SMART BLOG

Data dodania: 07-03-2018 Kategoria: Strony internetowe
Szybkość wczytywania strony jest obecnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na odbiór użytkownika, wpływa także na pozycje w wynikach wyszukiwania. W dzisiejszym artykule poznamy 7 narzędzi, które umożliwiają przetestowanie prędkości witryny, a także dowiemy się dlaczego jest to tak ważne.
Data dodania: 27-02-2018 Kategoria: UX

Odsetek klientów opuszczających witrynę zaraz po wejściu na nią nazywany jest współczynnikiem odrzuceń. Informuje nas, jaki procent ludzi nie podejmuje żadnej interakcji na stronie i od razu ją opuszcza. Wyjaśniamy, czym dokładnie jest ten współczynnik, jaki ma wpływ na witrynę, ile powinien wynosić oraz podpowiadamy, w jaki sposób można go poprawić.

Data dodania: 19-01-2018 Kategoria: Strony internetowe

W koszty własnego sklepu lub strony internetowej wliczyć należy wiele elementów takich, jak serwer, domena, nadzór programistów oraz rozwój witryny. W dzisiejszym artykule dokładnie opiszemy każdy z tych czynników oraz scharakteryzujemy wszystkie formy współpracy z firmami informatycznymi.

Data dodania: 16-01-2018 Kategoria: Strony internetowe

Strona internetowa prowadzona bez konkretnego celu prędzej czy później stanie się bezużyteczna. Zanim podejmiemy się projektowania, warto zastanowić się nad tym, czemu ma ona służyć oraz co chcemy za jej pomocą uzyskać.

Data dodania: 11-01-2018 Kategoria: Strony internetowe

Projektowanie strony lub sklepu internetowego wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. Pomimo wielu znajdujących się poradników w sieci, webmasterzy regularnie popełniają błędy, które mają wpływ funkcjonalność portalu, jego wygląd oraz ogólny odbiór przez użytkowników.

 

Data dodania: 27-11-2017 Kategoria: Strony internetowe

Ciekawym tematem, który dla wielu osób sprawia problem jest rozróżnienie aplikacji webowych od stron internetowych. Jedno i drugie otwieramy w przeglądarkach internetowych, różnią się one jednak od siebie przede wszystkim używaną technologią, a także kryterium użyteczności. Wiele wskazuje na to, że w Internecie wiele rzeczy porównujemy i rozróżniamy intuicyjnie, a jak sprawa ta wygląda naprawdę?

Strony