Brainstorm

Polska firma zajmująca się doradztwem biznesowym, strategicznym i szkoleniami

Zobacz, jak powstała nowa strona internetowa marki Brainstorm wyposażona w system e-commerce.

1
Problem
Zobacz
2
Nasze rozwiązanie
Zobacz
3
Szczegóły rozwiązania
Zobacz
4
Projekt w liczbach
Zobacz
5
Efekty pracy
Zobacz
6
Technologie
Zobacz

Problem

dlaczego nawiązaliśmy współpracę?

Brainstorm to firma doradczo - szkoleniowa, która współpracuje z największymi polskimi markami tj. PKO Bank Polski, PKN Orlen czy Nestle. Między innymi z tego powodu marka potrzebowała profesjonalnej strony, zgodnej z identyfikacją wizualną i obowiązującymi trendami z zakresu projektowania graficznego. Poprzednia strona Brainstorm była zbudowana w oparciu o CMS WordPress. Charakteryzowała ją niska wydajność i długi czas ładowania podstron. Wygląd strony nie wpisywał się w najnowsze trendy web designerskie - szata graficzna była od dawna nieaktualizowana.

Zapisy na szkolenia Brainstorm

Jako firmie zajmującej się doradztwem biznesowym i szkoleniami, Brainstromowi zależało na rozwinięciu strony o możliwość zakupu szkoleń z poziomu strony internetowej. Poprzednia wersja strony nie była wyposażona w system e-commerce. Te wszystkie czynniki spowodowały, że Brainstorm zdecydował się na budowę od podstaw nowej strony www, która będzie zgodna z aktualnymi potrzebami biznesowymi firmy.

Nasze rozwiązanie

jaką strategię zastosowaliśmy?

Ze względu na dynamiczny rozwój firmy postanowiliśmy zbudować nową stronę w oparciu o inną technologię niż CMS WordPress, który świetnie sprawdza się w przypadku małych stron i platform blogowych. Zastosowaną przez nas technologią był CMS Drupal 8. Dlaczego akurat Drupal?

  • Ten CMS umożliwia stworzenie strony wyposażonej w wydajny i skalowalny system sprzedaży dzięki modułowi Drupal Commerce.
  • Drupal zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, co w przypadku strony, na której Klienci dokonują transakcji, jest bardzo ważnym czynnikiem.
  • Jako system zarządzania treścią Drupal daje duże możliwości dodawania i edytowania nowych podstron i różnych typów contentu.

Oprócz Drupala 8 w realizacji projektu w dużym zakresie wykorzystaliśmy również bibliotekę JavaScript - Vue, która została użyta głównie przy wdrożeniach elementów dynamicznych tj. kalendarz szkoleń czy formularz kontaktowy.

Szczegóły rozwiązania

jakie elementy okazały się kluczowe?
Wersja moblina strony Brainstorm

1. Nowa szata graficzna

Jedną z pierwszych rzeczy, którą postanowiliśmy zrealizować, było zaprojektowanie nowego layoutu strony. Obecny projekt graficzny utrzymany jest w stonowanej kolorystyce, cechuje go spójność wizualna między wszystkimi podstronami. Naszym głównym założeniem było stworzenie takiej szaty graficznej, która jest przyjazna użytkownikom i będzie służyć marce przez długie lata. Cały projekt został zbudowany zgodnie z zasadami responsive web design - bardzo dobrze skaluje się w zależności od używanego urządzenia.

2. Modułowa budowa stron

Świetną funkcją Drupala jest możliwość budowania stron przy użyciu zróżnicowanych bloków. Jedna podstrona może składać się z kilku bloków, które odpowiadają za wyświetlanie odmiennych zawartości. Każdy blok można edytować, dodawać, usuwać lub zmieniać jego położenie. Właśnie takie rozwiązanie zastosowaliśmy również na nowej stronie Brainstorm. Dzięki temu administratorzy i redaktorzy mogą dowolnie zmieniać np. stronę główną poprzez odpowiedni dobór bloków.

3. Kalendarz szkoleń

Bardzo ważna funkcjonalność strony szczególnie z perspektywy jej użytkowników. Kalendarz szkoleń prezentuje wszystkie dostępne szkolenia, które można filtrować na podstawie kilku kryteriów: tematyki, miasta, kategorii, daty oraz trenera prowadzącego szkolenie. Cała funkcjonalność została zaprojektowana i wdrożona przy użyciu Vue.js.

4. Mapa szkoleń

Kolejna interaktywna funkcjonalność stworzona z myślą o klientach Brainstorm. Na stronie głównej firmy wdrożona została mapa szkoleń, na której w zależności od wybranego przez użytkownika miasta wyświetlają się dostępne w danym miejscu szkolenia. Z tego poziomu użytkownik ma możliwości przejścia do formularza zapisów na konkretne szkolenie, a następnie sfinalizować transakcję.

5. System e-commerce

Funkcjonalność, która w dużej mierze ułatwia proces obsługi klienta i samych zamówień. Strona została wyposażona w system sprzedaży szkoleń, z pomocą którego użytkownicy szybko i intuicyjnie mogą wykupić dostęp do interesującego ich wydarzenia. Proces obsługi zamówień został zbudowany w oparciu o moduł Drupal Commerce, natomiast sam formularz zamówienia wykorzystuje również Vue.js.

Projekt w liczbach

czyli statystyki realizacji
0

Specjalistów pracujących nad realizacją projektu - Project Manager, UX Designer, Backend Developer, Frontend Developer, Tester

0

Godzin poświęconych na projektowanie i wdrożenie strony

0

Dedykowane moduły rozszerzające funkcjonalności platformy

Strona główna Brainstorm

Efekty pracy

co zyskał nasz Klient?
  1. Nowoczesną szatę graficzną.
  2. System do sprzedaży szkoleń online.
  3. Przejrzysty panel administracyjny oparty o budowę modułową.
  4. Intuicyjny proces zakupowy.
  5. Nielimitowane możliwości rozwoju strony dzięki CMS Drupal.
  6. Prosty w obsłudze i bezpieczny system zarządzania treścią.

Nasi Klienci

co o nas mówią?
Logo Link4
Bergerat Monnoyeur logo
SeaChange logo
Wyższe Szkoły Bankowe
Unicef
Mateusz Tomczak
Specjalista ds marketing / VELO

Smartbees wykonało świetną pracę budując, a następnie obsługując nasze strony na Drupalu, tym samym pomagając nam generować sprzedaż. Zespół radzi sobie z dużym obciążeniem zadań, łatwo można się z nim skontaktować, miło się z nimi współpracuje.

Łukasz Filut
Dyrektor IT / WSB

Nowe strony stworzone przez Smartbees zapewniły wzrost ruchu i prostszą nawigację dla użytkowników. Zespół zastosował bardzo szeroki stack technologiczny, tym samym dostarczając produkt wysokiej jakości. Pracowitość i szybkość reakcji zespołu spowodowała, że współpraca przebiegała bezproblemowo, a rozwiązanie zostało dostarczone na czas.

Tomasz Zbierski
Dyrektor IT / TAI

Smartbees wykazał się sporym doświadczeniem w zakresie systemu CMS Drupal i bardzo pomógł nam w modernizacji naszego serwisu przetargowego.

Wyceń swój projekt

Zbuduj z nami nowoczesną stronę internetową
Wycenę dostaniesz w 24 godziny