Przejdź do treści

Nowe szaty pszczół! Dowiedz się więcej o rebrandingu naszej marki.

Pobierz e-book
Podobają Ci się nasze treści?
Sięgnij po unikalną wiedzę prosto od developerów i marketingowców. Zapisz się do newslettera.
CAPTCHA
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!
Aby otrzymywać najświeższe, branżowe informacje, potwierdź subskrypcję w mailu, który od nas dostałeś.
PS. Nawet tak ważne wiadomości lubią czasem pomylić folder, dlatego upewnij się, że mail nie trafił do SPAMU
Otwórz swoją skrzynkę e-mail

Drupal – dlaczego wybierają go poważne instytucje i organizacje?

Kategoria: 
Opublikowane: 
Czas czytania
: 4 min

Wiele rozbudowanych stron internetowych dużych marek, znanych uniwersytetów czy nawet administracji rządowej krajów jak: Sony, MTV, The Economist, Biały Dom, NATO, NASA, rząd australijski, Uniwersytet Harvarda czy Uniwersytet Oksfordzki posiadają strony, zbudowane na Drupalu. Jeśli rozumiesz to, że strona internetowa jest fundamentem Twojej obecności w sieci, to wiesz, że musi być ona solidną strukturą, na której będziesz mógł budować swój biznes, a Drupal taką strukturę posiada. Dlaczego Drupal to najlepszy CMS dla tych stron?

Powody, dla których Drupal to najlepszy CMS

Drupal to drugi najpopularniejszy CMS, który pasuje do każdego typu działalności w sieci, możesz na nim prowadzić zarówno portal informacyjny, jak i sklep internetowy. Drupal daje użytkownikowi silną personalizację, umożliwia budowanie społeczności oraz posiada narzędzia, dzięki którym Twoja strona internetowa może zaistnieć w mediach społecznościowych. Na Drupalu zbudujesz nie tylko prostą stronę, ale również portal dla ogromnej, ogólnoświatowej korporacji.

Dlaczego Drupal to najlepszy CMS?

We wstępie wymieniliśmy wiele poważnych firm, organizacji czy organów rządowych, które swój fundament w sieci oparły właśnie o system zarządzania treścią, jakim jest Drupal. Dlaczego?

Elastyczność

Mocną stroną Drupala jest elastyczność, a moduły, które można do niego dodać, rozszerzają jego funkcjonalności. Dzięki jednemu prostemu modułowi, jak chociażby Content Construction Kit stworzysz wiele typów treści jak, strony, blog, książki, sondy, a dodatkowo będziesz mieć całkowitą kontrolę nad tym, gdzie i co jest publikowane. Drupal świetnie sobie radzi z wieloma użytkownikami CMS, którzy mają różne role oraz pozwolenia na danej stronie.

W 2009 roku Biały Dom zdecydował się na postawieniu strony internetowej na w pełni funkcjonalnym systemie do zarządzania treścią, aby ulepszyć czas pracy, blogowanie, czy korzystać z narzędzi do budowania społeczności wokół strony. Dzięki temu mógł zwiększyć swoją widoczność w social mediach.

Bezpieczeństwo

Kolejnym elementem istotnym dla użytkowników stron, ale również dla Ciebie jest bezpieczeństwo. Programiści Drupala o tym wiedzą, dlatego istnieje specjalna grupa do spraw bezpieczeństwa, regularnie tworząca nowe aktualizacje i rozwiązująca kwestie pojawiania się nowych zagrożeń w internecie. Oprócz tego Drupal posiada rozbudowaną społeczność, która zawsze służy pomocą w sprawach technicznych. W aspekcie bezpieczeństwa Drupal jest najlepszym CMS-em dla stron banków, które posiadają wiele personalnych informacji.

Skalowalność

Poszukujesz CMS-a, dzięki któremu bez ograniczeń będziesz mógł rozbudowywać swoją stronę internetową i dodawać do niej nowe funkcje? Dzięki modułom w Drupalu jest to możliwe. Od kiedy Drupal powstał, jest ciągle budowany, używany i wspierany przez szeroką i zróżnicowaną społeczność ludzi z całego świata. Moduły to rozszerzenia, dzięki którym możesz rozbudowywać funkcjonalności swojej strony internetowej, często znajdziesz nie jeden moduł, ale też więcej, które rozbudowują stronę o te same funkcje. Moduły tworzą różne osoby, ale także profesjonalni programiści, często są one również bezpłatne, a co więcej sam możesz je modyfikować lub stworzyć całkowicie nowy moduł.

Integracja

Drupal jest kompatybilny z wieloma zewnętrznymi systemami oraz rozwiązaniami i to właśnie jest jedną z jego największych zalet.

Strony rządowe muszą integrować się z różnymi treściami przedsiębiorstw, repozytoriami danych, wewnętrznymi narzędziami do publikowania treści, systemami płatności czy centrami obsługi obywateli danego kraju, a także wieloma innymi systemami. Fakt, że Drupal jest CMS-em otwartym, pozwala na integrowanie go z wszelkimi zewnętrznymi źródłami danych.

Mniejsze koszty na IT

Jako CMS oparty na licencji Open Source, Drupal pozwala zaoszczędzić firmom na drogich opłatach licencyjnych. Oprogramowanie Drupal jest darmowe, podobnie jak tysiące modułów, szablonów czy dystrybucji. Dzielenie się przez programistów kodem, powoduje zmniejszenie kosztów, a dodatkowo zwiększa innowacje i zmniejsza koszty zatrudnienia. Im więcej ludzi i organizacji dzieli się kodem, tworzy społeczność Drupala, tym więcej modułów jest dostępnych, a dzięki temu mniej pieniędzy wydawanych jest na rozwój.

Drupal jest drugim najpopularniejszym i pod wieloma kątami najlepszym CMS-em na świecie, a z pewnością najsilniejszym systemem pod względem bezpieczeństwa i stabilności, przez co wybierany jest na tworzenie profesjonalnych i zaawansowanych stron firm oraz instytucji państwowych.

Zapisz się do darmowego newslettera

Zdobywaj wartościową wiedzę z obszaru technologii i marketingu

CAPTCHA
Oceń wpis
0

Dziękujemy za ocenę postu!

Mamy więcej darmowych treści. Nie rezygnuj z nich!
Technologie, SEO, marketing - newsletter z poradami, które od razu możesz wdrożyć! Prosto na Twoją skrzynkę. Za darmo i bez spam
CAPTCHA