Magento Polska - 9 dużych realizacji Magento na polskim rynku

Choć Magento można uznać za platformę e-commerce z dość wysokim progiem wejścia, to jednak dzięki swoim zaawansowanym funkcjom znajduje wielu zadowolonych użytkowników na całym świecie. W jednym z artykułów przeanalizowaliśmy kilka przykładów wdrożeń Magento z zagranicy. Tematem tego tekstu będzie jednak Magento Polska, czyli przykłady największych wdrożeń w naszym kraju.

Wdrożenia Magento w Polsce

Magento Polska – dlaczego firmy stawiają na tę platformę?

Marki decydują się na omawianą platformę z wielu powodów. Należą do nich m.in.

  • Dostosowanie do SEO - Magento wyposażone jest w takie funkcje, które pozwolą sklepom konkurować o pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania Google.
  • Charakter Open Source - jako że oprogramowanie platformy ma otwarty charakter, pozwala ono programistom na wprowadzanie licznych zmian i ulepszeń. Dzięki temu system można dostosować do licznych i zróżnicowanych potrzeb sprzedawców.
  • Dostosowanie do mobile - coraz więcej osób dokonuje zakupów na urządzeniach mobilnych. Omawiane oprogramowanie pomaga w tworzeniu takich platform sklepowych, które będą poprawnie funkcjonować na wszelkiego rodzaju urządzeniach.

Przejdźmy zatem do omówienia konkretnych przykładów wdrożeń Magento w Polsce.

1. Castorama

Sklep Castoramy na Magento

Zanim strona Castoramy zaczęła funkcjonować na Magento, działała na prostym CMS-ie, który nie pozwalał na robienie zakupów. Jednak dzięki nowemu systemowi witryna została gruntownie przebudowana, dzięki czemu możliwe stało się obsługiwanie kilkudziesięciu tysięcy produktów. Oprócz tego strona stała się znacznie lepiej dostosowana do mobile, dzięki czemu ruch z urządzeń mobilnych wzrósł o ponad 400%.

2. 4F

Sklep 4F na Magento

Omawiany sklep to niewątpliwie jeden z większych przykładów wdrożeń Magento w Polsce. Sklep 4F ma w swojej ofercie zróżnicowaną odzież sportową dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Fakt, że działa on na Magento, na pewno pomaga w sprawnej obsłudze licznych zamówień.

3. Super-Pharm

Sklep Super-Pharm na Magento

Jeśli mowa o Magento Polska, to powyższy sklep jest kolejną dużą realizacją tego typu w naszym kraju. Witryna funkcjonuje na Magento 2 Enterprise Edition. Charakter Open Source okazał się przydatny z racji tego, że sklep musiał zostać zintegrowany z wewnętrznym systemem ERP Farmax oraz programem lojalnościowym Lifestyle.

4. Semilac

Sklep Semilac na Magento

Oto kolejny sklep, który odnosi korzyści z funkcjonowania na Magento 2 Enterprise Edition. Marka Semilac zajmuje się sprzedażą hybrydowych lakierów do paznokci. Wraz z rosnącą popularnością zdecydowała się na skorzystanie ze skuteczniejszej platformy sklepowej. Dzięki wprowadzonym zmianom znacznej poprawie uległa m.in. obsługa dużej sprzedaży dziennej. Oprócz tego możliwe stało się planowanie sprzedaży na rynki zagraniczne.

5. TIM

Sklep TIM na Magento

TIM SA to firma zajmująca się sprzedażą artykułów elektrotechnicznych. Co ciekawe, jest jednym z pionierów w swojej branży, jeśli chodzi o sprzedaż online. W osiągnięciu sukcesu w e-commerce pomogło zbudowanie sklepu na Magento. Ponownie bardzo przydatny okazał się charakter Open Source platformy. Choć Magento jest stworzone po pierwsze z myślą o firmach B2C, to jednak z powodzeniem udało się dostosować ją do potrzeb przedsiębiorstwa działającego w sprzedaży B2B.

6. QUIOSQUE

Sklep Quiosque na Magento

QUIOSQUE jest polską marką odzieżową, która działa na rynku już ponad 15 lat. Oprócz sieci 145 sklepów prowadzi także sprzedaż online. Jednym z ważniejszych kroków w rozwoju przedsiębiorstwa było skupienie się na omnichannel – strategii, którą Magento pozwala skutecznie realizować. W rezultacie tej decyzji przychód w sprzedaży internetowej wzrósł o 500%.

7. SOLAR

Sklep Solar na Magneto

Solar to polska marka modowa, która obsługuje ponad 1,5 miliona klientów rocznie. Przez pewien czas sprzedaż online była prowadzona na platformie PrestaShop. Po migracji na Magento 2 udało się zwiększyć ogólną sprzedaż online o 30%.

8. UpCafe

Sklep UpCafe na Magento

Sklep internetowy UpCafe pozwala zamawiać świeżą kawę prosto z palarni w ciągu 48 godzin. Stworzenie tego sklepu na Magento pozwoliło na zaprojektowanie unikalnego designu, który świetnie prezentuje się także na mobile.

9. Świat Książki

Sklep Świat Książki na Magento

Na platformie Magento w wersji 2 zbudowany jest również sklep internetowy jednej z największych polskich księgarni – Świat Książki, oferujący szeroki asortyment dla miłośników książek, e-booków i filmów.

Ostatni przykład realizacji Magento w Polsce to producent mebli dziecięcych. Pierwsza wersja sklepu przedsiębiorstwa liczyła już sobie wiele lat, przez co była mało interaktywna i niezbyt przyjazna użytkownikom. Z tego powodu Kocot Kids przeniosło się na Magento, co pozwoliło na wprowadzenie licznych funkcjonalności jak blog, newsletter czy chat. Wszystko to przełożyło się na znacznie lepszą sprzedaż.

Zobacz również: Ile kosztuje sklep na Magento?

Magento w Polsce – podsumowanie

To tylko kilka przykładów znanych firm działających w Polsce na Magento – sklepy na tym oprogramowaniu postawiły również takie marki jak Converse, Drogerie Natura, Tołpa czy Kubenz. Polska to kraj, w którym e-commerce stale się rozwija. Jeśli zatem zależy Ci na powodzeniu i rozwoju Twojego sklepu internetowego, warto zdecydować się na sprawdzoną technologię, którą dostarczy Ci nasza agencja Magento.

Myślisz nad wdrożeniem Magento w swoim sklepie?

Pomożemy Ci