POLIN

Muzeum Historii Polskich Żydów w Warszawie

Instytucja, która została uznana Najlepszym Europejskim Muzeum w 2016 roku

1
Problem
Zobacz
2
Nasze rozwiązanie
Zobacz
3
Szczegóły rozwiązania
Zobacz
4
Projekt w liczbach
Zobacz
5
Efekty pracy
Zobacz
6
Technologie
Zobacz

Problem

dlaczego nawiązaliśmy współpracę?

Jeszcze przed nawiązaniem współpracy ze Smartbees POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich korzystało z technologii Drupal - strona internetowa instytucji była zbudowana na tym systemie CMS. Jako publiczno - prywatna instytucja, POLIN musi dbać o najwyższą jakość bezpieczeństwa przechowywanych danych, co zdecydowanie zapewnia zaktualizowany system Drupal. Właśnie z tego powodu Muzeum potrzebowało migracji strony z Drupal 7 do najnowszej wersji - Drupal 8. Pomimo, że Drupal 7 będzie wspierany przez środowisko programistyczne do 2021 r., jedynie regularny update CMSa zapewnia najwyższą jakość bezpieczeństwa.

Migracja Drupala 7 do wersji 8 wymaga wielu zmian programistycznych, dlatego niezbędna jest ingerencja ekspertów z zakresu tej technologii. Oprócz wyraźnego podniesienia bezpieczeństwa strony internetowej, migracja do Drupala 8 zapewnia dostęp do rozbudowanego edytora tekstów CKEditor, co przy stronach z dużą ilością publikowanych treści jak Muzeum POLIN jest bardzo dużym ułatwieniem.

Oferta Muzeum Historii Polskich Żydów

Nasze rozwiązanie

jaką strategię zastosowaliśmy?

Naszemu Klientowi zależało, aby strona www zbudowana na Drupal 7 była przeniesiona 1:1 na nowszą wersję systemu Drupal z niewielką ilością zmian wizualnych. Z tego powodu opracowaliśmy rozwiązanie, które umożliwiło migrację strony z Drupal 7 do Drupal 8 bez istotnych zmian w wyglądzie. Ulepszenia były widoczne w dużej mierze po stronie administratorów systemu- POLIN zyskał m.in. prosty i intuicyjny panel administratora. Jednym z ulepszeń w funkcjonalności zastosowanym z myślą o użytkownikach było poprawienie dostępności strony na urządzeniach mobilnych.

Szczegóły rozwiązania

jakie obszary okazały się kluczowe?
Wersja mobilna strony POLIN

1. Dedykowane moduły do migracji

Aby migracja z Drupala 7 do wersji 8 przebiegła możliwie sprawnie, niezbędne było stworzenie modułów, które ułatwią i przyspieszą cały proces. Z tego powodu zaprojektowaliśmy 4 moduły:

  • moduł do migrowania treści,
  • moduł do migrowania przycięć zdjęć,
  • moduł do migracji menu,
  • moduł z wielojęzyczną klawiaturą do obsługi wyszukiwania treści w module bibliotecznym.

Takie rozwiązanie umożliwiło migrację treści i obrazów z zachowaniem poprzedniego wyglądu strony POLIN.

2. Rozbudowanie wersji mobilnej strony

Strona POLIN zbudowana na Drupal 7 miała spore problemy z responsywnością - duża ilość treści i obrazów nie wyświetlała się prawidłowo. Przy okazji migracji do Drupal 8 postanowiliśmy dostosować stronę do urządzeń mobilnych. Dzięki temu strona mobilna POLIN posiada większość funkcji wersji desktopowej, a także wykorzystuje cały zakres ekranu urządzeń mobilnych.

Projekt w liczbach

czyli statystyki realizacji
0

Dedykowane moduły umożliwiające skuteczną migrację z Drupal 7 do Drupal 8

0

Zespół składał się z Project Managera, Drupal Developera i Testera

0

Na migrację strony poświęciliśmy 600 godzin

0

Migracja 2 wersji językowych strony do Drupal 8

Strona główna Muzeum POLIN

Efekty pracy

co zyskał nasz Klient?
  1. Przejrzysty panel administracyjny
  2. Najwyższe bezpieczeństwo strony
  3. Prosty i przejrzysty edytor tekstów
  4. Wzrost wydajności i szybkości strony
  5. Wszechstronne możliwości rozwoju strony w przyszłości
  6. Najnowszą wersję systemu Drupal

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Szybka wycena projektów drupalowych

Zbuduj swój projekt z Smartbees
Dostaniesz wycenę w ciągu 24 godzin