Przejdź do treści

Nowe szaty pszczół! Dowiedz się więcej o rebrandingu naszej marki.

Pobierz e-book
Podobają Ci się nasze treści?
Sięgnij po unikalną wiedzę prosto od developerów i marketingowców. Zapisz się do newslettera.
CAPTCHA
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!
Aby otrzymywać najświeższe, branżowe informacje, potwierdź subskrypcję w mailu, który od nas dostałeś.
PS. Nawet tak ważne wiadomości lubią czasem pomylić folder, dlatego upewnij się, że mail nie trafił do SPAMU
Otwórz swoją skrzynkę e-mail

BaseLinker - czym jest i jak działa?

Kategoria: 
Opublikowane: 
Czas czytania
: 7 min

System BaseLinker to świetne narzędzie, które pozwoli rozwiązać wiele problemów związanych z zarządzaniem rozbudowanym biznesem e-commerce. Czym dokładnie jest? Jakie funkcje oferuje i ile kosztuje? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym tekście.

Co to jest BaseLinker?

Czym jest BaseLinker?

BaseLinker określa się jako „najlepsze narzędzie do zarządzania e-commerce/marketplace/zamówieniami/przesyłkami w jednym miejscu”. Został stworzony z myślą o prowadzeniu sprzedaży wielokanałowej. Łączy sklepy z różnorodnymi platformami sprzedażowymi, centrami logistycznymi, firmami kurierskimi, hurtowniami i innymi istotnymi narzędziami.

System BaseLinker wprowadzono na rynek w 2006 roku. Uznawany jest za jedno z najlepszych narzędzi w swojej niszy, które może służyć jako centrum dowodzenia e-commerce w kontekście sprzedaży i logistyki. Aktualnie korzysta z niego ponad 23 000 firm.

Dlaczego BaseLinker?

Główną zaletą BaseLinkera jest zaawansowana automatyzacja procesów w sklepie internetowym. Droga od wstępnego wykonania zamówienia do dotarcia przesyłki do klienta i tego, co się dzieje potem, jest całkiem długa. Rozważmy, jak w tej podróży potrafi pomóc BaseLinker:

 1. Automatyczne pobieranie zamówień – system automatycznie pobiera zamówienia ze wszystkich połączonych kanałów sprzedażowych.
 2. Weryfikacja wpłat – BaseLinker odnotowuje poprawność wpłat i segreguje zamówienia wymagające dodatkowej uwagi.
 3. Akcje automatyczne – zamówienia wymagające szczególnej uwagi są przenoszone do osobnego statusu.
 4. Delegacja zadań – możliwość tworzenia osobnych profili i nadawania uprawnień pracownikom do zarządzania określonymi procesami.
 5. Wystawianie faktur i nadawanie przesyłek – system automatycznie wystawia faktury i nadaje przesyłki w systemie kuriera poprzez API BaseLinkera.
 6. Drukowanie dokumentów – wybrane dokumenty są wysyłane do drukarki podłączonej w chmurze.
 7. Komunikacja z klientem – BaseLinker wysyła do klienta SMS lub e-mail z podziękowaniami, linkiem do śledzenia przesyłki oraz załącznikami, np. fakturą.
 8. Przygotowywanie zamówień – moduł „Asystent pakowania” oraz czytnik kodów kreskowych umożliwiają szybkie i efektywne pakowanie zamówień.
 9. Synchronizacja stanów magazynowych – magazyn BaseLinker dba o ciągłą synchronizację stanów magazynowych między różnymi kanałami sprzedaży.
 10. Automatyczne zarządzanie aukcjami i ofertami – BaseLinker kończy aukcje z zerowym stanem magazynowym i automatycznie wznawia te, których produkty ponownie są dostępne.

Gdy używasz BaseLinkera, nie musisz korzystać z wielu osobnych i rozproszonych narzędzi oraz modułów. Wszystko znajduje się w jednym miejscu. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Jeśli chcesz przetestować możliwości Baselinkera i zdecydować, czy to rozwiązanie dla Twojego biznesu, skorzystaj z darmowego okresu próbnego.

Dla kogo jest BaseLinker?

BaseLinker przedstawia się jako rozwiązanie „dla startujących, rozwijających się i dużych biznesów”. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie korzyści z systemu odniosą te 3 rodzaje firm.

Startujące biznesy:

 • łatwa obsługa i konfiguracja – panel BaseLinker jest bardzo intuicyjny, co jest kluczowe dla początkujących firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-commerce,
 • skalowalność – początkujący przedsiębiorcy mogą zacząć od podstawowych funkcji, stopniowo rozszerzając zakres korzystania z narzędzia w miarę rozwoju biznesu,
 • oszczędność – automatyzacja sprzedaży i wielu innych procesów pozwala zaoszczędzić środki oraz czas w długoterminowej perspektywie.

Rozwijające się biznesy:

 • rozbudowane funkcje zarządzania – firmy, które są już ugruntowane na rynku i poszukują bardziej zaawansowanych rozwiązań, na pewno skorzystają z takich funkcji jak zarządzanie wieloma kanałami sprzedaży, synchronizacja stanów magazynowych, czy masowe edytowanie aukcji,
 • integracje – średnie firmy często korzystają z wielu innych narzędzi. Dzięki BaseLinkerowi integracja sklepu z zewnętrznymi platformami marketplace, hurtowniami i systemami księgowania jest znacznie łatwiejsza,
 • optymalizacja procesów logistycznych – system automatyzacji i integracji z usługami kurierskimi jest szczególnie korzystny dla firm średniej wielkości, które obsługują większą liczbę zamówień.

Duże biznesy:

 • kompleksowa integracja i automatyzacja – rozbudowane przedsiębiorstwa, które zarządzają znacznymi ilościami danych, skorzystają na możliwościach integracji oraz automatyzacji oferowanych przez BaseLinkera,
 • zarządzanie wieloma sklepami i platformami – BaseLinker pozwala zarządzać wieloma sklepami internetowymi i kontami na platformach marketplace z jednego miejsca, co jest niezbędne dla dużych, rozproszonych operacji e-commerce,
 • elastyczność – opcje, dzięki którym da się dostosować system do specyficznych potrzeb i procesów biznesowych dużych firm, to jeden z kluczowych atutów omawianego rozwiązania.

Funkcje systemu BaseLinker

Rozważmy teraz najważniejsze funkcje. Baselinker to złożone narzędzie, dlatego jego możliwości zostały podzielone na 7 rozbudowanych kategorii.

 1. Manager Zamówień

  Manager Zamówień Baselinker jest kluczowym narzędziem do efektywnego zarządzania sprzedażą e-commerce z różnych źródeł. Umożliwia centralizację procesów i usprawnia działania logistyczne oraz administracyjne.

  Najważniejsze funkcje:

  • centralizacja zamówień – integracja zamówień z wielu platform marketplace (takich jak Allegro, Amazon, eBay) oraz sklepów internetowych w jednym miejscu,
  • automatyzacja procesów – ustawianie automatycznych akcji do zmiany statusów zamówień, wysyłania wiadomości do klientów, wystawiania faktur, nadawania przesyłek i drukowania dokumentów,
  • aplikacja BaseLinker Caller – aplikacja na telefon synchronizuje informacje o zamówieniach z powiązanym numerem dzwoniącego, co bardzo usprawnia pracę działu obsługi klienta.
 2. Manager Marketplace

  Manager Marketplace to zaawansowane narzędzie do efektywnego zarządzania i wystawiania produktów na różnych platformach marketplace.

  Najważniejsze funkcje:

  • obsługa platform marketplace – możliwość wygodnego wystawiania produktów na ponad 130 popularnych serwisach marketplace, w tym Allegro, eBay, Amazon, Google Shopping i Etsy,
  • synchronizacja stanów magazynowych i cen – system automatycznie synchronizuje stany magazynowe i ceny produktów pomiędzy sklepem a platformami marketplace, zapewniając spójność oferty,
  • automatyzacja – zaawansowane opcje ustawień umożliwiają szybkie i masowe wystawianie ofert, automatyczne uzupełnianie parametrów produktów oraz zarządzanie aukcjami wielowariantowymi.
 3. Manager Produktów

  Manager Produktów to narzędzie, które łączy funkcje systemów ERP, WMS oraz PIM, co pozwala zarządzać wszystkimi produktami w jednym miejscu.

  Najważniejsze funkcje:

  • zarządzanie wieloma magazynami – możliwość podłączenia i obsługi dowolnej liczby magazynów. Synchronizacja stanów magazynowych oraz osobne zarządzanie cenami w każdym z nich,
  • automatyzacja dokumentów magazynowych – generowanie wszystkich niezbędnych dokumentów magazynowych bez potrzeby korzystania z dodatkowych systemów. Zarządzanie zamówieniami, przesunięciami i roczną inwentaryzacją,
  • prognozowanie dostaw – w ramach tej funkcji system na podstawie określonych okresów sprzedaży będzie starać się przewidywać ilość potrzebnych produktów i w razie czego dodawać je do listy zamówień.
 4. Automatyzacja cen

  Moduł automatyzacji cen (Repricing) to narzędzie, które pozwala śledzić i automatycznie aktualizować ceny produktów na platformach marketplace.

  Najważniejsze funkcje:

  • automatyczna zmiana cen – system automatycznie dostosowuje ceny produktów na podstawie ofert innych sprzedawców według ustalonych przez Ciebie reguł,
  • zaawansowany repricing – funkcja repricingu zapewnia ochronę marży poprzez automatyczne podnoszenie lub obniżanie cen w odpowiedzi na działania konkurencji,
  • dokładna konfiguracja – możesz wykluczyć wybranych konkurentów i ustalić, w przypadku których ofert powinna zachodzić automatyzacja cen.
 5. Zarządzanie wysyłką

  Moduł Zarządzanie wysyłką pozwala nadzorować cały proces wysyłki.

  Najważniejsze funkcje:

  • zintegrowane usługi kurierskie – pojedyncze i masowe nadawanie paczek za pomocą wielu dostępnych integracji kurierskich eliminuje potrzebę logowania się do poszczególnych serwisów przewoźników,
  • śledzenie statusu paczek – klienci mogą śledzić stan przesyłki zarówno poprzez wiadomości e-mail i SMS, jak i na stronie zamówienia.
 6. Automatyzacja procesów

  Automatyzacja procesów to moduł, dzięki któremu da się zautomatyzować liczne procesy zachodzące w obrębie BaseLinkera. Najważniejsze funkcje: zmiany statusów – możliwość utworzenia własnych statusów zamówień i skonfigurowanie automatycznej zmiany między nimi na podstawie określonych zdarzeń oraz warunków, faktury i paragony – automatyczne wystawianie dokumentów sprzedażowych w zależności od kraju klienta, skróty klawiaturowe – użytkownicy są w stanie zdefiniować własne skróty dla wykonywania automatycznych akcji.

 7. BaseLinker Connect

  BaseLinker Connect to aplikacja, która pozwala automatycznie przekazywać produkty między kontrahentami. Ułatwia to sprzedaż B2B, dropshipping oraz współpracę z hurtowniami. Umożliwia także wystawianie faktur zbiorczych dla wielu zamówień.

Ile kosztuje wdrożenie BaseLinkera?

Jeśli chcesz wdrożyć BaseLinkera, do wyboru masz następujące opcje:

 1. Freemium – darmowy plan, maksymalnie 100 zamówień miesięcznie.
 2. Business – od 99 złotych miesięcznie plus 0,59 zł/zamówienie (1 000 pierwszych zamówień), następnie + 0,19 zł/zamówienie.
 3. Enterprise – oferta indywidualna, dostępna od powyżej 10 000 zamówień lub 2 milionów GMV miesięcznie.

Droższe wersje pozwalają na obsługę większej liczby produktów, użytkowników, zapewniają priorytetowy support i wiele więcej.

Integracja sklepu z BaseLinkerem powinna zająć od kilku do kilkunastu godzin w zależności od wykorzystywanego CMS-a. Możliwe jest też przeprowadzenie zaawansowanego wdrożenia, korzystając przy tym z pomocy twórców platformy. Koszt zaczyna się od 6 890 złotych.

Podsumowanie

Przypomnijmy najważniejsze informacje z artykułu.

Co to jest BaseLinker?

BaseLinker to rozbudowana platforma, dzięki której da się zarządzać wieloma aspektami biznesu e-commerce z jednego miejsca.

Jakie firmy powinny skorzystać z BaseLinkera?

Oprogramowanie sprawdzi się w przypadku małych, średnich i dużych sklepów internetowych.

Jakie są najważniejsze funkcje platformy?

Główne funkcje obejmują zarządzanie zamówieniami, produktami oraz wysyłkami. Na uwagę zasługują także liczne opcje automatyzacji oraz integracji z innymi systemami.

Zapisz się do darmowego newslettera

Zdobywaj wartościową wiedzę z obszaru technologii i marketingu

CAPTCHA
Oceń wpis
4.5
Ocena: 4.5 Liczba głosów: 14

Dziękujemy za ocenę postu!

Mamy więcej darmowych treści. Nie rezygnuj z nich!
Technologie, SEO, marketing - newsletter z poradami, które od razu możesz wdrożyć! Prosto na Twoją skrzynkę. Za darmo i bez spam
CAPTCHA