Drupal- idealny system zarządzania treścią dla branży finansowej

Liczba transakcji przetwarzanych online mnoży się co roku. W 2017 roku badania wykazały, że ponad połowa użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie korzysta z pomocy co najmniej jednej usługi bankowości internetowej lub portfela cyfrowego. Z tego względu posiadanie wysokiej jakości strony internetowej jest koniecznością dla nowoczesnych banków i innych organizacji finansowych. Zastanawiałeś się kiedyś, czy Drupal to dobry system zarządzania treścią dla serwisów finansowych/bankowych? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Drupal jako system zarządzania treścią dla branży fiannsowej

Wyzwania dla strony z branży finansowej

Oto niektóre z większych problemów, z jakimi muszą mierzyć się banki:

  • Możliwość rozbudowy rozwiązań technologicznych zgodnie z oczekiwaniami klientów.
  • Utrata udziału w rynku nie tylko dla bankowości BTC, ale również dla usług B2B.
  • Tworzenie bezproblemowego user experience.
  • Tworzenie wysoce bezpiecznych platform, niezależnie od tego, jakie dane są na nich przetwarzane.
  • Odpowiedzialność za dostosowywanie się do rosnącej liczby regulacji i wymagań.

Każdego roku rosnąca liczba konsumentów, którzy jako pierwsi korzystają z technologii cyfrowych, stawia nowe wymagania i oczekiwania. Jest to siła napędowa powodująca rozwój w funkcjonowaniu technologii cyfrowych w każdym sektorze i branży. Dlatego też jeden z najbardziej regulowanych sektorów, czyli usługi finansowe, nie ma innego wyjścia, jak tylko szybko modernizować i wprowadzać innowacje, spełniając przy tym oczekiwania młodszych i starszych pokoleń. Aby spełnić te wymagania, potrzebują oni nowoczesnej platformy. Drupal 8 spełnia te kryteria pod wieloma względami.

1. Wysokie bezpieczeństwo

Drupal to system zarządzania treścią, na którym zbudowane są strony rządowe, uniwersyteckie czy instytucyjne. Nacisk na bezpieczeństwo w systemach CMS nie jest nowością, ale w Drupalu ów priorytet został zakorzeniony już od pierwszych wersji. Ta sprawdzona platforma open source stawia sobie bezpieczeństwo za najwyższy cel. W efekcie jest postrzegana jako znacznie lepsza pod tym względem niż jej inne odpowiedniki open source, takie jak Joomla czy WordPress (sprawdź nasze porównanie Wordpress vs Drupal).

2. Elastyczność

Wiele systemów zarządzania treścią przedstawia się jako „elastyczne”. Prawda jest taka, że niewiele z nich pasuje do prawdziwej definicji tego pojęcia. Drupal w swoich podstawach zapewnia maksymalną ilość możliwości zarządzania złożonymi integracjami, czy tworzenia świetnego user experience. Jest tak, gdyż platforma nie polega na gotowych rozwiązaniach dostosowanych do wielu użytkowników, dając dzięki temu najwyższy poziom kontroli.

Ten poziom elastyczności po stronie zarządzania i rozwoju pomaga stronom finansowym i bankom przygotować się na kolejne rosnące oczekiwania. Branża bankowa ma także inne specyficzne wymagania. Jej cechą charakterystyczną jest posiadanie wielu systemów działających w bardzo różnych aspektach działalności banku. Niezależnie od tego, czy jest to podstawowe oprogramowanie bankowe dla konsumentów, portale inwestycyjne, czy narzędzia i zasoby B2B, ważne jest, aby korzystanie z platformy było jak najbardziej bezproblemowe dla ich klientów. Drupal doskonale radzi sobie z zarządzaniem tymi zasobami w celu uzyskania płynnego doświadczenia, przy jednoczesnym ograniczeniu narażenia na zagrożenia.

3. Możliwości łączenia różnych funkcji

Trudno znaleźć bank, który nie posiada kilkunastu różnych portali, mnóstwa kalkulatorów i wiele innych zestawów narzędzi pomagających swoim klientom – osobom prywatnym, firmom czy komukolwiek innemu, kto wchodzi w interakcję z ich bankiem. Drupal pozwala zebrać wszystkie te zasoby razem, w jednym portalu, który jest bardzo intuicyjny dla użytkownika.

4. Dostosowanie do urządzeń mobilnych

Twoja strona internetowa powinna zapewniać taką samą wygodę użytkowania niezależnie od urządzeń, z których korzystają Twoi klienci. Drupal posiada funkcjonalności pozwalające na stworzenie niestandardowej wersji mobilnej Twojej strony internetowej. Sprawi to, że korzystanie z niej stanie się wygodniejsze i pomoże poszerzyć grono odbiorców.

Co więcej, ten system zarządzania treścią w wersji numer 8 udostępnia mobilną wersję paska narzędzi administracyjnych, co umożliwia edycję treści z dowolnego urządzenia osobistego. Obsługa Drupala staje się dzięki temu jeszcze łatwiejsza.

Podsumowanie

Odpowiednia strona finansowa zawsze ma złożoną strukturę. Nie ma jednak potrzeby samodzielnego tworzenia każdego kawałka kodu. Aby ułatwić rozwój, możesz użyć oprogramowania takiego jak Drupal.

Jak widać, jest on doskonałym rozwiązaniem dla stron z sektora finansowego. Pamiętaj, że korzystanie z tej platformy może na początku przysparzać trudności. Jednak taka złożoność daje Ci dostęp do zaawansowanych funkcji, które gwarantują stabilną i bezpieczną pracę.

Szukasz wykonawcy dla swojego projektu ?

Napisz do nas