Nasz Bocian

Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji

Poznaj szczegóły projektu nowej strony internetowej oraz migracji tysięcy elementów dla ogólnopolskiego stowarzyszenia

1
Problem
Zobacz
2
Nasze rozwiązanie
Zobacz
3
Szczegóły rozwiązania
Zobacz
4
Projekt w liczbach
Zobacz
5
Efekty pracy
Zobacz
6
Technologie
Zobacz

Problem

dlaczego nawiązaliśmy współpracę?

Stworzona przez nas strona internetowa nie była pierwszym projektem webowym Stowarzyszenia ,,Nasz Bocian’’. Przed nawiązaniem współpracy Stowarzyszenie korzystało ze strony www stworzonej w systemie Drupal 6. Technologia Drupal znana jest z wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jednakże tylko w przypadku regularnych aktualizacji systemu, które w tym przypadku nie były przeprowadzane. Oprócz przestarzałej wersji Drupala strona używała również niewspieranej już wersji PHPbb 3.0.

Dowiedz się więcej - strona Nasz Bocian

Prowadzenie strony na wersjach, które nie posiadają już oficjalnego wsparcia, znacznie ograniczało rozwój strony i dostępność aktualizacji modułów, a co ważniejsze z każdym kolejnym brakiem update’u strona była narażona na ataki hakerskie. Budowa nowego rozwiązania stała się koniecznością, aby Stowarzyszenie mogło dalej prowadzić aktywną działalność online.

Nasze rozwiązanie

jaką strategię zastosowaliśmy?

Stowarzyszenie ,,Nasz Bocian’’ było zadowolone z dotychczasowej pracy z systemem Drupal. Z tego powodu postanowiliśmy postawić nową stronę na najnowszej wersji systemu - Drupal 8, która przy regularnych aktualizacjach zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i satysfakcjonującą wydajność.

Nieodłącznym elementem działalności Stowarzyszenia jest również prowadzenie forum internetowego stworzonego w PHPbb. W tym przypadku również zdecydowaliśmy się na kontynuację działania na tej technologii, oczywiście w najnowszej dostępnej wersji. Poza kwestiami technologicznymi byliśmy również odpowiedzialni za stworzenie nowej szaty graficznej strony, którą cechuje minimalizm oraz responsywność.

Szczegóły rozwiązania

jakie elementy okazały się kluczowe?
Wersja moblina strony Nasz Bocian

1. Integracja z forum internetowym

Poza samą stroną internetową istotnym elementem projektu było zaktualizowanie forum internetowego, a następnie jego integracja z nową stroną. W tym celu przeprowadziliśmy integrację Drupala z PHPbb. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do forum internetowego i strony z poziomu jednej witryny.

2. Migracja zawartości

Aby nie utracić dużej ilości wartościowych treści, stworzonych na potrzebę starej strony, przeprowadziliśmy proces migracji zawartości zarówno z poszczególnych podstron, jak i forum internetowego. Dzięki temu wcześniej stworzone treści można bez większych problemów wykorzystywać również na nowej stronie.

3. Baza klinik

Nowa strona Stowarzyszenia została wyposażona w wyszukiwarkę klinik leczących niepłodność. Wyniki wyszukiwania można filtrować ze względu na lokalizację, rodzaj placówki czy ofertę ośrodka. Ponadto istnieje możliwość porównania oferty poszczególnych klinik.

4. Baza ośrodków

Oprócz bazy klinik stworzona została baza ośrodków adopcyjnych, w której umieszczone zostały ośrodki z całej Polski z ich danymi kontaktowymi. Bazę można filtrować alfabetycznie oraz po lokalizacji.

5. Różne typy treści

Nowa strona Stowarzyszenia ma możliwość dodawania zróżnicowanych rodzajów treści. Należą do nich klasyczne artykuły, aktualności oraz wpisy użytkowników.

Projekt w liczbach

czyli statystyki realizacji
0

Godzin poświęconych na stworzenie projektowanie graficzne i wdrożenie strony

+0k

Migracja ponad 100 000 kont użytkowników

+0mln

Migracja ponad 8,3 miliona wpisów na forum internetowym

+0k

Migracja ponad 20 tysięcy podstron

Podstrona Adopcja Nasz Bocian

Efekty pracy

co zyskał nasz Klient?
  1. Responsywny i nowoczesny projekt graficzny
  2. Przejrzysty panel administracyjny
  3. Najnowszą wersję systemu Drupal 8
  4. Najnowszą wersję PHPbb
  5. Nielimitowane możliwości rozwoju strony
  6. Przeniesienie dotychczasowych funkcjonalności i treści na najnowszą wersję oprogramowania

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Wyceń swój projekt

Zbuduj z nami nowoczesną stronę internetową
Wycenę dostaniesz w 24 godziny