Projekty na Drupalu – co zbudujesz w oparciu o ten CMS?

Drupal to najbardziej elastyczny CMS typu Open Source. Projekty na Drupalu mogą być naprawdę różnorodne. Za pomocą Drupala na całym świecie tworzy się strony internetowe, portale, sklepy online czy systemy do zarządzania informacjami. Wszystko dzięki modułowej konstrukcji systemu z nieograniczoną możliwością rozbudowy.

Projekty na Drupalu

Dlaczego Drupal?

Drupal działa na bezpłatnej licencji, nie trzeba płacić za jego używanie. Jest to system wielozadaniowy i różnorodny, dopasowany do niemal każdego biznesu. Korzystają z niego małe i średnie firmy, ale i korporacje. Świetnie sprawdza się w instytucjach publicznych z uwagi na bezpieczeństwo, z którego słynie. Używają go sklepy online, jak i rozbudowane portale informacyjne. Jest zaawansowanym narzędziem, ale ma świetnie przygotowany panel administracyjny, dzięki czemu stał się prosty w obsłudze.

Ten bardzo wydajny system może obsługiwać rozbudowane strony i integrować się z wieloma rozwiązaniami. Jest kompatybilny z najnowszymi technologiami, świetnie sprawdza się również jako fundament mniejszych biznesów online, które w przyszłości ze względu na modułową budowę systemu łatwo będzie można rozbudować w dowolnym kierunku. Strony na Drupalu mogą mieć dedykowane layouty, istnieje też cała gama gotowych rozwiązań, dzięki czemu zmiana szaty graficznej jest bezproblemowa. Wielozadaniowość i elastyczność Drupala najlepiej podkreślają konkretne realizacje.

Projekty na Drupalu

Na Drupalu można stworzyć właściwie każdą stronę. Wdrożenie systemu wymaga jednak umiejętności programistycznych i konkretnej wiedzy od deweloperów, dlatego jest mniej popularny na rynku. Mimo to korzystają z niego duże marki i ważne instytucje państwowe na całym świecie.

Strony internetowe

Drupal to dobre rozwiązanie zarówno dla małych stron, jak i rozbudowanych portali. W każdej chwili niewielką stronę postawioną na Drupalu można rozbudować dzięki bogatej ofercie gotowych modułów i rozszerzeń systemu. Z drugiej strony zaawansowane rozwiązania technologiczne powodują, że Drupal świetnie radzi sobie z big data, dlatego obsługa rozbudowanych stron nie stanowi dla niego problemu. Strony internetowe postawione na Drupalu są skierowane zarówno dla branży B2B, jak np. firma doradcza Brainstorm, ale i B2C, jak Stowarzyszenie Nasz Bocian. Z Drupala korzystają firmy tj. Link4, AXN Polska, Warner Music Group, a nawet NASA.

Portale dla instytucji publicznych

Drupal świetnie nadaje się jako baza portali instytucji publicznych. W końcu jest liderem pod względem bezpieczeństwa. Na swoim koncie mamy wiele rozbudowanych realizacji – Drupalowi zaufało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, serwis miejski miasta Gliwice czy Polski Komitet Normalizacyjny. Z Drupala korzysta także wiele zagranicznych instytucji publicznych takich jak rząd Australii.

Strony szkół i uczelni

Drupal to świetne rozwiązanie dla szkół wyższych. Dzięki wysokiej wydajności oraz dużych możliwościach rozwoju, nawet przy sezonowych skokach ruchu w trakcie rekrutacji, jest niekwestionowanym liderem wśród CMS-ów dla placówek edukacyjnych. W oparciu o ten system zarządzania treścią zbudowaliśmy strony polskich uczelni wyższych, tj. Akademia Leona Koźmińskiego czy Wyższych Szkół Bankowych. Drupal cieszy się także popularnością wśród zagranicznych uniwersytetów – korzystają z niego m.in. Harvard i Oxford.

Sklepy internetowe

Drupal posiada moduł e-commerce, który pozwala na wygodne zarządzanie sprzedażą online. Drupal Commerce jest kompleksowym rozwiązaniem – wystarczy jeden system, aby prowadzić sklep (a nawet kilka sklepów na raz), zarządzać contentem czy sprzedażą. Na swoim koncie mamy stworzenie wielu sklepów internetowych i systemów PIM opartych o CMS Drupal, w tym m.in. system zarządzający 30 000 produktów wyposażony w aż 40 dedykowanych modułów odpowiadających za funkcjonalności platformy.

Platformy do zarządzania informacjami

System doskonale sprawdza się jako platforma do zarządzania informacjami. Drupal umożliwia tworzenie nieograniczonej ilości postów i wyświetlanie ich w elastyczny sposób. Z Drupala korzysta np. amerykańska stacja Fox News.

Portale społecznościowe

Kolejnym projektem, który można zrealizować na Drupalu, są portale społecznościowe. Dzięki temu systemowi proste staje się zarządzanie użytkownikami i ich uprawnieniami, co jest kluczowym rozwiązaniem w przypadku platform społecznościowych. Dodatkowo Drupal posiada moduł mikroblogowania, który np. na Twitterze pozwala użytkownikom na wysyłanie krótkich aktualizacji statusu.

Intranety

Duże korporacje potrzebują systemów do komunikacji z pracownikami, do zarządzania ich czasem pracy, wnioskami urlopowymi, skrzynką mailową czy forum. Tak rozbudowane narzędzie również może być postawione właśnie na Drupalu i takie projekty realizujemy.

Rozwiązania w formule headless

Warto wspomnieć, że Drupal może zostać wykorzystany jako back-end projektu w formule headless, Wszystko dzięki rozbudowanemu API, które umożliwia połączenie Drupala z inną technologią na froncie projektu.

Zobacz wszystkie nasze realizacje w CMS Drupal.

Drupal projekty – podsumowanie

Projekty Drupala są naprawdę różnorodne. Dzięki CMS-owi można kierować kilkoma stronami czy sklepami online w jednym miejscu. Posiada łatwe zarządzanie treściami na stronach czy tworzenie dowolnej liczby kategorii na blogach, pozwala na generowanie i zarządzanie ankietami czy innymi formularzami dostępnymi na www, integruje się z dowolnym systemem CRM czy hurtowniami w przypadku sklepów internetowych. Jest używany na całym świecie przez różnej wielkości firmy i instytucje działające w rozmaitych branżach. Drupal to niewątpliwie wiodące rozwiązanie z zakresu budowania zaawansowanych systemów internetowych.

Chcesz stworzyć swój pierwszy projekt na Drupalu?

Poznaj naszą ofertę