca większe zyski w porównaniu z innymi technologiami tego typu.

7. Framework przyszłości

Przedsiębiorcy, którzy patrzą z długoterminowej perspektywy, powinni z pewnością rozważyć wykorzystanie Laravel w aplikacji dla firmy. Ów framework szybko dostosowuje się do aktualnych trendów oraz zmian na rynku, co pozwoli Ci być zawsze na czasie.

Podsumowanie

Korzyści wynikające z tworzenia aplikacji dla firm przy użyciu Laravel są naprawdę ogromne. Wraz z każdą aktualizacją wprowadzane są nowe funkcje. Framework pomaga tworzyć świetne aplikacje, dzięki wykorzystaniu prostej i skutecznej składni. Właśnie z tego powodu Laravel jest uważany z jeden z najlepszych frameworków PHP w ciągu ostatnich lat – Twoja firma też może na tym skorzystać.

Myślisz nad aplikacją opartą o Laravel?

Dobrze trafiłeś!

Zrobimy ją dla Ciebie