7 miejsc z inspiracjami dla stron www

Jakub Czyż
Autor: Jakub CzyżProject Manager

Budowa strony internetowej to pracochłonne przedsięwzięcie. Projekt musi być dopracowany zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym, a do tego atrakcyjny i niebanalny. Konkurencja jest duża, dlatego trzeba wykazać się kreatywnością. Duże znaczenie ma inwencja twórcza, ale warto też poszukać inspiracji dla stron www. Podpowiadamy, gdzie web designer może zainspirować się do własnych działań.

Strony z inspiracjami dla projektów webowych

1. Dribble

Szata graficzna strony jest niezwykle ważna – nawet najbardziej wartościowa treść bez stosownej oprawy zniknie w morzu informacji. Jeśli nie masz jeszcze koncepcji, zajrzyj na portal społecznościowy Dribble. Tutaj specjaliści z całego świata profesjonalnie zajmujący się grafiką i ilustracją prezentują swoje najlepsze prace. Być może któraś z nich podsunie Ci ideę na twój unikalny projekt graficzny, a wkrótce sam stworzysz portfolio w serwisie.

2. HubSpot Academy

Na tym portalu znajdziesz szeroką bazę stron z inspiracjami zbudowanych przy pomocy oprogramowania HubSpot, ale inspiracje możesz z powodzeniem wykorzystać także w innych systemach. Dużym atutem serwisu jest jego funkcjonalność – przykłady zostały posegregowane według kategorii (na blogi, strony docelowe, mailingi etc.) oraz typu biznesu (B2B, B2C, Non-Profit etc.). Dzięki temu bez trudu wyszukasz inspiracje dla swojej strony www.

hubspotacademy

3. Awwward

Zawsze warto szukać wzorców wśród najlepszych, dlatego konkurs dla web designerów i programistów jest świetnym źródłem inspiracji. Awwwards nagradza najbardziej wyróżniające się projekty webowe, a zwycięskie witryny promuje na swojej stronie. Regularnie sprawdzając newsy z konkursu, zorientujesz się w przodujących trendach, a także wyznaczysz nowe kierunki rozwoju dla siebie.

4. Creative Blog

Nie wahaj się też korzystać ze stron z inspiracjami, które zawierają poradniki i artykuły typu know-how. Na Creative Blog przeczytasz pomocne teksty na bardzo różnorodne tematy – od grafiki komputerowej, przez obsługę popularnych CMS-ów, po strategie marketingowe. Strona jest prowadzona w języku angielskim, ale warto poświęcić trochę trudu na tłumaczenie. Porady niewątpliwie poszerzą horyzonty każdego web designera i będą inspiracją dla stron www.

5. Abduzeedo

Chociaż Abduzeedo na pierwszy rzut oka wygląda na stronę dla artystów, to designerzy stron internetowych także tutaj skorzystają. Na blogu codziennie pojawiają się nowe inspiracje z zakresu designu, architektury i fotografii, co wspaniale rozwija kreatywność i pozwala odkryć inne spojrzenie na swoją pracę. Abduzeedo wzbogaci twój projekt o oryginalne elementy i zachęci do eksperymentów.

6. The Best of Email

Jeśli chcesz stworzyć praktyczny, trafiający do odbiorcy mailing, koniecznie zajrzyj na serwis The Best of Email. Znajdziesz tam zarówno galerię inspiracji zaczerpniętych od innych twórców, jak i szereg artykułów poradnikowych, na przykład jak zachęcić odbiorcę do kontaktu albo zaprojektować mailing przykuwający uwagę konkretnej grupy docelowej. Teksty na blogu pomogą Ci zwiększyć kompetencje.

7. siteInspire

Podobnie jak w przypadku HubSpot Academy, na siteInspire zgromadzono różne strony z inspiracjami, które mogą podsunąć ci pomysł na własną stronę internetową. Obszerna biblioteka jest podzielona według kategorii tematycznych lub stylistycznych, co umożliwia wygodne przeglądanie jej zawartości. Sam zdecyduj, czy w swoich poszukiwaniach kierujesz się funkcją czy wyglądem portalu- jest to strona z inspiracjami dla różnych projektów.

Zaciekawił Cię nasz artykuł?

Czytaj dalej
Udostępnij artykuł: