Kocot Kids

Polski producent mebli dziecięcych wysokiej jakości

Meble, tekstylia, akcesoria i wiele innych – to wszystko znajdziesz w sklepie Kocot Kids

1
Problem
Zobacz
2
Nasze rozwiązanie
Zobacz
3
Szczegóły rozwiązania
Zobacz
4
Projekt w liczbach
Zobacz
5
Efekty pracy
Zobacz
6
Technologie
Zobacz

Problem

dlaczego nawiązaliśmy współpracę?

Firma Kocot Kids zwróciła się do nas z kilkoma problemami dotyczącymi swojego sklepu internetowego. Najbardziej alarmującym były luki w bezpieczeństwie sklepu zbudowanego na PrestaShop, które w perspektywie braku kolejnych aktualizacji stanowiły bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych. Z racji tego, że sklep został stworzony wiele lat wcześniej, charakteryzował się przestarzałym, nieatrakcyjnym designem. Ponadto, był mało interaktywny, co zniechęcało użytkowników do podjęcia działań zakupowych. Na niekorzyść Kocot Kids działała również niska wydajność platformy – czas ładowania podstron był bardzo długi.

kocot-kids-sklep-panel

Wraz z rozrastającą się ofertą i większym wyborem produktów, pojawiały się również problemy z zarządzaniem treścią i produktami, a co za tym idzie z rozwojem sklepu. Wszystkie te czynniki spowodowały, że Kocot Kids potrzebował nowego rozwiązania, które będzie wydajne, atrakcyjne wizualnie i przyjazne użytkownikom.

Nasze rozwiązanie

jaką strategię zastosowaliśmy?

Ze względu na stale rozrastający się asortyment marki zdecydowaliśmy się na stworzenie nowego sklepu Kocot Kids na platformie dającej bardzo duże możliwości rozwoju oferty w przyszłości – systemie Magento. Poza ogromnym potencjałem w zakresie skalowalności, Magento jest świetnym wyborem dla sklepów takich jak Kocot Kids, ponieważ:

 • gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa danych Klientów,
 • udostępnia setki dodatkowych, bezpłatnych modułów, które w łatwy sposób poszerzają funkcjonalność platformy,
 • jest systemem open source – korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, co oznacza, że właściciele nigdy nie będą ponosić dodatkowych kosztów związanych z licencją.

Naszym celem było stworzenie sklepu, który będzie jak najbardziej przyjazny użytkownikom. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nową, zgodną z aktualnymi trendami w webdesignie szatę graficzną. Ponadto, sklep projektowaliśmy zgodnie z RWD - zamiast tworzyć osobne wersje sklepu na wersję desktop i mobile, stworzyliśmy jedną, w pełni responsywną wersję, która może być obsługiwana bez problemów na każdym urządzeniu.

Szczegóły rozwiązania

jakie obszary okazały się kluczowe?
mobile-kocot-kids

1. Integracje

Naszym priorytetem przy tworzeniu nowego sklepu dla Kocot Kids było zapewnienie klientom jak największego komfortu podczas dokonywania zakupów. Szczególny nacisk położyliśmy na szeroki wybór metod płatności - wdrożyliśmy aż 4 integracje związane z płatnościami:

 • PayU
 • PayPal,
 • przelew bankowy,
 • płatność za pobraniem.

Aby udostępnianie informacji o produktach Kocot Kids było łatwiejsze, wprowadziliśmy integracje z mediami społecznościowymi – Facebookiem, Twitterem i WhatsAppem.

2. Wyszukiwanie i prezentacja produktów

W sklepie ze zróżnicowanym asortymentem istotną funkcjonalnością jest rozbudowana wyszukiwarka z opcją auto uzupełniania. Właśnie takie rozwiązanie wdrożyliśmy dla sklepu Kocot Kids. W asortymencie sklepu znajduje się wiele produktów, które posiadają różne wersje kolorystyczne. Z tego powodu wprowadziliśmy color swatches – możliwość zmiany koloru danego produktu w obrębie tego samego zdjęcia. Ponadto, stworzyliśmy porównywarkę produktów oraz schowek – z myślą o klientach, którzy nie chcą dokonywać zakupu od razu.

3. Funkcjonalności dla Klientów

Właścicielom sklepu zależało również na możliwości informowania klientów o nowym asortymencie czy specjalnych promocjach, dlatego wprowadziliśmy opcję wysyłki newslettera. Dodatkową funkcjonalnością było również wdrożenie bloga. Jak wiadomo, bardzo istotnym elementem każdego sklepu jest komunikacja z klientami. Dlatego poza standardowym formularzem kontaktowym wdrożyliśmy również chat od Tawk.to. Nie mogliśmy również zapomnieć o wdrożeniu promocji specjalnych – kodów rabatowych dotyczących całych kategorii bądź konkretnych produktów.

Projekt w liczbach

czyli statystyki realizacji
0

Zarządzanie produktami z podziałem na 6 kategorii i 39 podkategorii

0

Poświęciliśmy 400 godzin na stworzenie sklepu

0

Zespół składał się Project Managera, Testera, UX/UI Designera i 2 Magento Developerów

0

Monitorowanie dostępności strony 24/7 przez nasz Zespół Supportu

strona-glowna-sklepu-kocot-kids

Efekty pracy

co zyskał nasz Klient?
 1. Centralny panel zarządzania produktami
 2. Przejrzysty panel z podziałem na moduły
 3. Przyspieszenie realizacji zamówień dzięki automatyzacji procesów
 4. Brak ograniczeń w prezentacji produktów
 5. Bezpieczny i skalowalny system Magento
 6. Nowoczesny, atrakcyjny wizualnie design
 7. Szybkie wyszukiwanie i filtrowanie treści na stronie
 8. Intuicyjny interfejs do zarządzania stroną
 9. Nieograniczone możliwości rozwoju sklepu

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Szybka wycena

Zbuduj swój projekt z Smartbees
Dostaniesz wycenę w ciągu 24 godzin