4 powody dla których Drupal sprawdzi się w sektorze branży finansowej

Data dodania:

b2b

biurowce branży finansowej
Liczba transakcji przetwarzanych online mnoży się co roku. W 2017 roku badania wykazały, że ponad połowa użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie korzysta z pomocy co najmniej jednej usługi bankowości internetowej lub portfela cyfrowego. Z tego względu posiadanie wysokiej jakości strony internetowej jest koniecznością dla nowoczesnych banków i innych organizacji finansowych.

Rozwój strony internetowej z sektora finansowego wymaga stabilnej i godnej zaufania platformy. Jedną z takich platform jest Drupal, system CMS typu open-source, który pozwala na efektywne tworzenie funkcjonalnych stron internetowych i łatwe zarządzanie ich treścią.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Drupal to dobre rozwiązanie dla serwisów finansowych/bankowych? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jakie wyzwania mają przed sobą strony z branży finansowej?

Oto niektóre z większych wyzwań, jakie mają przed sobą banki:

  • Możliwość rozbudowy rozwiązań technologicznych zgodnie z oczekiwaniami klientów.

  • Utrata udziału w rynku nie tylko dla bankowości BTC, ale również dla usług B2B.

  • Tworzenie bezproblemowego user experience.

  • Tworzenie wysoce bezpiecznych platform, niezależnie od tego, jakie dane są na nich przetwarzane.

  • Odpowiedzialność za dostosowywanie się do rosnącej liczby regulacji i wymagań.

Każdego roku rosnąca liczba konsumentów, którzy jako pierwsi korzystają z technologii cyfrowych, stawia nowe wymagania i oczekiwania. Jest to siła napędowa powodująca rozwój w funkcjonowaniu technologii cyfrowych w każdym sektorze i w każdej branży. Dlatego też jeden z najbardziej regulowanych sektorów, czyli usługi finansowe, nie ma innego wyjścia, jak tylko szybko modernizować i wprowadzać innowacje, spełniając przy tym oczekiwania młodszych i starszych pokoleń.

Aby spełnić te wymagania, potrzebują oni nowoczesnej platformy. Drupal 8 spełnia te kryteria pod wieloma względami.

1. Wysokie bezpieczeństwo

Drupal to obecnie system zarządzania treścią, na którym zbudowane są strony rządowe, uniwersyteckie czy instytucyjne. Nacisk na bezpieczeństwo w systemach CMS nie jest nowością, ale w Drupalu ów priorytet został zakorzeniony już od pierwszych wersji. Ta sprawdzona platforma open source stawia sobie bezpieczeństwo za najwyższy cel. W efekcie jest postrzegana jako znacznie lepsza pod tym względem niż jej inne odpowiedniki open source, takie jak Joomla czy WordPress.

2. Elastyczność

Wiele CMS-ów przedstawia się jako „elastyczne”. Prawda jest taka, że niewiele z nich pasuje do prawdziwej definicji tego pojęcia. Drupal w swoich podstawach zapewnia maksymalną ilość możliwości zarządzania złożonymi integracjami, czy tworzenia świetnego user experience. Jest tak, gdyż platforma nie polega na gotowych rozwiązaniach dostosowanych do wielu użytkowników, dając dzięki temu najwyższy poziom kontroli.

Ten poziom elastyczności po stronie zarządzania i rozwoju pomaga stronom finansowym i bankom przygotować się na kolejne rosnące oczekiwania. Branża bankowa ma także inne specyficzne wymagania. Jej cechą charakterystyczną jest posiadanie wielu systemów działających w bardzo różnych aspektach działalności banku. Niezależnie od tego, czy jest to podstawowe oprogramowanie bankowe dla konsumentów, portale inwestycyjne, czy narzędzia i zasoby B2B, ważne jest, aby korzystanie z platformy było jak najbardziej bezproblemowe dla ich klientów.

Drupal doskonale radzi sobie z zarządzaniem tymi zasobami w celu uzyskania płynnego doświadczenia, przy jednoczesnym ograniczeniu narażenia na zagrożenia.

3. Możliwości łączenia różnych funkcji

Trudno znaleźć bank, który nie posiada kilkunastu różnych portali, mnóstwa kalkulatorów i wiele innych zestawów narzędzi pomagających swoim klientom – osobom prywatnym, firmom czy komukolwiek innemu, kto wchodzi w interakcję z ich bankiem. Drupal pozwala zebrać wszystkie te zasoby razem, w jednym portalu, który jest bardzo intuicyjny dla użytkownika.

4. Dostosowanie do urządzeń mobilnych

Twoja strona internetowa powinna zapewniać taką samą wygodę użytkowania niezależnie od urządzeń, z których korzystają Twoi klienci. Drupal posiada funkcjonalności pozwalające na stworzenie niestandardowej wersji mobilnej Twojej strony internetowej. Sprawi to, że korzystanie z niej stanie się wygodniejsze i pomoże poszerzyć grono odbiorców.

Co więcej, Drupal 8 udostępnia mobilną wersję paska narzędzi administracyjnych, co ułatwia edycję treści z dowolnego urządzenia osobistego.

Podsumowanie

Odpowiednia strona finansowa zawsze ma złożoną strukturę. Nie ma jednak potrzeby samodzielnego tworzenia każdego kawałka kodu. Aby ułatwić rozwój, możesz użyć oprogramowania takiego jak Drupal.

Jak widać, jest on doskonałym rozwiązaniem dla stron z sektora finansowego. Pamiętaj, że korzystanie z tej platformy może na początku przysparzać trudności. Jednak taka złożoność daje Ci dostęp do zaawansowanych funkcji, które gwarantują stabilną i bezpieczną pracę.

Autor: Jakub

Project Manager z zacięciem do marketingu i optymalizacji SEO. Stale poszukuje nowej wiedzy o technologiach oraz optymalizacji sprzedaży. Prywatnie zapalony motocyklista i fan sportów ekstremalnych.