Wideokonferencje dla firm – zastosowanie i korzyści własnego systemu

Prowadzisz biznes online? Chcesz umożliwić pracę zdalną w Twojej firmie? A może posiadasz klientów z odległych zakątków świata? Wideokonferencje dla firm to rozwiązanie, które może Cię zainteresować. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować we własny system.

Jak wykorzystać wideokonferencje dla firm?

Wideokonferencje dla firm - lista branż

System obsługujący wideokonferencje dla firm sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach. Można go wykorzystać zarówno do prowadzenia spotkań wewnętrznych w firmie, jak i zewnętrznych, a nawet całkowicie oprzeć niektóre usługi na wideokonferencjach online. Branże, w których system dobrze się sprawdzi to na pewno finanse, edukacja, medycyna, prawo. Wideokonferencje mogą być również wykorzystywane przez psychologów i terapeutów, branżę fitness czy kulturę. Oprogramowanie z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w dużych korporacjach, ale i mniejszych firmach - szczególnie tych, które prowadzą rozmowy z klientami online, bądź planują przeniesienie części swoich usług do sieci.

Wideokonferencje - dla kogo?

 • prawnicy
 • lekarze
 • szkoleniowcy
 • nauczyciele
 • coachowie
 • terapeuci
 • księgowe
 • psycholodzy
 • trenerzy personalni
 • artyści
 • duże korporacje
 • i inni…

Jest wiele branż, w których rozmowa wideo może być wykorzystana. Sporo zależy od indywidualnych potrzeb, relacji z klientami i oferowanych usług. Praktycznie w każdej firmie znajdzie się jakaś rola dla systemu wideokonferencji. Pytanie, w jaki sposób może on wzbogacić dane przedsiębiorstwo, usprawnić pracę, zminimalizować koszty - np. podróży czy wynajmu sal konferencyjnych, a nawet biura jako siedziby pracowników.

Praca zdalna w Twojej firmie

Systemy do wideokonferencji - szczególnie te dedykowane posiadają wiele funkcji, które można wykorzystać do organizacji pracy zdalnej w firmie. Nie musisz prowadzić biznesu online lub funkcjonować w wielkiej korporacji, by oprogramowanie służące do wideokonferencji biznesowych, sprawdziło się w Twojej firmie. W zależności od tego, czy jako przedsiębiorstwo chcecie tylko umożliwić pracownikom pracę zdalną, czy może całkowicie funkcjonować w przestrzeni online - korzystając z systemu do wideokonferencji, możecie zaoszczędzić. W ten sposób uda się zminimalizować koszty biura, mebli i sprzętów biurowych, koszty dojazdu pracowników do firmy. Możliwość pracy zdalnej jest pozytywnie postrzegana przez potencjalnych pracowników, idealnie wpasowuje się w ideę work - life balance, poza tym powoduje, że firma nie zamyka się wyłącznie na specjalistów z danego regionu. System do wideokonferencji doskonale sprawdzi się również do komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami w biurze lub gdy są różnych lokalizacjach.

Wideokonferencje biznesowe i usługi online

Działania zewnętrzne firmy to kolejna możliwość wykorzystania systemu wideokonferencji. Kontakt z klientem, przedstawienie mu oferty czy propozycji współpracy nie musi odbywać się na spotkaniu twarzą w twarz. Wideokonferencje biznesowe to coraz bardziej popularna forma kontaktu, szczególnie w sytuacji, kiedy firma posiada klientów z odległych miast czy innego kraju. System do wideokonferencji pozwala również na wprowadzenie pewnych usług online lub całkowite przeniesienie aktywności danego specjalisty do sieci - kontakt z terapeutą czy psychologiem na żywo, lekcje językowe online, ćwiczenia z trenerem personalnym czy szkolenia. Dedykowany system pozwala na przeniesienie niejednego biznesu do świata online, stworzenie nowych usług, a nawet działalności. To ważne, by oprogramowanie, na którym firma opiera swoje usługi, było stabilne.

Korzyści z posiadania własnego systemu do wideokonferencji

Wideokonferencje biznesowe powinny odbywać się na sprawdzonym i pewnym systemie ze względów bezpieczeństwa przekazywanych podczas spotkania informacji. Prezentowanie klientowi oferty za pomocą własnej platformy, stawia markę w lepszym świetle. Klient widzi, że firma inwestuje w nowoczesne rozwiązania, co podnosi jej prestiż. Podczas wideokonferencji istotną kwestią jest stabilność połączenia, uciążliwe jest rozłączanie się uczestników rozmowy i powtarzanie pewnych kwestii ponownie. Na rynku są dostępne narzędzia do przeprowadzania wideokonferencji, jednak nie są one tak stabilne oraz nie zapewniają takiej poufności jak dedykowane rozwiązanie.

Bezpłatne programy często występują w niepełnej wersji bądź posiadają ograniczenia, które nie pozwalają na wygodne funkcjonowanie. Ciężko na nich opierać działanie firmy, mało profesjonalnie wyglądają w oczach klienta, trudno przewidzieć ostateczne koszty korzystania. Posiadając własny system, stawiasz na jakość i profesjonalizm. Taka platforma umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb firmy - spersonalizowana szata graficzna, niestandardowe rozwiązania, możliwość rozbudowy w każdym momencie. Dedykowane systemy do wideokonferencji posiadają wiele dodatkowych funkcji - m.in. prowadząc szkolenia, można je nagrywać na żywo, co doskonale sprawdzi się przy tworzeniu wszelkich tutoriali. Niektóre systemy są tak zaprogramowane, aby podczas prowadzenia ważnych spotkań w firmie, kamery były w stanie automatycznie śledzić i pokazywać uczestnikom rozmowy sylwetkę osoby, która właśnie wypowiada się na forum, podczas spotkania w sali konferencyjnej.

Zaawansowany program do wideokonferencji na pewno zrobi pozytywne wrażenie na niejednym kliencie ze względu na użytkowanie. Jeśli konsumenci mają korzystać z pewnych usług online, ważne, by platforma była user friendly. Dedykowany system, tworzony na zamówienie daje możliwość przygotowania przyjaznego środowiska dla klienta końcowego, co z pewnością wpływa na jego częstotliwość korzystania z usługi, zadowolenie oraz ilość poleceń.

Wideokonferencje dla firm - podsumowanie

Wideokonferencje dla firm to rozwiązanie, które czyni firmę bardziej elastyczną oraz pozwala zmniejszyć jej koszty. Minimalizuje ilość podróży służbowych, umożliwia przeprowadzenie większej ilości spotkań z klientami przez danego pracownika w określonym czasie, pozwala na sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa w sytuacjach kryzysowych - jak np. pandemia, umożliwiając pracę zdalną, współpracę między pracownikami, placówkami oraz z klientami, a nawet pozwala na przeniesienie niejednego biznesu do świata online. Warto rozważyć posiadanie dedykowanego systemu, zastanowić się nad potrzebami przedsiębiorstwa, przemyśleć potencjalne funkcjonalności. Biznes online to pewna przyszłość dla wielu przedsiębiorców.

Wiesz, że potrzebujesz systemu do wideokonferencji?

Poznaj naszą ofertę