Logo ALK

Nowa strona internetowa dla jednej z najlepszych uczelni wyższych w Polsce

Rodzaj projektu

Nowa strona internetowa

Branża

Edukacyjna

Technologie

logo Drupal Drupal
Logo Elasticsearch Elasticsearch
Logo Vue.js Vue.js

Zakres prac

Web development

 • Nowa strona internetowa na Drupalu
 • Listing z ofertą edukacyjną uczelni oparty na Vue.js i Elasticsearch
 • Dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

O kliencie

Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z kluczowych europejskich uczelni biznesowych, która kształci polskich oraz zagranicznych studentów od 1993 roku. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne umiejętności i rozwój kompetencji miękkich. ALK angażuje praktyków biznesu i wybitnych naukowców jako wykładowców, a także promuje międzynarodową wymianę studencką.

Strona internetowa Akademii Leona Koźmińskiego jest głównym kanałem komunikacji uczelni z potencjalnymi kandydatami, a także miejscem prezentacji pełnej oferty edukacyjnej. Poprzednia wersja witryny miała przestarzałą szatę graficzną i była nieintuicyjna. To wszystko sprawiało, że spis, charakterystyka kierunków oraz wszelkich wyróżników z czasem była trudna w realizacji. Właśnie dlatego tak istotne było, aby witryna była jasna, czytelna i przede wszystkim prosta w obsłudze dla użytkowników.

logo Drupal
Logo Vue.js
Logo Elasticsearch

Mając na uwadze komfort użytkowników, stworzenie nowej strony z przeorganizowaną strukturą, intuicyjną nawigacją oraz nowoczesnym layoutem było koniecznością. Chcieliśmy wyeliminować wszelkie elementy, które odbiegały od wizji Akademii, czyli „światowej klasy uczelni biznesowej”.

Cel projektu ALK
Element tła

Uczelnie wyższe wymagają specyficznego podejścia. Kluczowe są bowiem 3 aspekty, które determinują pracę:

 • sezonowość,
 • bezpieczeństwo,
 • zarządzanie treścią.

Strony uczelni muszą być przygotowane na tzw. sezonowość – znaczne skoki zainteresowania, które przekładają się na zwiększony ruch np. w okresie rekrutacji na studia. Z tego powodu muszą być naprawdę wydajne. Nie jest żadnym odkryciem, że uczelnie wyższe przechowują tysiące danych o studentach, przebiegu nauczania, płatnościach. Dlatego system, na którym postawiona jest strona uczelni wyższej, musi spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Kolejnym kluczowym elementem jest łatwość zarządzania treściami – strony uczelni zazwyczaj zawierają wiele podstron z różnymi typami treści, dlatego istotny jest prosty mechanizm tworzenia, edycji i usuwania contentu.

Systemem, który spełnia wszystkie te wymogi, jest CMS Drupal i to na nim zbudowaliśmy nową stronę Akademii Leona Koźmińskiego. Co więcej, w wielu kluczowych elementach wykorzystaliśmy również Vue oraz silnik wyszukiwania Elasticsearch, które zapewniają dynamikę, szybkość oraz płynność działania rozwiązań.

Efekty pracy ALK - paragrafy

Paragrafy

Strona zbudowana jest na zasadzie paragrafów. Pozwala to na tworzenie unikalnych podstron, które można ze sobą dowolnie mieszać i łączyć. Na stronie Akademii Leona Koźmińskiego zastosowano około 35 różnych paragrafów w ramach jednego typu zawartości, co gwarantuje dużą elastyczność, wygodę i dowolność tworzenia nowych podstron lub edycji obecnych.

Szczegóły rozwiązania ALK - listing produktów

Listing produktów

Jednym z kluczowych elementów strony jest sekcja „oferta edukacyjna”, stworzona w formie listingu produktów, dzięki wykorzystaniu Vue oraz Elasticsearch. Przedstawia ona wszystkie produkty oraz usługi edukacyjne oferowane przez Akademię, m.in. kierunki studiów, kursy, szkolenia. Wszystkie produkty można prosto filtrować po obszarze, przeznaczeniu, poziomie, preferowanym języku, czasie trwania, trybie oraz możliwościach dofinansowania.

To niejedyny listing połączony z opcją wyszukiwania na stronie – wykorzystując Vue oraz Elasticsearch, stworzyliśmy również wyszukiwarkę globalną, przeszukującą całość witryny, m.in.:

 • listing zasad i regulaminów, 
 • listing ofert pracy,
 • listing biura prasowego.
Efekty pracy ALK - integracja z API

Integracja z dorobkiem naukowym

Dzięki stworzonemu API istnieje możliwość pobierania informacji - prac naukowych, informacji kontaktowych czy zdjęć osób związanych z Akademią Leona Koźmińskiego. Dane te są automatycznie uzupełniane w witrynie. Synchronizacja pól może być włączana lub wyłączana ręcznie dla danego profilu z poziomu CMS-a.

Szczegóły rozwiązania ALK - WCAG

WCAG

Strona została dostosowana do standardów dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość wyboru wersji kontrastowej oraz zmiany rozmiaru treści na trzech poziomach – domyślny, mniejszy, większy.

Efekty pracy ALK - panel administracyjny

Customizowany panel administracyjny

Zmiany dotyczące łatwości obsługi nie dotyczą jedynie użytkowników, ale również administratorów strony. Komfortowe i szybkie zarządzanie witryną umożliwia customizowany panel administracyjny.

Wiele godzin pracy zaowocowało serwisem idealnie dopasowanym do wymagań Klienta

Nowa strona internetowa to swobodne dodawanie nowych treści, dopasowanie do potrzeb użytkowników i automatyzacja wielu procesów.

Efekty pracy ALK - nowa strona internetowa
 1. Nieograniczone możliwości rozwoju witryny - m.in. opcje instalacji setek modułów rozszerzających projekt o nowe funkcje czy implementacji customowych modułów.

 2. Kompleksowo stworzona strona, dostarczająca wszystkich informacji o ALK - kierunkach studiów, szkoleniach, katedrach, osobach związanych z uczelnią, ofertach pracy, zasadach, regulaminach itd.

 3. RWD od rozdzielczości 320 px dla różnych przeglądarek, w tym Safari czy IE 11.

 4. Proste i estetyczne formatki produktów np. katedr, jednostek, postów blogowych, wydarzeń czy ofert pracy.

 5. System powiązanych produktów, m.in. dla wpisów blogowych czy wydarzeń.

 6. Automatyczna indeksacja treści (nowych i aktualizowanych) do Elasticsearch.

 7. Szybkie wyszukiwanie i filtrowanie treści.

 8. Zaawansowany system podziału na role użytkowników i uprawnień.

2100

poświęconych godzin na prace developerskie

6

specjalistów Smartbees pracowało nad wdrożeniem oraz testowaniem projektu

120

widoków mobilnych i desktopowych dla poszczególnych podstron

25

customizowanych modułów

200000

stworzonych linijek kodu

2

wersje językowe strony

41

automatycznych testów jednostkowych dla rozwiązań stworzonych na bazie Vue

36

automatycznych testów funkcjonalnych dla customowych modułów

Usprawnij stronę uczelni

Zdobywaj nowych studentów