Akademia Leona Koźmińskiego
Najlepsza niepubliczna uczelnia wyższa w PolsceIntuicyjna, dynamiczna, przejrzysta – taka jest nowa strona internetowa Akademii Leona Koźmińskiego stworzona przez ekspertów Smartbees.

Problem
Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z kluczowych europejskich uczelni biznesowych, która kształci polskich oraz zagranicznych studentów od 1993 roku. Strona internetowa jest głównym kanałem komunikacji uczelni z potencjalnymi kandydatami, a także miejscem prezentacji pełnej oferty edukacyjnej. Z tego powodu istotne jest, aby była ona jasna, czytelna i przede wszystkim prosta w obsłudze dla użytkowników.
Poprzednia strona internetowa uczelni charakteryzowała się przestarzałą szatą graficzną, brakiem przejrzystości oraz nieintuicyjnym interfejsem, przez co prezentacja oferty uczelni i jej wszelkich wyróżników była z czasem trudna w realizacji. Mając na uwadze komfort użytkowników, stworzenie nowej strony z przeorganizowaną strukturą, intuicyjną nawigacją oraz nowoczesnym layoutem było koniecznością.

Nasze rozwiązanie
Strony uczelni wyższych muszą być przygotowane na tzw. sezonowość – znaczne skoki zainteresowania, które przekładają się na zwiększony ruch np. w okresie rekrutacji na studia. Z tego powodu muszą charakteryzować się bardzo wysoką wydajnością. Ponadto, kluczowym czynnikiem jest bezpieczeństwo – uczelnie wyższe przechowują tysiące danych o studentach, przebiegu nauczania, płatnościach. Dlatego system, na którym postawiona jest strona uczelni wyższej, musi spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Trzecim, ale równie istotnym aspektem jest łatwość zarządzania treścią – strony uczelni wyższych zazwyczaj posiadają wiele podstron z różnymi typami treści, dlatego istotny jest prosty mechanizm tworzenia, edycji i usuwania contentu.
Systemem, który spełnia wszystkie te wymogi, jest CMS Drupal i to na nim zbudowaliśmy nową stronę Akademii Leona Koźmińskiego. Co więcej, w wielu kluczowych elementach wykorzystano również Vue oraz silnik wyszukiwania Elasticsearch, które zapewniają dynamikę, szybkość oraz płynność działania wielu rozwiązań.
Szczegóły rozwiązania

1. Paragrafy
Strona zbudowana jest na zasadzie paragrafów. Pozwala to na tworzenie unikalnych podstron w oparciu o dostępne paragrafy, które można ze sobą dowolnie mieszać i łączyć. Na stronie Akademii Leona Koźmińskiego zastosowano około 35 rożnych paragrafów w ramach jednego typu zawartości, co gwarantuje dużą elastyczność, wygodę i dowolność tworzenia nowych podstron lub edycji obecnych.
2. Listing produktów
Jednym z kluczowych elementów strony jest sekcja Oferta Edukacyjna stworzona w formie listingu produktów, dzięki wykorzystaniu Vue oraz Elasticsearch. Przedstawia ona wszystkie produkty oraz usługi edukacyjne oferowane przez Akademię m.in. kierunki studiów, kursy, szkolenia. Wszystkie produkty można w przyjazny sposób filtrować po obszarze, przeznaczeniu, poziomie, preferowanym języku, czasie trwania, trybie oraz możliwości dofinansowania.
To nie jedyny listing połączony z opcją wyszukiwania na stronie – przy wykorzystaniu Vue oraz Elasticsearch stworzono również wyszukiwarkę globalną przeszukującą całość witryny, listing zasad i regulaminów, listing ofert pracy czy listing biura prasowego.
3. Integracja z dorobkiem naukowym
Dzięki stworzonemu API istnieje możliwość pobierania informacji tj. prace naukowe, informacje kontaktowe czy zdjęcia osób związanych z Akademią Leona Koźmińskiego. Dane te są automatycznie uzupełniane w witrynie. Synchronizacja pól może być włączana lub wyłączna ręcznie dla danego profilu z poziomu CMS-a.
4. WCAG
Strona została dostosowana do podstawowych wytycznych związanych z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość wyboru wersji kontrastowej strony oraz zmiany rozmiaru treści na trzech poziomach – domyślny, mniejszy, większy.
5. Customizowany panel administracyjny
Zmiany mające na celu łatwość obsługi nie dotyczą jedynie użytkowników, ale również administratorów strony. W celu ułatwienia im komfortowego i szybkiego zarządzania witryną stworzono scustomizowany panel administracyjny.
Jakie inne rozwiązania zostały wprowadzone?
- Responsywność – RWD zastosowano od rozdzielczości 320 px dla różnych przeglądarek, w tym Safari czy IE 11.
- System powiązanych produktów – wdrożono czytelny system powiązanych produktów m.in. dla wpisów blogowych czy wydarzeń.
- Proste i estetyczne formatki produktów – na stronie postawiono przede wszystkim na czytelność. Wszystkie formatki produktów np. katedr, jednostek, postów blogowych, wydarzeń czy ofert pracy skonstruowane są w prosty, a jednocześnie estetyczny sposób.
- Automatyczna indeksacja treści do Elasticsearch – podczas wprowadzania nowych treści lub edycji już opublikowanych następuje automatyczna indeksacja do Elasticsearch.
Projekt w liczbach
Tyle czasu poświęciliśmy na prace developerskie.
Stworzyliśmy ponad 200 000 linijek kodu!
Sześciu specjalistów Smartbees pracowało nad wdrożeniem oraz testowaniem projektu.
Wdrożyliśmy około 120 widoków mobilnych i desktopowych dla poszczególnych podstron.
Stworzyliśmy 25 customizowanych modułów.
Wdrożyliśmy 2 wersje językowe strony.
Przeprowadziliśmy 41 automatycznych testów jednostkowych dla rozwiązań stworzonych na bazie Vue.
Przeprowadziliśmy 36 automatycznych testów funkcjonalnych dla customowych modułów.

Efekty pracy
- Nieograniczone możliwości rozwoju witryny (m.in. możliwość instalacji setek modułów rozszerzających witrynę o nowe funkcjonalności, możliwość implementacji dedykowanych modułów).
- Kompleksowość – strona dostarcza wszystkich informacji o ALK, kierunkach studiów, szkoleniach, katedrach, osobach związanych z uczelnią, ofertach pracy, zasadach i regulaminach.
- Łatwą i szybką aktualizację.
- Bezpieczeństwo.
- Dostosowanie do urządzeń mobilnych.
- Szybkie wyszukiwanie i filtrowanie treści.
- Łatwe zarządzanie witryną.
- Kompletną dokumentację ułatwiającą zarządzanie i rozwój projektu w przyszłości.
- Dostosowanie do wytycznych WCAG.
- Zaawansowany system podziału na role użytkowników i uprawnień.
- Szybkie działanie witryny.
- Integrację z dorobkiem naukowym dzięki API.
- Świetnie działającą wielojęzyczność.
Technologie
Nasi klienci




