Smart POST
Smart POST

Magento- opinie o skrypcie dla Twojego sklepu

Sebastian Zawadzki
Autor: Sebastian ZawadzkiTech Lead

Aktualnie istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o platformę, na której chcielibyśmy stworzyć nasz własny sklep internetowy. Jednak chcąc się rozwijać, powinniśmy zdecydować się na skrypt, który posiada jak najwięcej funkcjonalności, a także możliwość praktycznie nieograniczonego rozwoju e-sklepu. Takim skryptem jest właśnie Magento. Opinie o tym, dlaczego warto wybrać właśnie Magento, poznacie w poniższym artykule.

Magento- opinie o skrypcie

Rozwiązania SaaS czy sklep na własnym serwerze

Głównym zadaniem każdej platformy sklepowej jest zwiększenie obrotów sklepu internetowego. Z czasem, kiedy sklep coraz bardziej się rozwija, zwiększają się również wymagania wobec samego skryptu. Rozwiązania typu SaaS powodują, że uzależniasz się od dostawcy usługi, płacisz mu abonament, sklep prowadzi się łatwo i przyjemnie. Jednak, kiedy zechcesz wskoczyć poprzeczkę wyżej, platformy w chmurze będą blokować Twój rozwój. Nie masz w nich możliwości wglądu w kod, nowe rozwiązania pojawiają się po czasie i to w zależności od tego, jak duża grupa osób komunikuje, że ich potrzebuje. Platformy typu SaaS posiadają również ograniczenia w optymalizowaniu sklepu pod wyszukiwarki internetowe. Więcej informacji o wyborze hostingu dla sklepu Magento znajdziesz w tym wpisie.

Magento – opinie o tym, dlaczego warto je wybrać

Oprogramowanie open source jak Magento jest wolne od tych problemów, masz tu pełną dowolność we wdrażaniu kolejnych elementów, a możesz robić to przy pomocy modułów, które poprawiają funkcjonalność sklepu. Magento słynie właśnie z mnogości rozwiązań i funkcji, które są w nim dostępne, jest wyjątkowo dobrze skalowalny, a zmian można w nim dokonywać praktycznie bez ograniczeń.

Magento w bardzo dużym stopniu ułatwia działania marketingowe i promocyjne. Za jego pomocą można:

  • wdrażać elastyczne kupony,
  • badać opinię publiczną,
  • zarządzać biuletynem,
  • zintegrować platformę z Google WebsiteOptimizer dla testów A/B,
  • testować wielowymiarowo.

Oczywiście to tylko niektóre z narzędzi pomagających w działaniach marketingowych, w Magento znajdziesz ich o wiele więcej. Kolejną zaletą Magento jest skuteczna i przyjazna optymalizacja sklepu internetowego pod wyszukiwarki. Z Magento stworzysz mapę strony, przyjazne adresy URL, meta tagi dla produktów, kategorii oraz zawartości strony.

Bardzo wygodne i funkcjonalne w korzystaniu z Magento jest zarządzanie. Tym, czym wyróżnia się platforma, jest kontrolowanie wielu sklepów internetowych z jednego panelu administracyjnego. Dodatkowo możemy ustawić jaką ilością informacji chcemy się dzielić z poszczególnymi użytkownikami, a projektowanie strony w Magento jest w pełni konfigurowalne za pomocą szablonów.

Wersje na urządzenia mobilne, sklepów internetowych stworzonych na Magento są bardzo przyjazne dla użytkowników, dzięki czemu nie mają oni problemów z kupowaniem, przeglądaniem produktów na smartfonach czy tabletach.

W Magento znajdziesz również bardzo rozbudowany system do analiz, zarządzania produktami, raportowania, zintegrowanie z wieloma systemami płatności. Skrypt dopasowuje się również do lokalizacji, dzięki czemu sam nalicza odpowiednie podatki i obsługuje wiele walut.

Nie ma platform idealnych

Oczywiście Magento to nie same pozytywne opinie i zalety. Ilość funkcji, jakie posiada, powoduje, że jest bardzo zasobożerny, więc wymagania co do serwera, przy korzystaniu z Magento się zwiększają. Duża skalowalność platformy to też bardziej skomplikowana architektura, przez co stworzenie sklepu internetowego w Magento jest trudniejsze i warto je zlecić zewnętrznej firmie.

Magento to platforma przeznaczona głównie dla średnich, dużych i bardzo dużych sklepów internetowych, a także małych, które nastawione są na szybki rozwój. Pomimo pewnego skomplikowania, inwestycja w sklep internetowy na Magento jest jak najbardziej opłacalna, a może o tym świadczyć fakt, że swoje e-sklepy na tym skrypcie, posiadają takie marki jak Lenovo, Olympus czy polski Reserved.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem Magento?

Zobacz, w czym

możemy Ci pomóc
Udostępnij artykuł: