Logo Strumpf Boutique

Migracja szwajcarskiego sklepu internetowego z odzieżą damską i akcesoriami

Rodzaj projektu

Migracja sklepu

Branża

Odzieżowa

Technologie

Logo Elasticsearch Elasticsearch
Magento Magento
Logo Redis Redis
Varnish Varnish

Zakres prac

E-commerce development, projektowanie graficzne, migracja Magento

 • Migracja sklepu z Magento 1 do Magento 2
 • Usprawnienie back-endu
 • Nowy projekt graficzny

O kliencie

Strumpf Boutique to nowoczesny sklep internetowy ze Szwajcarii, specjalizujący się w sprzedaży rajstop i pończoch wysokiej jakości. Oprócz tego oferuje również bieliznę. Klienci mogą cieszyć się bogatym asortymentem - od klasycznych modeli, przez nowoczesne, aż po wzorzyste i kolorowe. 

Strumpf Boutique zgłosił się do nas w celu przeprowadzenia migracji ówczesnego sklepu na Magento 1 do najnowszej wersji Magento 2.x. Jednym z głównych powodów, dla którego marka zdecydowała się na migrację, były problemy w zarządzaniu sklepem na Magento 1 od strony back-endowej. Do tego korzystanie z niewspieranej już oficjalnie przez Adobe wersji Magento 1 narażało sklep na poważne kłopoty z bezpieczeństwem wynikające m.in. z braku dostępności oficjalnych łatek.

Magento - ikona
Logo Redis

Naszym założeniem była poprawa jakości strony od strony back-endowej, a także ogólne usprawnienie działania sklepu. Chcieliśmy również zwiększyć bezpieczeństwo strony - tak by ani klienci sklepu, ani administratorzy nie musieli martwić się o ewentualny wyciek danych. By móc zrealizować każde z tych założeń, konieczna była migracja sklepu do Magento 2.

Cel projektu SB
Element tła

W ramach migracji przenieśliśmy wszystkie dane z poprzedniego sklepu, m.in. informacje o klientach, zamówieniach, produktach czy kategoriach, a także dane konfiguracyjne (np. informacje o podatkach czy konfiguracje wersji językowych). Co więcej?

 • Napisaliśmy od podstaw kilkanaście customizowanych modułów;
 • stworzyliśmy projekt graficzny dla nowego sklepu i wdrożyliśmy go na platformie;
 • wprowadziliśmy dodatkowe zmiany poprawiające funkcjonalność sklepu z perspektywy użytkownika.
Szczegóły rozwiązania SB - integracje

Integracja z PostFinance

Strumpf Boutique prowadzi działalność głównie na terenie Szwajcarii. Z tego powodu przeprowadziliśmy integrację z jedną z najpopularniejszych bramek płatności w tym kraju – PostFinance, aby użytkownicy mogli w łatwy sposób finalizować transakcje w sklepie.

Szczegóły rozwiązania SB - API Intrum

Integracja z API Intrum

Integracja z Intrum pozwala sprawdzić, czy użytkownik, który chce dokonać transakcji w sklepie, nie znajduje się w bazie dłużników. Na podstawie wpisanych danych osobowych następuje weryfikacja i nadanie mu odpowiedniego statusu. Od weryfikacji zależy, jakie metody płatności wyświetlą się użytkownikowi, np. płatność odroczona. Głównym wyzwaniem dla naszego zespołu było dostosowanie modułu, aby bez problemów współpracował z One Step Checkout.

Szczegóły rozwiązania SB - proces płatności

One Step Checkout

W celu maksymalnego skrócenia i ułatwienia procesu składania zamówienia wdrożyliśmy One Step Checkout. Wszystkie etapy finalizacji transakcji widoczne są z poziomu jednej podstrony, dzięki czemu użytkownik widzi cały proces i wie, że podał wszystkie niezbędne dane do złożenia zamówienia.

Szczegóły rozwiązania SB - system faktur

System wysyłki faktur

Wdrożyliśmy system wysyłki faktur, który generuje faktury w zależności od wybranej metody płatności, a następnie automatycznie przesyła ją do Klienta.

Z powodzeniem zmigrowaliśmy sklep odzieżowy naszego Klienta

Usprawniliśmy działanie sklepu dzięki wielu customowym rozwiązaniom. Klienci sklepu mogą szybko i w prosty sposób składać zamówienia, a administratorzy lepiej zarządzać asortymentem. Jakimi efektami możemy się pochwalić?

Efekty pracy nad nową stroną Strumpf Boutique
 1. Najnowszą, w pełni bezpieczną wersją platformy Magento 2.

 2. Zachowaniem wszystkich kluczowych danych z poprzedniej wersji sklepu na Magento 1.

 3. Intuicyjnym i przejrzystym panelem administracyjnym.

 4. Nową szatą graficzną spójną z identyfikacją wizualną marki.

 5. Front-end builderem pozwalający na łatwe zarządzanie stroną główną sklepu.

 6. One Step Checkout dostosowanym do wymagań szwajcarskiego rynku e-commerce.

5

specjalistów pracowało nad projektem: 3 programistów, Project Manager i Graphic Designer

+ 10

customizowanych modułów

2

wersje językowe – niemiecka i angielska

Myślisz o migracji sklepu Magento 1?

Skontaktuj się z nami