RWD - co to jest?

Co oznacza skrót RWD?

Tym skrótem określamy technikę tworzenia stron, które dostosowują się do każdego ekranu, na jakim są wyświetlane, tak aby były czytelne zarówno na komputerze, tablecie, telefonie, jak i każdym innym urządzeniu, na którym przyjdzie nam oglądać wybraną stronę internetową.

Główne zalety posiadania responsywnej strony internetowej:

  • Profesjonalne wyświetlanie witryny na dowolnym urządzeniu, co jest sporym udogodnieniem dla Klienta, który z braku możliwości sprawdzenia oferty na komputerze, będzie mógł to zrobić przez telefon lub tablet.
  • Pozycjonowanie ( SEO )- istotnym czynnikiem wpływającym na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych jest to, czy strona posiada wersję RWD.
  • Wygląd- grafika strony dopasowuje się do każdego urządzenia. Dodatkowo możemy np. w wersji na smartfona, pokazywać tylko najważniejsze elementy strony takie jak oferta czy kontakt.

Dlaczego warto wdrożyć RWD?

Warto dodać, że wraz z łatwością dostępu do nowych technologii, notowany jest wzrost ruchu na stronach właśnie z urządzeń mobilnych. W wersję responsywną można wyposażyć stronę, sklep czy aplikację internetową. Obecnie RWD staje się standardem każdej dobrej strony internetowej.

Udostępnij artykuł: