Dlaczego warto wybrać system Magento, decydując się na sklep internetowy?

Data dodania:

Aktualnie istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o platformę, na jakiej chcielibyśmy stworzyć nasz własny sklep internetowy. Jednak chcąc się rozwijać powinniśmy się zdecydować na skrypt, który posiada jak najwięcej funkcjonalności, a także możliwość praktycznie nieograniczonego rozwoju e-sklepu. Takim skryptem jest właśnie Magento. O tym, dlaczego warto wybrać właśnie je dowiecie się w poniższym artykule.

Skrypt Magento jest przeznaczony do tworzenia na nim sklepów internetowych. Opiera się na licencji open source, co oznacza, że jest całkowicie darmowy, przynajmniej w swojej podstawowej wersji. Istnieje również wersja płatna, z większą ilością funkcji, jednak darmowa również będzie wystarczająca.

Rozwiązania SaaS czy sklep na własnym serwerze

Głównym zadaniem każdej platformy sklepowej jest zwiększenie obrotów sklepu internetowego. Z czasem, kiedy sklep coraz bardziej się rozwija, zwiększają się również wymagania wobec samego skryptu. Rozwiązania typu SaaS powodują, że uzależniasz się od dostawcy usługi, płacisz mu abonament, sklep prowadzi się łatwo i przyjemnie. Jednak, kiedy zechcesz wskoczyć poprzeczkę wyżej, platformy w chmurze będą blokować Twój rozwój. Nie masz w nich możliwości wglądu w kod, nowe rozwiązania pojawiają się po czasie i to w zależności od tego jak duża grupa osób komunikuje, że ich potrzebuje. Platformy typu SaaS posiadają również ograniczenia w optymalizowaniu sklepu pod wyszukiwarki internetowe.

Magento – dlaczego warto je wybrać?

Oprogramowanie open source jak Magento jest wolne od tych problemów, masz tu pełną dowolność we wdrażaniu kolejnych elementów, a możesz robić to przy pomocy modułów, które poprawiają funkcjonalność sklepu. Magento słynie właśnie z mnogości rozwiązań i funkcji, które są w nim dostępne, jest wyjątkowo dobrze skalowalny, a zmian można w nim dokonywać praktycznie bez ograniczeń.

Magento w bardzo dużym stopniu ułatwia działania marketingowe i promocyjne. Za jego pomocą można wdrażać elastyczne kupony, badać opinię publiczną, zarządzać biuletynem, zintegrować platformę z Google WebsiteOptimizer dla testów A/B oraz testować wielowymiarowo. Oczywiście to tylko niektóre z narzędzi pomagających w działaniach marketingowych, w Magento znajdziesz ich o wiele więcej.

Kolejną zaletą Magento jest skuteczna i przyjazna optymalizacja sklepu internetowego pod wyszukiwarki. Z Magento stworzysz mapę strony, przyjazne adresy URL, meta tagi dla produktów, kategorii oraz zawartości strony.

Bardzo wygodne i funkcjonalne w korzystaniu z Magento jest zarządzanie. Tym, czym wyróżnia się ta platforma jest kontrolowanie wielu sklepów internetowych z jednego panelu administracyjnego. Dodatkowo możemy ustawić jaką ilością informacji chcemy się dzielić z poszczególnymi użytkownikami, a projektowanie strony w Magento jest w pełni konfigurowalne za pomocą szablonów.

Wersje na urządzenia mobilne, sklepów internetowych stworzonych na Magento są bardzo przyjazne dla użytkowników, dzięki czemu nie mają oni problemów z kupowaniem, przeglądaniem produktów na smartfonach czy tabletach.

W Magento znajdziesz również bardzo rozbudowany system do analiz, zarządzania produktami, raportowania, zintegrowanie z wieloma systemami płatności. Skrypt dopasowuje się również do lokalizacji, dzięki czemu sam nalicza odpowiednie podatki i obsługuje wiele walut.

Sklep na Magento

Nie ma platform idealnych

Oczywiście Magento to nie same zalety, ilość funkcji, jakie posiada powoduje to, że jest bardzo zasobożerny, więc wymagania co do serwera, przy korzystaniu z Magento się zwiększają. Duża skalowalność platformy to też bardziej skomplikowana architektura, przez co stworzenie sklepu internetowego w Magento jest trudniejsze i warto je zlecić zewnętrznej firmie.

Magento to platforma przeznaczona głownie dla średnich, dużych i bardzo dużych sklepów internetowych, a także małych, które nastawione są na szybki rozwój. Pomimo pewnego skomplikowania, inwestycja w sklep internetowy na Magento jest jak najbardziej opłacalna, a może o tym świadczyć fakt, że swoje e-sklepy na tym skrypcie, posiadają takie marki jak Lenovo, Olympus czy polski Reserved. 

Przeczytaj też: Czego potrzebujesz, aby otworzyć sklep internetowy?

Podobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszej wiedzy i zapoznaj się z artykułami na naszym blogu. Masz pomysł lub projekt? Darmowa wycena jest w zasięgu ręki.