Logo SeaChange

Strona kluczowego dostawcy usług telewizyjnych i streamingowych na świecie

Rodzaj projektu

Nowa strona internetowa

Branża

Oprogramowanie do dostarczania video

Technologie

logo Drupal Drupal

Zakres prac

Web development, konsultacje graficzne

 • Wdrożenie strony korporacyjnej na Drupalu 10
 • Wprowadzenie zróżnicowanych formularzy - kontaktowych, rekrutacyjnych
 • Automatyzacja procesu publikacji w menu i na kartach produktu

O kliencie

SeaChange to firma technologiczna specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla przemysłu medialnego i telewizyjnego. Oferuje innowacyjne produkty obejmujące platformy do zarządzania treścią wideo, systemy personalizacji, analizy danych oraz usługi związane z dostarczaniem treści na żądanie (VOD) i transmisją na żywo.

Poprzednia strona Klienta została zbudowana na customowym CMS-ie. Z czasem wdrożenia kolejnych funkcji stały się problematyczne lub wręcz niewykonalne. Najwięcej kłopotów sprawiało:

 • dodawanie nowych funkcji,
 • wprowadzanie dodatkowych landing pages,
 • działania contentowe - publikacje i edycje.

Naszym zadaniem było zaproponować nowe rozwiązanie, które będzie skalowalne i umożliwiające atrakcyjne przedstawienie oferty firmy.

logo Drupal

Rozpoczynając współpracę z SeaChange, mieliśmy jasno sprecyzowany cel - wdrożenie nowej strony internetowej spółki, która umożliwi łatwe wprowadzanie zmian w strukturze projektu i prostą edycję contentu.

Cel projektu Seachange
Element tła

Aby nie powtórzyć sytuacji z przeszłości, przede wszystkim:

 1. Postawiliśmy nową stronę SeaChange na open source’owym CMS Drupal w najnowszej wersji - to, pomimo prostoty projektu, okazało się strzałem w dziesiątkę! Dzięki Drupalowi Klient ma pewność, że projekt można bez przeszkód rozwijać w najbliższych latach, a wprowadzanie zmian nie będzie problematyczne;
 2. Dokładnie ustaliliśmy szczegóły projektu graficznego - członkowie naszego zespołu aktywnie uczestniczyli w procesie w roli konsultantów technicznych. Dzięki ścisłej współpracy między firmami, stworzony projekt graficzny spełniał wymagania każdej ze stron. Charakteryzuje go spójność z identyfikacją wizualną firmy, minimalizm i dostosowanie do aktualnych standardów w projektowaniu graficznym.

Szczegóły rozwiązania

Customowe menu

Customowe menu

W projekcie zastosowaliśmy customowe menu oparte na zależności z sekcją produktów. W momencie gdy w którymś z produktów wprowadzane są zmiany (np. w nazwie), automatycznie zaciągają się one również do menu. 

W przypadku dodawania na stronę nowego produktu, tworzona jest kotwica i odpowiednia pozycja w menu. Ponadto, z automatu tworzy się karta produktu oraz nowa pozycja w banerze produktowym na stronie głównej. Taka automatyzacja znacznie zmniejsza zaangażowanie edytora we wprowadzanie zmian w różnych miejscach na stronie przy aktualizacjach sekcji produktowej.

System formularzy

System formularzy

Na stronie wprowadziliśmy różne rodzaje formularzy - kontaktowy, rekrutacyjny czy umożliwiający umówienie prezentacji demo. Konfiguracja poszczególnych formularzy odbywa się z poziomu panelu administracyjnego i pozwala m.in. ustalić konkretne adresy e-mail, na które ma trafiać wypełniony formularz. Dzięki temu formularze docierają bezpośrednio do odpowiedniego działu w firmie, np. HR, sprzedaży czy obsługi klienta.

Nowy design i oprogramowanie dało platformie drugie życie 

Wybór Drupala okazał się strzałem w dziesiątkę. Klient otrzymał prostą, przejrzystą stronę, łatwą do użytkowania również z perspektywy administratora.

Efekty pracy Seachange
 1. Nieograniczone możliwości rozwoju witryny o nowe funkcje.

 2. Bezpieczny, prosty w aktualizacji CMS.

 3. Łatwe zarządzanie stroną, w tym dodawanie i edycję nowych landing pages.

 4. Uwolnienie się od customowego CMS, który znacznie ograniczał swobodną pracę w ramach strony.

2

wersje językowe - polska i angielska

3

osoby tworzyły zespół projektowy: Project Manager, Front-end Developer i Back-end Developer

11

wdrożonych projektów graficznych zgodnych z najnowszymi trendami UX/UI

+ 90 k

linijek kodu stworzyliśmy podczas prac nad projektem

Spodobała Ci się strona SeaChange?

Napisz do nas, żeby porozmawiać o realizacji swojego projektu