Integracja Magento z Allegro - 3 sposoby na jej przeprowadzenie

Allegro to niewątpliwie największa platforma transakcyjna online na naszym rynku. Wielu sprzedawców zaczynało swoją działalność właśnie tam. Zagraniczne firmy z branży handlu internetowego zastanawiające się nad tym, jak rozpocząć sprzedaż w naszym kraju, często zaczynają od dokładnego przyjrzenia się właśnie Allegro.

Jeśli zatem prowadzisz swój sklep internetowy na Magento, na pewno zdajesz sobie sprawę ze znaczenia Allegro w kontekście sprzedaży internetowej. Jeśli z kolei jesteś w odwrotnej sytuacji, czyli sprzedajesz na Allegro, to wiesz, że prowadzenie własnego sklepu niesie wiele korzyści dla biznesu. Jak zatem usprawnić sprzedaż na obu kanałach? Rozwiązaniem jest integracja Magento z Allegro. W tym artykule dowiesz się, czym ona dokładnie jest, jakie są jej korzyści oraz jak można ją zrealizować.

Integracja Magento z Allegro na 3 sposoby

Integracja Magento z Allegro – czym jest i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Głównym celem tego rodzaju integracji jest zapewnienie dwustronnej komunikacji między sklepem Magento a serwisem Allegro.pl. Jeśli sprzedajesz te same produkty na Allegro oraz na osobnej stronie sklepu internetowego, nakładasz na siebie dodatkowe obowiązki. Do pewnego stopnia prowadzisz wtedy dwa osobne sklepy internetowe. Niektóre zadania, jak śledzenie stanów magazynowych, muszą odbywać się zatem osobno w przypadku produktów wystawianych na Allegro, jak i tych sprzedawanych bezpośrednio przez sklep. Tylko w ten sposób możesz uzyskać cały obraz sytuacji.

Aby zatem uniknąć takich komplikacji, warto zdecydować się na integrację Magento z Allegro. Oto namiastka korzyści, jakie może przynieść taka decyzja (potencjalne funkcjonalności zależą oczywiście od wybranego rozwiązania oraz zakresu integracji):

 • obsługa zamówień z Allegro za pomocą panelu Magento,
 • obustronna synchronizacja stanów magazynowych,
 • mapowanie wybranych przez klientów form płatności i dostawy,
 • mapowanie danych klientów z Magento,
 • automatyczna aktualizacja cen, promocji oraz informacji produktowych na obu platformach,
 • masowe wystawianie produktów ze sklepu na aukcje Allegro.

Jak zatem widać, tego typu funkcjonalności pozwolą naprawdę oszczędzić wiele czasu. Oprócz tego zapobiegną powstawaniu pomyłek i nieścisłości, dotyczących choćby kwestii stanów magazynowych, co może mieć bardzo negatywne konsekwencje.

Jak zatem można przeprowadzić integrację Magento z Allegro? Przyjrzyjmy się 3 sposobom.

1. Integracja Magento z Allegro przez BaseLinker

BaseLinker to uniwersalne narzędzie przeznaczone dla sprzedawców, którzy chcą zintegrować swój sklep internetowy ze sprzedażą prowadzoną na popularnych platformach e-commerce (lub odwrotnie). Oprogramowanie obsługuje nie tylko Allegro, ale i Amazon oraz eBay.

Jedne z głównych funkcji systemu to:

 • Manager zamówień – umożliwia obsługę zamówienia z Allegro i sklepu w jednym miejscu.
 • Integracja ze sklepem – pozwala wystawiać produkty ze sklepu na aukcjach Allegro.
 • Wystawianie aukcji na Allegro – daje możliwość masowego zarządzania setkami aukcji, które prowadzisz na Allegro.
 • Magazyn produktów – nawet jeśli nie masz swojego sklepu, możesz stworzyć bazę produktów w magazynie BaseLinker.
 • Kurierzy i inne integracje – narzędzie wyposażone jest we wbudowany manager do zarządzania zamówieniami realizowanymi przez DHL, DPD, Paczkomaty i wiele więcej.

BaseLinker ma także znacznie więcej funkcji przeznaczonych dla sprzedawców. Samo zaś wykonanie integracji nie jest tak naprawdę trudne. Jak podaje sama strona:

Podłączenie sklepu jest bardzo łatwe i wymaga jedynie podania danych dostępowych do API (możesz je sprawdzić w panelu sklepu) lub umieszczenia na FTP sklepu jednego nowego pliku. Nie wymaga to żadnej wiedzy informatycznej, żadnych zmian w plikach sklepu czy bazie danych.

Korzystanie z BaseLinker wymaga opłaty abonamentu miesięcznego, którego wysokość zależy od liczby zamówień oraz aktywnych aukcji w miesiącu.

2. Integracja Magento z Allegro dzięki gotowym modułom

Jeśli chodzi o integrację Magento 2 z Allegro, do dyspozycji masz nie tylko zewnętrzne narzędzia, ale i gotowe moduły. Funkcjonalności, proces integracji oraz koszty będą oczywiście różnić się w zależności od dostawcy modułu.

Na przykład AllegroPro to gotowy moduł do pobrania zapewniający podstawowe funkcje związane z integracją. Z kolei Magento 2 Integration Module to rozszerzenie, które zostało opublikowane na GitHubie. Jego instalacja wymaga przeprowadzenia kilku zaawansowanych kroków.

Gotowe moduły często mogą okazać się najtańszym rozwiązaniem, jednak ich funkcjonalności nie zawsze będą w pełni spełniać Twoich wymagań. Możliwe jest także pojawienie się błędów związanych z samą ich instalacją, które potrafią wynikać z pewnych unikalnych cech Twojego sklepu.

3. Integracja Magento z Allegro za pomocą dedykowanego rozwiązania

Jeśli na rynku gotowych modułów i narzędzi nie jesteś w stanie znaleźć nic dla siebie, pozostaje Ci skorzystać z dedykowanego rozwiązania. W takim przypadku odpowiednia firma programistyczna specjalizująca się w Magento, przygotuje customowy moduł, pozwalający na integrację Magento z Allegro. Opcja ta może być nieco kosztowna, jednak pozwoli na doskonałe dostosowanie integracji do Twoich potrzeb, czego nie oferuje ani BaseLinker ani gotowe rozwiązania. Warto ją przemyśleć szczególnie w przypadku szerokiego asortymentu w sklepie Magento.

Podsumowanie

Jak zatem widać, istnieje kilka sposobów na sprawniejsze zarządzanie sprzedażą realizowaną jednocześnie na Allegro oraz we własnym sklepie internetowym Magento. To, jakie rozwiązanie wybierzesz, w dużej mierze zależy od potrzeb personalizacji rozwiązania oraz dostępnego budżetu. Jedno jest pewne – integracja Magento z Allegro to podstawa skutecznego zarządzania sprzedażą, która odejmie Ci sporo dotychczasowych obowiązków.

Potrzebujesz zintegrować swój sklep Magento z platformą Allegro?

Pomożemy Ci