Drupal – dlaczego wybierają go poważne instytucje i organizacje?

Data dodania:

Wiele dużych stron internetowych dużych marek, znanych uniwersytetów czy nawet administracji rządowej krajów jak: Sony, MTV, The Economist, Biały Dom, NATO, NASA, rząd australijski, Uniwersytet Harvarda czy Uniwersytet Oksfordzki posiadają strony, zbudowane na Drupalu. Jeśli rozumiesz to, że strona internetowa jest fundamentem Twojej obecności w sieci, to wiesz, że musi być ona solidną strukturą, na której będziesz mógł budować swój biznes, a Drupal taką strukturę posiada. Dlaczego duże strony wybierają Drupala?

Drupal to drugi najpopularniejszy CMS i pasuje do każdego typu działalności w sieci, możesz na nim prowadzić zarówno portal informacyjny, ale także sklep internetowy. Drupal daje użytkownikowi silną personalizację, umożliwia budowanie społeczności oraz posiada narzędzia, dzięki którym Twoja strona internetowa może zaistnieć w mediach społecznościowych. Na Drupalu zbudujesz zarówno prostą stronę, ale również portal dla ogromnej, ogólnoświatowej korporacji.

Przeczytaj także: 11 znanych stron stworzonych na Drupalu.

Dlaczego Drupal?

We wstępie wymieniliśmy wiele poważnych firm, organizacji czy organów rządowych, które swój fundament w sieci oparły właśnie o system zarządzania treścią jakim jest Drupal. Dlaczego?

Elastyczność

Mocną stroną Drupala jest to, że jest on elastyczny. A moduły, które można do niego dodać, rozszerzają jego funkcjonalności. Dzięki jednemu prostemu modułowi, jak chociażby Content Construction Kit stworzysz wiele typów treści jak, strony, bloga, książki, sondy, a dodatkowo będziesz mieć całkowitą kontrolę nad tym, gdzie i co jest publikowane.

Drupal świetnie sobie radzi z wieloma użytkownikami CMS, którzy mają różne role oraz pozwolenia na danej stronie.

W 2009 roku Biały Dom zdecydował się na postawieniu strony internetowej na pełni funkcjonalnym systemie do zarządzania treścią, aby ulepszyć czas pracy, blogowanie, czy korzystać z narzędzi do budowania społeczności wokół strony. Dzięki czemu mógł zwiększyć swoją widoczność w social mediach.

drupal

Bezpieczeństwo

Kolejnym elementem istotnym dla użytkowników stron, ale również dla Ciebie jest bezpieczeństwo. Programiści Drupala o tym wiedzą, dlatego istnieje specjalna grupa do spraw bezpieczeństwa, regularnie tworząca nowe aktualizacje i rozwiązująca kwestie pojawiania się nowych zagrożeń w internecie. Oprócz tego Drupal posiada rozbudowaną społeczność, która zawsze służy pomocą w sprawach technicznych. Z tego też względu Drupal jest bardzo popularnym CMS’em dla stron banków, które posiadają wiele personalnych informacji.

Skalowalność

Poszukujesz CMS’a, dzięki któremu bez ograniczeń będziesz mógł rozbudowywać swoją stronę internetową i dodawać do niej nowe funkcje? Dzięki modułom, w Drupalu jest to możliwe. Od kiedy Drupal powstał jest ciągle budowany, używany i wspierany przez szeroką i zróżnicowaną społeczność ludzi z całego świata. Moduły to rozszerzenia, dzięki którym możesz rozbudowywać funkcjonalności swojej strony internetowej, często znajdziesz nie jeden moduł, ale też więcej, które rozbudowują stronę o te same funkcje. Moduły tworzą różne osoby, ale także profesjonalni programiści, często są one również bezpłatne, a co więcej sam możesz je modyfikować lub stworzyć całkowicie nowy moduł.

Integracja

Drupal jest kompatybilny z wieloma zewnętrznymi systemami oraz rozwiązaniami i to właśnie jest jedną z jego największych zalet.

Strony rządowe muszą integrować się z różnymi treściami przedsiębiorstw, repozytoriami danych, wewnętrznymi narzędziami do publikowania treści, systemami płatności czy centrami obsługi obywateli danego kraju, a także wieloma innymi systemami. Fakt, że Drupal jest CMS’em otwartym pozwala na integrowanie go z wszelkimi zewnętrznymi źródłami danych.

Mniejsze koszty na IT

Jako CMS oparty na licencji Open Source, Drupal pozwala zaoszczędzić firmom na drogich opłatach licencyjnych. Oprogramowanie Drupal jest darmowe, podobnie jak tysiące modułów, szablonów czy dystrybucji. Dzielenie się programistów kodem powoduje zmniejszenie kosztów, a dodatkowo zwiększa innowacje i zmniejsza koszty zatrudnienia. Im więcej ludzi i organizacji dzieli się kodem, tworzy społeczność Drupala, tym więcej modułów jest dostępnych, a dzięki temu mniej pieniędzy wydawanych jest na rozwój.

Drupal jest drugim najpopularniejszym CMS-em na świecie, a z pewnością najsilniejszym systemem pod względem bezpieczeństwa i stabilności przez co wybierany jest na tworzenie profesjonalnych i zaawansowanych stron firm oraz instytucji państwowych.