KierunekRozwoju.pl

Interaktywny test predyzpozycji zawodowych

Autorski projekt Wyższych Szkół Bankowych zrealizowany przez Smartbees. Dowiedz się, jak współpracowaliśmy z WSB, aby połączyć wiedzę akademicką z technologią.

1
Problem
Zobacz
2
Nasze rozwiązanie
Zobacz
3
Szczegóły rozwiązania
Zobacz
4
Projekt w liczbach
Zobacz
5
Efekty pracy
Zobacz
6
Technologie
Zobacz

Problem

dlaczego nawiązaliśmy współpracę?

Właściciel i pomysłodawca projektu – Wyższe Szkoły Bankowe – to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. Wyższe Szkoły Bankowe znajdują się w 10 miastach: Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Grupa działa od 1994 roku. Oferuje studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie), II stopnia (magisterskie), III stopnia (doktoranckie), podyplomowe oraz programy MBA.

Biorąc pod uwagę fakt, że Smartbees z sukcesem opracował i wdrożył strony internetowe oraz infrastrukturę back-end dla wszystkich kampusów WSB, Szkoły zwróciły się do nas z prośbą o przygotowanie i wdrożenie kolejnego projektu: KierunekRozwoju.pl.

kierunek-rozwoju-baner

Jako darmowa usługa od WSB, KierunekRozwoju.pl jest projektem akademickim, opartym o wiedzę i wieloletnie doświadczenie WSB w dziedzinie doradztwa rozwoju kariery. Opracowany przez wykładowców i praktyków biznesu, Kierunek Rozwoju ma za zadanie doradzić każdemu użytkownikowi w wybraniu optymalnej ścieżki rozwoju zawodowego poprzez wypełnienie testu on-line. Po zakończeniu testu użytkownik jest parowany z mentorem, który nie tylko odpowie na wszelkie pytania, ale także pomoże zinterpretować rezultaty testu.

Nasze rozwiązanie

jaką strategię zastosowaliśmy?

Biorąc pod uwagę fakt, że test ma być w pełni zdawany w trybie on-line, zaistniała potrzeba opracowania specjalnego algorytmu, który analizując odpowiedzi użytkowników, automatycznie będzie oceniał ich kompetencje.

Merytoryczne założenia algorytmu zostały opracowane przez WSB. Smartbees natomiast był odpowiedzialny za wygenerowanie odpowiedniego kodu, który idealnie odzwierciedli merytoryczne założenia oceny testów.

Kolejnym aspektem projektu jest wielozadaniowość strony internetowej. Z jednej strony ma być ukierunkowana na użytkownika, który po zalogowaniu zyskuje możliwość skorzystania z usługi zdawania testu.

Z drugiej strony, WSB zakłada połączenie użytkownika z mentorem, co z punktu widzenia projektowania strony internetowej znaczy, że jedna strona powinna dostarczać dwa różne pulpity po zalogowaniu: jeden dla osób zdających test oraz jeden dla nauczycieli.

Ostatnim ważnym aspektem projektu Kierunek Rozwoju jest jego przynależność do WSB. Jako uczelnia z wieloma kampusami i jednocześnie rozpoznawalna marka w Polsce, WSB posiada własny brand, który powinien być odzwierciedlony w projekcie.

Szczegóły rozwiązania

jakie obszary okazały się kluczowe?
strona-mobilna-kierunek-rozwoju

Drupal

Biorąc pod uwagę fakt, że projekt wszystkich stron i back-endu kampusów WSB oparliśmy o technologię Drupal i wiele wzajemnie połączonych instancji, naturalnym wyborem do realizacji projektu Kierunek Rozwoju była właśnie ta technologia.

Drugim powodem wyboru Drupala jest jego elastyczność i bezpieczeństwo. Używanie Drupala pozwoliło nam na adaptację brandu WSB zawartego w innych instancjach do potrzeb wygenerowania wizerunku przynależności projektu Kierunek Rozwoju do Wyższych Szkół Bankowych. Inaczej mówiąc, niektóre aspekty szablonów, layoutu, typografii oraz innych założeń designerskich z łatwością można było wykorzystać do budowy nowego projektu, tworząc spójność wizualną.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, warto zauważyć, że Drupal jako CMS (Content Management System) jest łatwy w obsłudze i jednocześnie bezpieczny, szczególnie w porównaniu do konkurencyjnych platform takich jak WordPress. Z tego powodu Drupal jest niepodważalnym faworytem szkół, urzędów oraz przedsiębiorstw, które przetwarzają duży zakres danych osobowych. Kierunek Rozwoju jest projektem, który będzie przetwarzał dane osobowe nie tylko użytkowników, ale i nauczycieli.

Algorytm

Choć algorytm jest wynikiem merytorycznego opracowania WSB, jego digitalizacja w sposób taki, aby idealnie odzwierciedlał zaplanowane kryteria oceniania testów, była naszym zadaniem. Aby zapewnić tę funkcjonalność, użyliśmy technologię React, która pozwoliła nam na stworzenie formularza automatycznie pobierającego informacje i dodaje wartości w nim zawarte do mechanizmu oceny predyspozycji użytkownika. Rezultatem jest test, który automatycznie ocenia użytkownika i udostępnia rezultaty na stronie.

Wielozadaniowość i integracje

Jak już wcześniej zauważyliśmy, z założenia projektu wynika, że strona powinna posiadać dwa odmienne interfejsy – jeden dla użytkownika, a drugi dla mentora. Aby nie tworzyć skomplikowanego projektu dwóch odrębnych stron i przesyłu danych między nimi, postawiliśmy na jedną instancję Drupala z dwoma mechanizmami logowania się. Takim sposobem użytkownicy i mentorzy mogą skorzystać z jednej strony, podczas gdy każdy z nich otrzyma zupełnie inną funkcjonalność po zalogowaniu.

Drugim aspektem integracji jest automatyzacja back-endu oraz liczne integracje widoczne z punktu widzenia użytkownika front-endowego.

Dla przykładu, w back-endzie dodaliśmy automatyczne notyfikacje dla mentorów w zakresie progresu wypełnienia testów przez użytkowników do nich przypisanych. Ponadto dodaliśmy drupalowy moduł Mule ESB do bezpiecznej synchronizacji danych pomiędzy stroną Kierunek Rozwoju a back-endowymi systemami infrastruktury IT w WSB.

Z front-endowych integracji i automatyzacji można wyliczyć dodanie modułów do prowadzenia bloga, stworzenie biblioteki materiałów do pobrania, integracje z kanałami mediów społecznościowych oraz możliwość pobrania rezultatów testu w formacie PDF.

Projekt w liczbach

czyli statystyki realizacji
0

Zespół składał się z Project Managera, Testera, Drupal Devlopera i React Developera.

0

Na tworzenie strony poświęciliśmy około 500 godzin!

0

Wdrożyliśmy 22 widoki graficzne na stronę przeznaczoną na komputery stacjonarne.

0

Wdrożyliśmy 22 widoki graficzne na interfejs mobilny strony.

Strona-www-kierunek-rozwoju

Efekty pracy

co zyskał nasz Klient?
  1. Test predyspozycji zawodowych online stworzony w technologii React
  2. Unikalny algorytm automatycznej oceny testów
  3. Projekt oparty na bezpiecznym i elastycznym CMS- Drupalu
  4. Jeden portal dla studentów i mentorów z różnymi funkcjami dla każdej grupy
  5. Usługa zintegrowania z mediami społecznościowymi
  6. Liczne integracje typu back-end w zakresie udostępniania danych w oparciu o Mule ESB

Technologie

które wykorzystaliśmy

Co możemy zrobić

dla Ciebie i Twojej firmy?

Smartbees istnieje na polskim rynku od 2011 roku. Jesteśmy software housem specjalizującym się w tworzeniu stron internetowych, portali e-commerce oraz aplikacji internetowych. Posiadamy ponad 10 lat doświadczenia w realizacji projektów opartych o technologię Drupal.

Nasze projekty cechują się stabilną funkcjonalnością, dokładnością w wykonaniu oraz transparentnością kodu. Projektujemy z zamysłem o długofalowe wykorzystanie naszej pracy – dlatego nasze rozwiązania opieramy na logicznej, przemyślanej strukturze, która w przyszłości zapewni łatwą aktualizację, migrację czy poszerzenie funkcjonalności. Wierzymy, że poprawny, przemyślany kod jest kluczem do długofalowej satysfakcji Klienta.

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Szybka wycena

Zbuduj swój projekt z Smartbees
Dostaniesz wycenę w ciągu 24 godzin