Jak wybrać dobrą agencję Drupala?

Drupal to jeden z najpopularniejszych CMS-ów na świecie. Ceni się go przede wszystkim za stabilność i możliwość rozbudowy. Posiadasz stronę na Drupalu? A może planujesz taką założyć? Poznaj kryteria, jakie powinna spełniać agencja Drupala. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto zgłosić się do specjalistów oraz ile może kosztować taka współpraca.

Agencja Drupala - jak ją wybrać?

W czym może pomóc agencja Drupala?

Drupal to darmowy CMS. Mimo to bardzo stabilny i elastyczny. Korzysta z niego rząd Australii, takie uczelnie jak Harvard czy Oxford, a nawet znany globalny serwis społecznościowy - Twitter. Ponad 1000 firm na całym świecie oferuje usługi związane z Drupalem. Wśród nich znajdują się deweloperzy, szkoleniowcy, przedsiębiorstwa zajmujące się hostingiem oraz wsparciem, dostawcy systemów płatności online, a nawet platformy służące do monitorowania i analizy stron. Jeśli chcesz założyć stronę opartą na tym CMS-ie, potrzebna Ci będzie agencja Drupala. W agencji znajdziesz szereg specjalistów odpowiedzialnych za budowę strony oraz jej prawidłowe funkcjonowanie.

Drupal pozwala także na niemal nieograniczoną rozbudowę. Gdy Twoja strona jest postawiona na tym systemie - specjalistów możesz potrzebować właśnie do jej rozwoju. W jakich wypadkach agencja Drupala może okazać się jeszcze przydatna? Z jej pomocy często korzystają duże korporacje, potrzebujące narzędzi do komunikacji wewnętrznej, na Drupalu można postawić np. intranet. System doskonale poradzi sobie z takimi funkcjami jak ewidencja czasu pracy, kalendarz urlopów, lista kontaktów czy czat. W przypadku obsługi eventów i konferencji Drupal również się sprawdzi, to doskonałe narzędzie do zarządzania użytkownikami czy terminami. Można go bez problemu zintegrować z systemami płatności czy weryfikacji. Jeśli planujesz założyć sklep na nowo lub otworzyć przy już działającej witrynie, zgłoś się do agencji. System posiada także moduł Drupal Commerce, który pozwala na budowę sklepu internetowego.

Co można zbudować z agencją Drupala?

  • sklep internetowy,
  • system do zarządzania projektami,
  • system intranetowy,
  • strony dla uczelni, agencji eventowych, klubów sportowych,
  • serwis społecznościowy.

Agencja Drupala pomoże stworzyć zarówno nową stronę, jak i rozbudować obecną, a także rozwiązać pojawiające się problemy z serwisem, proponując nowoczesne i funkcjonalne alternatywy.

Co sprawdzić, wybierając agencję Drupala?

Jest sporo firm zajmujących się Drupalem. Trzeba jednak wiedzieć, która agencja interaktywna Drupala jest godna uwagi, z którą warto nawiązać współpracę. Jak ocenić, czy mamy do czynienia z profesjonalistami? Warto dokładnie przeanalizować ich portfolio.

Jakie kryteria powinna spełniać agencja?

Specjalizacja agencji

Sprawdź, w czym specjalizuje się dana agencja. Czy projekty na Drupalu to jej główne zajęcie, czy tylko poboczne. Oceń jej specjalistów, ich wykształcenie, doświadczenie, uczestnictwo w szkoleniach. Dobrze, jeśli dana firma posiada bloga, na którym dzieli się wiedzą związaną z systemem, prowadzi webinary lub w inny sposób prezentuje poziom swojej specjalizacji w Drupalu.

Usługi, jakie oferuje

Przeanalizuj ofertę agencji. Zobacz, jakie usługi oferuje. Najlepiej, by budowanie stron na Drupalu było jej kluczowym zajęciem. Sprawdź, czy zapewnia wsparcie swoim klientom i co jest jej priorytetem.

Realizacje

Oceń portfolio danej agencji. Zwróć uwagę na wielkość realizacji. Poczytaj opinie klientów w internecie lub skontaktuj się z nimi i zapytaj, jak oceniają współpracę.

Wybierz kilka Twoim zdaniem najlepszych agencji i skontaktuj się z nimi. Sprawdź ich czas odpowiedzi na zapytanie, sposób kontaktu z klientem i podejście do niego. O dobrej współpracy z daną firmą świadczy również obsługa klienta.

Ile kosztuje współpraca z agencją interaktywną Drupala?

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na współpracę z freelancerem zamiast z agencją ze względu na koszty. Często wydaje się, że jeden specjalista będzie kosztował mniej niż ich szereg. To niekoniecznie prawda. Współpraca z firmą nie musi kosztować więcej, a jej poziom często będzie wyższy niż pojedynczego specjalisty. Jaki jest koszt usług agencji? Ile kosztuje postawienie strony na Drupalu? Ceny wahają się od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Wszystko zależy od poziomu skomplikowania zlecenia.

Warto pytać o indywidualne wyceny i należy pamiętać, że strony postawione na Drupalu można sukcesywnie rozbudowywać o kolejne moduły, więc poszczególne funkcjonalności razem z kosztami da się rozłożyć w czasie.

Podsumowanie

Drupal CMS ma wiele zastosowań, jest bardzo elastyczny i funkcjonalny. Tworząc serwis internetowy, warto przedyskutować z agencją pomysł na niego. Specjaliści będą umieli doradzić w kwestiach funkcjonalności serwisu, zaproponować najnowsze rozwiązania, podzielić pracę na etapy. Ważne, by firma, z którą nawiązuje się współpracę, miała odpowiednią wiedzę, kompetencje i była otwarta na Twoje propozycje.

Szukasz odpowiedniej agencji Drupala dla swojego projektu?

Poznaj ofertę