Logo Reforma

Wdrożenie sklepu internetowego z profesjonalnymi produktami do paznokci, rzęs i włosów

Rodzaj projektu

Migracja z Magento 1 do Magento 2

Branża

Kosmetyczna

Technologie

Logo Elasticsearch Elasticsearch
Magento Magento

Zakres prac

E-commerce development, migracja Magento, SEO

O projekcie Reforma
 • Migracja sklepu z Magento 1 do Magento 2
 • Ułatwiona ścieżka zakupowa (wdrożenie one step checkout)
 • Integracja z Baselinkerem
 • Autorski system powiadomień mailowych o statusie przesyłek

O kliencie

Reforma oferuje wszystkie niezbędne akcesoria do stworzenia perfekcyjnego manicure, pedicure, stylizacji rzęs oraz pielęgnacji włosów. To raj dla wszystkich entuzjastów piękna, którzy poszukują profesjonalnych produktów do salonu i na własny użytek.

Z firmą Reforma współpracowaliśmy już od kilku lat, zapewniając wsparcie techniczne oraz rozwój funkcji dla poprzedniej wersji sklepu na Magento 1. Z biegiem czasu platforma nie była w stanie zaspokoić potrzeb rozwijającego się biznesu. 

Głównym wyzwaniem, z jakim borykała się marka, było wprowadzanie zmian – praktycznie każda z nich wymagała ingerencji programistów. Ponadto sklep na Magento 1 nie umożliwiał zarządzania głównymi elementami strony z poziomu panelu administracyjnego, co znacznie utrudniało prace nad jej rozwojem. Dodatkowym bodźcem do przeprowadzenia zmian była rezygnacja Adobe z zapewniania oficjalnego wsparcia dla Magento 1 w czerwcu 2020 roku. 

Magento
Logo Elasticsearch

Widząc, z jakimi problemami boryka się Reforma i przede wszystkim z uwagi na fakt zakończenia supportu Magento 1, zaproponowaliśmy jak najszybszą migrację sklepu.

Cel projektu Reforma
Element tła

Marka była zadowolona z dotychczasowych doświadczeń z Magento, dlatego zdecydowała się na stworzenie nowego sklepu na wyższej wersji platformy. W tym celu przeprowadziliśmy migrację sklepu z Magento 1 do Magento 2. Cały proces wymagał od nas m.in.:

 • wdrożenia nowej szaty graficznej, 
 • stworzenia od podstaw customizowanych modułów,
 • migracji danych z poprzedniej wersji systemu. 

Dzięki temu, nie tracąc żadnych istotnych funkcji poprzedniego sklepu, Reforma może cieszyć się w pełni funkcjonalnym i bezpiecznym e-commerce w nowej odsłonie.

Integracja z obsługą przesyłek

Integracja z systemem obsługi przesyłek

Zarządzanie obsługą i wysyłką zamówień odbywa się poprzez integrację z Baselinkerem. Następnie Magento pobiera wygenerowane przesyłki i przypisuje je do odpowiednich zamówień tak, aby klient miał możliwość wglądu w numer przewozowy swojej przesyłki. Dodatkowo wysyłany jest spersonalizowany mail w zależności od wybranej metody dostawy z linkiem do śledzenia przesyłki.

Niestandardowe powiadomienia

Niestandardowe powiadomienia

Wdrożyliśmy autorski system powiadomień mailowych związanych ze składaniem zamówień. Ponieważ sklep funkcjonuje na kilku rynkach europejskich, wiadomości wysyłane są do odpowiednich specjalistów obsługujących zamówienia z danego kraju. Zawierają szczegółowe informacje o produktach, preferencjach klienta do zamówienia, formie dostawy czy metodzie płatności.

One step checkout

One Step Checkout

Aby maksymalnie skrócić i ułatwić użytkownikom ścieżkę zakupową, stworzyliśmy jednoetapowy checkout. Oznacza to, że klient może w ramach jednej podstrony uzupełnić wszystkie szczegóły dotyczące zamówienia (np. adres wysyłki, metodę dostawy, formę płatności, kod rabatowy) i je sfinalizować, niemusząc przeklikiwać się przez kolejne podstrony.

SEO

SEO

Marce bardzo zależało, aby sklep był przyjazny nie tylko użytkownikom, ale i botom wyszukiwarek. Dlatego szczególną uwagę poświęciliśmy migracji SEO sklepu z Magento 1 na Magento 2, dbając m.in. o odpowiednie przekierowania, przyjazne adresy URL czy wdrożenie modułów do meta tagów.

Klient otrzymał odświeżoną wersję sklepu i dodatkowe funkcje

Prace nad serwisem obejmowały dużo więcej elementów, niż tylko migrację. Oto efekty, które udało nam się uzyskać:

Efekty pracy Reforma
 1. Najnowsza wersja platformy Magento 2.

 2. Zachowanie kluczowych danych z poprzedniej wersji sklepu.

 3. Rozbudowany i jednocześnie intuicyjny panel administracyjny.

 4. Możliwość zarządzania elementami strony przy pomocy front-end buildera.

 5. Spersonalizowane funkcje umożliwiające wydajniejszą obsługę klienta i lepsze działania marketingowe.

 6. Panele promocyjne umożliwiające skuteczną prezentację oferty sklepu.

 7. Rozbudowana analityka internetowa.

22

customowe moduły Magento

4

specjalistów tworzących zespół: 3 Magento Developerów i Project Manager

3

wdrożone wersje językowe sklepu

Planujesz migrację serwisu na Magento?

Oddaj to zadanie specjalistom