Platformy B2B

Systemy sprzedażowe dla Klientów biznesowych

Tworzymy wydajne i skalowalne sklepy B2B dla polskich i zagranicznych biznesów.

E-commerce

Platforma B2B

dlaczego warto ją posiadać?

Model B2C jest zdecydowanie popularniejszą formą sprzedaży online niż B2B. Specyfika transakcji kupna - sprzedaży pomiędzy firmami wymusza całkowicie inne rozwiązania niż w przypadku sprzedaży dla klienta indywidualnego. Właśnie dlatego inaczej wygląda proces tworzenia platformy B2B niż B2C.

Wiele firm działających w modelu B2B wciąż prowadzi sprzedaż telefoniczną bądź obsługuje zamówienia e-mailowo. Platforma handlowa B2B pozwala przenieść całość procesu obsługi klienta i realizacji zamówienia do sieci, tym samym zwiększając skuteczność sprzedaży i ulepszając wiele procesów wewnątrz przedsiębiorstwa.

Zadania platformy B2B

jakie aktywności Ci umożliwi?

Platformy zakupowe dla firm otwierają Ci drzwi do sprzedaży online w obszarach, które zazwyczaj wymagają bardzo dużego zaangażowania pracowników w procesy obsługi klienta i realizacji zamówień.

Z pomocą platformy B2B możesz podjąć szereg aktywności, które w sprzedaży offline są ciężkie do zrealizowania bądź pochłaniają mnóstwo czasu.

Platforma B2B pozwala na:
prezentację pełnej oferty firmy,
kompleksową obsługę i realizację zamówień,
realizację płatności i finalizację transakcji,
zarządzanie relacjami z Klientami,
przechowywanie i przetwarzanie danych Klientów.

Sklepy B2B i ich korzyści

zalety platform handlowych B2B

Wraz z wdrożeniem platformy B2B Twój biznes zyskuje nie tylko nowy kanał sprzedaży, ale i szereg innych korzyści. Dobrze zaprojektowana i wdrożona platforma B2B gwarantuje:

  • automatyzację procesów zakupowo – sprzedażowych,
  • ułatwienie i przyspieszenie kontaktów z klientami,
  • skrócenie czasu obsługi i realizacji zamówień,
  • zmniejszenie zaangażowania pracowników w obsługę klientów i zamówień,
  • sprzedaż 24/7,
  • dostępność pełnej oferty produktów lub usług dla Klientów,
  • nadzór nad stanami magazynowymi,
  • szeroki wybór metod płatności i dostawy.

Tworzenie platformy B2B w Smartbees

jak wygląda to w naszym software house?

Platformy B2B w Polsce zaczyna wykorzystywać coraz więcej przedsiębiorstw. Naszym zadaniem jest stworzenie skalowalnych i wydajnych systemów, które będą służyć firmom przez długie lata i generować zadowalające zyski. W Smartbees sklepy B2B tworzymy na technologiach Open Source tj. Drupal, Magento czy Laravel, które gwarantują ogromne możliwości personalizacji i rozwoju funkcjonalności również w przyszłości.

Dlaczego wybrać właśnie nas?
+10 lat doświadczenia w realizacjach dla sektorów B2B i B2C
Support po wdrożeniowy i wsparcie techniczne dla Twojego projektu
Integracje z dowolnie wybranymi przez Ciebie systemami
Personalizacja funkcjonalności

Platforma sprzedażowa B2B i jej funkcjonalności

elementy sklepu B2B, o których nie możesz zapomnieć
Katalog produktów

Platforma B2B powinna posiadać pełny katalog oferowanych produktów lub usług, który jest dostępny również dla niezalogowanych użytkowników. Dane w katalogu mogą być okrojone, a w pełnej formie dostępne dopiero dla zalogowanych osób.

Dedykowane cenniki

Klienci biznesowi często kupują duże ilości produktów, dlatego wskazane jest ustalanie indywidualnych cen bądź widełek cenowych w zależności od wielkości składanego zamówienia.

Opcje rozliczeń

W sprzedaży B2B liczy się elastyczność metod płatności. Powszechną praktyką jest np. rozliczanie na zasadzie limitu kredytowego. Platforma B2B powinna bez problemu obsługiwać różne typy rozliczeń, również tych niestandardowych.

Zróżnicowane promocje i rabaty

Platforma handlowa B2B powinna mieć możliwość dostosowania promocji i rabatów na różnym poziomie dla konkretnych klientów lub grup klientów.

Zamówienia cykliczne

W przypadku sprzedaży B2B Klienci bardzo często zamawiają u Ciebie cyklicznie. Platforma sprzedażowa B2B powinna domyślnie mieć opcję tworzenia zamówień cyklicznych, które automatycznie ponawiają się danego dnia.

Stany magazynowe

Aktualizacja stanów magazynowych na żywo pozwala określić Klientowi hurtowemu, jak duży zapas produktów posiadasz. Integracja stanów magazynowych umożliwia kontrolę nad kilkoma lub nawet kilkunastoma magazynami.

Terminy realizacji

Dostawa każdego z produktów może mieć inny termin realizacji, dlatego ważne jest, aby każdy produkt miał indywidualnie ustalony i aktualizowany termin dostawy do Klienta.

Integracje z systemami

CRM, wewnętrzne systemy sprzedażowe – to tylko przykłady systemów, które możesz zintegrować z platformą B2B. Umożliwia to zarządzanie i nadzór nad procesami w ramach jednej platformy.

Tworzenie platformy B2B to odpowiedzialne, ale z perspektywy długofalowej opłacalne rozwiązanie dla biznesu. Jeżeli potrzebujesz konsultacji z ekspertami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Doradzimy Ci, co najlepiej sprawdzi się w Twojej branży.

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Urzad Miasta Gliwice
Akademia Leona Koźmińskiego
Panek S.A.
Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Łukasz Kutyłowskij
Head of Finance / Cube Group

System płatności stworzony przez Smartbees działa bardzo dobrze i obsługuje płatności dla naszych partnerów. Zespół starał się jak najlepiej zrozumieć potrzeby biznesu, aby stworzyć najbardziej efektywny system. Zawsze można liczyć na ich elastyczność i szybką pomoc, w szczególności w przypadku kryzysowych sytuacji.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Tworzenie platform B2B

nasz proces wdrażania platform handlowych
01
Zapytanie
02
Nasz kontakt
03
Oszacowanie
04
Umowa
05
Rozwój
06
Testowanie
07
Dokumentacja
08
Dostawa
09
Weryfikacja
10
Wsparcie
Zapytanie

Kontaktujesz się z nami w sprawie Twojego projektu.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
Nasz kontakt

W ciągu tego samego dnia roboczego wyślemy Ci maila lub zadzwonimy do Ciebie, aby dowiedzieć się więcej o Twoim projekcie.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
do 24h
Oszacowanie

Przygotujemy i wyślemy ofertę. Czas jej przygotowania zależy od wielkości projektu.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
średni czas przygotowania oferty około 48h
Umowa

Jeżeli oferta spełnia Twoje wymagania, możemy od razu wysłać umowę.

Kontakt z zespołem sprzedażowym
Rozwój

Opracowujemy projekt zgodnie z Twoją specyfikacją. Skontaktujemy się z Tobą, aby upewnić się, że jesteśmy na dobrej drodze w realizacji Twoich pomysłów i oczekiwań.

Kontakt z zespołem developerskim
Testowanie

Gdy zakończymy pracę nad kodem, dokładnie go przetestujemy, aby upewnić się, że jest absolutnie sprawny i wolny od błędów.

Kontakt z zespołem developerskim
Dokumentacja

Kiedy wszystko przejdzie fazę testową, dostarczymy Ci obszerną dokumentację opisującą naszą pracę i wewnętrzne funkcjonowanie modułów. To w przyszłości pomoże Ci aktualizować i dalej rozwijać swój projekt, w oparciu o naszą pracę.

Kontakt z zespołem developerskim
Dostawa

Prawie gotowe! Teraz nadszedł czas, aby dostarczyć Ci projekt wraz z dokumentacją. Na tym etapie zainstalujemy naszą pracę na środowisku produkcyjnym lub pomożemy Twojemu zespołowi ją wdrożyć, jeżeli taką masz preferencję.

Kontakt z zespołem developerskim
Weryfikacja

Po zainstalowaniu na środowisku produkcyjnym zawsze warto jest sprawdzić funkcjonalność jeszcze raz, aby upewnić się, że wszystko jest w najlepszym stanie. Zrobimy to za Ciebie.

Kontakt z zespołem developerskim
Wsparcie

Wszystkie nasze prace są objęte 30-dniowym bezpłatnym wsparciem technicznym. Jeśli chcesz przedłużyć okres wsparcia dla swojego projektu, skontaktuj się z nami.

Kontakt z zespołem developerskim

Stwórz z nami swoją platformę B2B

Buduj skuteczne relacje z partnerami w sieci
Wycenę dostaniesz w 24 godziny