Logo Przyjaciele Zwierząt

Platforma crowdfundingowa dla organizacji Przyjaciele Zwierząt na Drupal 9

Rodzaj projektu

Platforma crowdfundingowa

Branża

Fundacja

Technologie

logo Drupal Drupal
Logo Vue.js Vue.js

Zakres prac

Web development, migracja treści

O projekcie Przyjaciele Zwierząt
 • Wdrożenie nowej strony na Drupalu 9 i migracja treści z poprzedniej witryny
 • Możliwość prostego i szybkiego wpłacania darowizn, dzięki customowemu modułowi integrującego serwis z płatnościami Tpay
 • Stworzenie panelu, w którym administratorzy mogą na bieżąco śledzić zbiórki

O kliencie

Portal Przyjaciele Zwierząt powstał z myślą o tworzeniu bezpłatnych zbiórek dla schronisk, fundacji i pojedynczych zwierząt. Każda nowo dodana zbiórka przechodzi weryfikację, a jej założyciel ma przydzielonego opiekuna. Działania mają na celu zrzeszenie darczyńców i pomoc najbardziej potrzebującym zwierzakom.

Ważnym obszarem było uproszczenie systemu wpłacania darowizn oraz intuicyjne zarządzanie serwisem z uwzględnieniem modułów, które ograniczały pracę redaktorów. Poprzedni serwis był oparty o CMS Joomla i zawierał wiele płatnych modułów, z których Klient chciał zrezygnować na rzecz bezpłatnych rozwiązań.

logo Drupal
Logo Vue.js

Celem nawiązania współpracy było stworzenie nowej strony dla przyjacielezwierzat.pl umożliwiającej organizację zbiórek pieniędzy. Głównym wymogiem Klienta było zapewnienie wysokiej wydajności w porównaniu do poprzedniej wersji serwisu, niezależnie od liczby darczyńców i zebranych wpłat.

Cel projektu Przyjaciele Zwierząt
Element tła

Biorąc pod uwagę wymagania Klienta co do wydajności systemu, zaproponowaliśmy postawienie nowej strony na Drupalu 9. System słynie z niezawodności nawet przy dużej liczbie użytkowników podejmujących jednocześnie działania w serwisie. Część funkcji (np. listing wpisów blogowych) stworzyliśmy z wykorzystaniem biblioteki JavaScript – Vue.js. 

Nowy serwis zbudowaliśmy w oparciu o paragrafy, które maksymalnie ułatwiają zarządzanie i rozwijanie strony w Drupalu. Jeden typ paragrafu można wykorzystać w wielu miejscach na stronie, co pozwala edytorom na samodzielne budowanie podstron, bazując na dostępnych „kafelkach”. Nasz zespół przeprowadził także migrację treści ze starego serwisu, aby nie utracić contentu, który dotychczas stworzyli redaktorzy.

Moduł wpłat

Moduł wpłat

Dla Klienta bardzo ważnym elementem systemu było maksymalne uproszczenie panelu wpłat dla darczyńców. Od teraz wpłaty na zbiórki odbywają się poprzez customowy moduł integrujący serwis z operatorem płatności Tpay.

Integracje

Integracje

Zintegrowaliśmy serwis ze wszystkimi wymaganymi przez Klienta narzędziami do analityki (Google Analytics, Facebook Pixel, Hotjar) oraz marketing automation (FreshMail). System można również rozwinąć o dowolną integrację w przyszłości, w zależności od potrzeb Klienta.

Panel administracyjny

Panel administracyjny

Stworzyliśmy rozbudowany panel administracyjny pozwalający m.in. na przeglądanie statystyk, zarządzanie zbiórkami oraz treściami dostępnymi w serwisie. Z jego poziomu administrator może zarządzać zarejestrowanymi użytkownikami, opiekunami czy dokonywanymi płatnościami. System dodatkowo zintegrowaliśmy z Google Authentication, przez co logowanie do panelu wymaga dwuetapowej weryfikacji i zwiększa bezpieczeństwo.

Panel użytkownika

Panel użytkownika

W systemie utworzyliśmy trzy role użytkowników - organizator, darczyńca oraz przedsiębiorca. Każdy z nich ma indywidualne uprawnienia. Ponadto system umożliwia rejestrację użytkowników indywidualnych oraz firm. Po rejestracji każdy użytkownik ma także automatycznie przypisywanego opiekuna ze strony administratora serwisu.

Ustawienia zbiórek

Ustawienia zbiórek

Zarejestrowany i zalogowany użytkownik może tworzyć zbiórki, wykorzystując do tego dostępne paragrafy. Dodaliśmy również opcję udostępniania ich na Facebooku. W zbiórkach dodatkowo można:

 • oznaczyć treści jako drastyczne;
 • dodać opcje serduszka, okazującego wsparcie;
 • przekazywać darowizny zarówno jako darczyńca anonimowy, jak i nieanonimowy, a także jako osoba prywatna lub firma;
 • weryfikować status oraz cel pieniężny.

Ułatwiliśmy proces realizacji zbiórek

Nasze wdrożenia zwiększyły możliwości witryny, dały przestrzeń do kolejnych wdrożeń i zaoszczędziły prace administratorom strony. Oto efekty naszych prac:

Efekty pracy Przyjaciele Zwierząt
 1. Wydajny i bezpieczny system Drupal w najnowszej, pełnie wspieranej wersji.

 2. Nieograniczona możliwość rozwoju serwisu w przyszłości.

 3. Intuicyjne zarządzanie platformą za pomocą rozbudowanego panelu administracyjnego.

 4. System nadawania ról użytkownikom i przypisywania im odpowiednich uprawnień.

 5. Uproszczony system wpłat darowizn.

6

specjalistów zaangażowanych w projekt: 5 Full-Stack Developerów oraz Project Manager

1000

godzin realizacji projektu (razem z fazą projektowania graficznego)

12

wdrożonych widoków desktopowych oraz mobilnych dostępnych dla wszystkich użytkowników

10

widoków desktopowych i mobilnych dla zalogowanych użytkowników

10

dostosowanych widoków skierowanych wyłącznie do administratorów i redaktorów serwisu

Chcesz stworzyć platformę na Drupalu?