Smart BLOG

Dzielimy się wiedzą

Dobry biznes to również dzielenie się wiedzą. Na naszym blogu regularnie publikujemy artykuły eksperckie, porady techniczne i newsy dotyczące świata e- commerce, tworzenia stron internetowych oraz zaawansowanych aplikacji webowych.

Tworzenie niestandardowego modułu w CMS Drupal

Tworzenie własnych modułów w Drupalu – krótki przewodnik

Większość dodatkowych funkcji w Drupalu jest dostarczana w postaci modułów. Programiści Drupala tworzą je dla społeczności. Deweloperzy również są w stanie napisać własne, niestandardowe moduły do Drupala. Na czym polega ten proces, jak samemu stworzyć moduł i na co zwracać uwagę?

Czytaj więcej
Do czego najlepiej wykorzystać Drupala?

Do czego służy Drupal? Jakie projekty możesz na nim budować?

Drupal to sprawdzony system zarządzania treścią. Czy warto założyć na nim witrynę? Jeśli tak, to jaką? W tym artykule dowiesz się, do jakich projektów wykorzystać Drupala. Omówimy 12 przykładów stron z różnych kategorii, wyjaśniając przy tym, dlaczego użycie tego CMS-a było dobrym wyborem.

Czytaj więcej
Główne funkcje Drupala

Kluczowe funkcjonalności Drupal CMS

Drupal cieszy się popularnością szczególnie w środowisku biznesowym. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem tej platformy, na pewno chciałbyś lepiej poznać jej funkcjonalności. W tym artykule właśnie im się przyjrzymy – zarówno tym podstawowym, jak i zaawansowanym.

Czytaj więcej
Integracje Drupala z social media

8 najlepszych modułów social media dla Drupala

Integracja Drupala z social media może bardzo pomóc w różnych aspektach związanych z funkcjonowaniem strony. W tym celu warto skorzystać z odpowiednich modułów. Czym one są? Jakie są ich zalety oraz z jakich rozwiązań najlepiej skorzystać?

Czytaj więcej
Nowości w Drupal 10

Drupal 10 – jakie nowości wprowadzono?

Minęło już sporo czasu od kluczowej zmiany w ekosystemie Drupala - wydania 10. wersji CMS-a. Opisaliśmy jedenaście zmian, które się z tym wiązały i kilka ciekawostek o najnowszej wersji. Dodatkowo, jeśli wciąż tego nie zrobiłeś, doradzamy, jak najszybciej przejść na Drupal 10.

Czytaj więcej