Sklepy internetowe Magento i ich rosnąca popularność- 8 powodów, które za tym stoją

Przedsiębiorcy, którzy angażują się w e-commerce, potrzebują sprawdzonych i skutecznych rozwiązań. Jakie zatem wybrać? Otóż okazuje się, że sklepy internetowe Magento to jedne z tych, które odnoszą największe powodzenie na rynku. W tym artykule omówimy zatem, z czego to wynika.

Sklepy internetowe Magento i ich rosnąca popularność

1. Popularność

Jak podają dane z serwisu Built With, Magento jest drugą najpopularniejszą platformą wśród 100 tys. najbardziej znaczących stron w branży e-commerce. Znajdziesz zatem mnóstwo programistów i agencji, z których usług możesz skorzystać. Oprócz tego przekłada się to także na liczną społeczność innych użytkowników, którzy pomagają sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów oraz dzielą się radami. Wszystko to sprawia, że tworzenie sklepu internetowego Magento nie będzie tak trudne z racji dostępu do licznych specjalistów oraz pomocnej społeczności.

2. Magento jest open source

Istnieją 3 główne wersje oprogramowania, na których można tworzyć sklepy internetowe Magento:

  • Magento Community Edition (darmowe),
  • Magento Enterprise Edition (płatne),
  • Magento Go (płatne i hostowane na serwerach Magento).

Wszystkie 3 wersje oferują różne zestawy funkcji oraz mają swoje zalety, jak i wady. Najbardziej popularną z nich wszystkich jest Community Edition, do której każdy może mieć swobodny dostęp. Posiada ona prawdopodobnie największą i najbardziej aktywną społeczność deweloperów spośród wszystkich platform e-commerce na świecie. Funkcjonalności wersji Community i Enterprise porównujemy w naszym wpisie.

3. Sklepy internetowe Magento są dostosowane do SEO

Magento, jest bardzo przyjazne dla wyszukiwarek internetowych. Platforma pomaga w efektywnym zarządzaniu duplikacją treści, stronami typu landing page, ruchem, indeksowaniem podstron itp. Sprzyja to bardzo mocno skutecznemu pozycjonowaniu sklepu na Magento.

4. Tworzenie sklepów internetowych Magento jest przystępne dla programistów

Jeśli zamierzasz stworzyć sklep internetowy, powinien on znajdować się na platformie, która usprawni pracę programistów. W Magento świetne jest to, że oprogramowanie może płynnie rozwijać się wraz z Twoim biznesem. W miarę postępu konieczne będzie usprawnianie nawigacji, dodawanie nowych produktów, podstron, wersji językowych, opcji płatniczych itp. Magento, pozwala wykonywać programistom te i inne zadania znacznie sprawniej.

5. Brak ograniczeń związanych z hostingiem

W przeciwieństwie do platform typu SaaS jak Shopify i Volusion, Magento pozwala wybrać dowolne rozwiązanie hostingowe. W ten sposób możesz zdecydować się na najlepszego dostawcę hostingu, który odpowiada Twoim wymaganiom i budżetowi. Podobnie w przypadku migracji Magento, nie będziesz miał żadnych ograniczeń co do tego, kiedy i gdzie przeniesiesz swój sklep.

6. Ogromna liczba przydatnych funkcji

Jedną z lepszych rzeczy podczas tworzenia sklepów internetowych Magento jest to, że do dyspozycji będziesz mieć liczne funkcjonalności. Mowa tutaj o takich elementach jak:

  • listy życzeń,
  • rozbudowane wyszukiwania,
  • ulubione produkty,
  • produkty grupowane,
  • porównywarki produktów,
  • warstwowa nawigacja
  • i wiele innych.

Dodatkowo znajdziesz szereg rozszerzeń i wtyczek, które pozwolą na zintegrowanie różnych procesów biznesowych jak magazynowanie, wysyłka, księgowość itp. Oprócz tego rozbudowany system zarządzania treścią zastosowany w sklepach internetowych Magento pozwoli publikować i zarządzać contentem, który pozytywnie wpływa na SEO.

7. Nacisk na bezpieczeństwo

Choć stanowi to wyzwanie w dzisiejszym świecie, to jednak sklepy internetowe Magento są bezpieczne. Rdzeń platformy jest utrzymywany przez zespół wykwalifikowanych programistów, którzy regularnie go aktualizują.Każdy update obejmuje poprawki bezpieczeństwa, dzięki czemu poprzez dbanie o terminowe aktualizacje, możesz znacznie zmniejszyć ryzyko ataków hackerskich.

Rozszerzenia są zazwyczaj najbardziej wrażliwą częścią sklepów Magento. W odróżnieniu od rdzenia platformy nie zawsze są one często aktualizowane, co oznacza, że przez długi czas przed wydaniem poprawki mogą być podatne na zagrożenia. Dlatego świetnym pomysłem jest korzystanie z popularnych rozwiązań, za którymi stoi dobry support oraz częste aktualizacje. Ważne jest także usuwanie przestarzałych rozszerzeń, z których już nie korzystasz.

8. Dostosowanie do mobile

Obecnie, gdy tak często korzystamy ze smartfonów i tabletów, każdy sprzedawca internetowy musi postawić na platformę przyjazną dla tego typu urządzeń. Twórcy Magento zdają sobie z tego sprawę. Jeśli włożysz odpowiedni wysiłek w zaprojektowanie struktury platformy, sklep internetowy Magento będzie z powodzeniem działać na wszelkich urządzeniach niezależnie od ich typu czy rozdzielczości.

Podsumowanie

Podczas gdy istnieje wiele innych platform jak OsCommerce, OpenCart, Zen Cart, WordPress itp. to jednak właśnie Magento 2 powszechnie uważane jest za najbardziej przyjazną dla wyszukiwarek i przedsiębiorców platformę e-commerce dostępną na rynku. Warto dlatego skorzystać z jej możliwości i zbudować na niej swój sklep.

Poznaj szczegóły naszej pracy z systemem Magento

Chcę wiedzieć więcej