Akademia Leona Koźmińskiego

Najlepsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce

Intuicyjna, dynamiczna, przejrzysta – taka jest nowa strona internetowa Akademii Leona Koźmińskiego stworzona przez ekspertów Smartbees.

1
Problem
Zobacz
2
Nasze rozwiązanie
Zobacz
3
Szczegóły rozwiązania
Zobacz
4
Projekt w liczbach
Zobacz
5
Efekty pracy
Zobacz
6
Technologie
Zobacz

Problem

dlaczego nawiązaliśmy współpracę?

Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z kluczowych europejskich uczelni biznesowych, która kształci polskich oraz zagranicznych studentów od 1993 roku. Strona internetowa jest głównym kanałem komunikacji uczelni z potencjalnymi kandydatami, a także miejscem prezentacji pełnej oferty edukacyjnej. Z tego powodu istotne jest, aby była ona jasna, czytelna i przede wszystkim prosta w obsłudze dla użytkowników.

Poprzednia strona internetowa uczelni charakteryzowała się przestarzałą szatą graficzną, brakiem przejrzystości oraz nieintuicyjnym interfejsem, przez co prezentacja oferty uczelni i jej wszelkich wyróżników była z czasem trudna w realizacji. Mając na uwadze komfort użytkowników, stworzenie nowej strony z przeorganizowaną strukturą, intuicyjną nawigacją oraz nowoczesnym layoutem było koniecznością.

Wyróżnienia - Akademia Leona Koźmińskiego

Nasze rozwiązanie

jaką strategię zastosowaliśmy?

Strony uczelni wyższych muszą być przygotowane na tzw. sezonowość – znaczne skoki zainteresowania, które przekładają się na zwiększony ruch np. w okresie rekrutacji na studia. Z tego powodu muszą charakteryzować się bardzo wysoką wydajnością. Ponadto, kluczowym czynnikiem jest bezpieczeństwo – uczelnie wyższe przechowują tysiące danych o studentach, przebiegu nauczania, płatnościach. Dlatego system, na którym postawiona jest strona uczelni wyższej, musi spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Trzecim, ale równie istotnym aspektem jest łatwość zarządzania treścią – strony uczelni wyższych zazwyczaj posiadają wiele podstron z różnymi typami treści, dlatego istotny jest prosty mechanizm tworzenia, edycji i usuwania contentu.

Systemem, który spełnia wszystkie te wymogi, jest CMS Drupal i to na nim zbudowaliśmy nową stronę Akademii Leona Koźmińskiego. Co więcej, w wielu kluczowych elementach wykorzystano również Vue oraz silnik wyszukiwania Elasticsearch, które zapewniają dynamikę, szybkość oraz płynność działania wielu rozwiązań.

Szczegóły rozwiązania

jakie obszary okazały się kluczowe?
Strona mobilna - Akademia Leona Koźmińskiego

1. Paragrafy

Strona zbudowana jest na zasadzie paragrafów. Pozwala to na tworzenie unikalnych podstron w oparciu o dostępne paragrafy, które można ze sobą dowolnie mieszać i łączyć. Na stronie Akademii Leona Koźmińskiego zastosowano około 35 rożnych paragrafów w ramach jednego typu zawartości, co gwarantuje dużą elastyczność, wygodę i dowolność tworzenia nowych podstron lub edycji obecnych.

2. Listing produktów

Jednym z kluczowych elementów strony jest sekcja Oferta Edukacyjna stworzona w formie listingu produktów, dzięki wykorzystaniu Vue oraz Elasticsearch. Przedstawia ona wszystkie produkty oraz usługi edukacyjne oferowane przez Akademię m.in. kierunki studiów, kursy, szkolenia. Wszystkie produkty można w przyjazny sposób filtrować po obszarze, przeznaczeniu, poziomie, preferowanym języku, czasie trwania, trybie oraz możliwości dofinansowania.

To nie jedyny listing połączony z opcją wyszukiwania na stronie – przy wykorzystaniu Vue oraz Elasticsearch stworzono również wyszukiwarkę globalną przeszukującą całość witryny, listing zasad i regulaminów, listing ofert pracy czy listing biura prasowego.

3. Integracja z dorobkiem naukowym

Dzięki stworzonemu API istnieje możliwość pobierania informacji tj. prace naukowe, informacje kontaktowe czy zdjęcia osób związanych z Akademią Leona Koźmińskiego. Dane te są automatycznie uzupełniane w witrynie. Synchronizacja pól może być włączana lub wyłączna ręcznie dla danego profilu z poziomu CMS-a.

4. WCAG

Strona została dostosowana do podstawowych wytycznych związanych z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość wyboru wersji kontrastowej strony oraz zmiany rozmiaru treści na trzech poziomach – domyślny, mniejszy, większy.

5. Customizowany panel administracyjny

Zmiany mające na celu łatwość obsługi nie dotyczą jedynie użytkowników, ale również administratorów strony. W celu ułatwienia im komfortowego i szybkiego zarządzania witryną stworzono scustomizowany panel administracyjny.

Jakie inne rozwiązania zostały wprowadzone?

 • Responsywność – RWD zastosowano od rozdzielczości 320 px dla różnych przeglądarek, w tym Safari czy IE 11.
 • System powiązanych produktów – wdrożono czytelny system powiązanych produktów m.in. dla wpisów blogowych czy wydarzeń.
 • Proste i estetyczne formatki produktów – na stronie postawiono przede wszystkim na czytelność. Wszystkie formatki produktów np. katedr, jednostek, postów blogowych, wydarzeń czy ofert pracy skonstruowane są w prosty, a jednocześnie estetyczny sposób.
 • Automatyczna indeksacja treści do Elasticsearch – podczas wprowadzania nowych treści lub edycji już opublikowanych następuje automatyczna indeksacja do Elasticsearch.

Projekt w liczbach

czyli statystyki realizacji
0

Tyle czasu poświęciliśmy na prace developerskie.

0

Stworzyliśmy ponad 200 000 linijek kodu!

0

Sześciu specjalistów Smartbees pracowało nad wdrożeniem oraz testowaniem projektu.

0

Wdrożyliśmy około 120 widoków mobilnych i desktopowych dla poszczególnych podstron.

0

Stworzyliśmy 25 customizowanych modułów.

0

Wdrożyliśmy 2 wersje językowe strony.

0

Przeprowadziliśmy 41 automatycznych testów jednostkowych dla rozwiązań stworzonych na bazie Vue.

0

Przeprowadziliśmy 36 automatycznych testów funkcjonalnych dla customowych modułów.

Sekcja wydarzenia - Akademia Leona Koźmińskiego

Efekty pracy

co zyskała Akademia Leona Koźmińskiego?
 1. Nieograniczone możliwości rozwoju witryny (m.in. możliwość instalacji setek modułów rozszerzających witrynę o nowe funkcjonalności, możliwość implementacji dedykowanych modułów).
 2. Kompleksowość – strona dostarcza wszystkich informacji o ALK, kierunkach studiów, szkoleniach, katedrach, osobach związanych z uczelnią, ofertach pracy, zasadach i regulaminach.
 3. Łatwą i szybką aktualizację.
 4. Bezpieczeństwo.
 5. Dostosowanie do urządzeń mobilnych.
 6. Szybkie wyszukiwanie i filtrowanie treści.
 7. Łatwe zarządzanie witryną.
 8. Kompletną dokumentację ułatwiającą zarządzanie i rozwój projektu w przyszłości.
 9. Dostosowanie do wytycznych WCAG.
 10. Zaawansowany system podziału na role użytkowników i uprawnień.
 11. Szybkie działanie witryny.
 12. Integrację z dorobkiem naukowym dzięki API.
 13. Świetnie działającą wielojęzyczność.

Nasi klienci

co o nas mówią?
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Łukasz Kutyłowski
Head of Finance / Cube Group

System płatności stworzony przez Smartbees działa bardzo dobrze i obsługuje płatności dla naszych partnerów. Zespół starał się jak najlepiej zrozumieć potrzeby biznesu, aby stworzyć najbardziej efektywny system. Zawsze można liczyć na ich elastyczność i szybką pomoc, w szczególności w przypadku kryzysowych sytuacji.

Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Stwórz z nami stronę na Drupalu

Opowiedz nam o swoim projekcie
Wycenę otrzymasz w 24 godziny