Baza wiedzy Podstawowe terminy i FAQ w jednym miejscu

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy zestawienie ważnych terminów technologicznych i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Baza wiedzy

Vue.js

Czym jest Vue.js?

Vue.js to Open-Source-owy framework oparty o język JavaScript, który stworzył Evan You, pracownik Google i współtwórca Angular.js oraz Meteo.js. Celem twórcy było stworzenie czegoś lżejszego i bardziej elastycznego niż znane wcześniej frameworki Angular i React.

Do czego służy Vue.js?

Vue pozwala na tworzenie prostych aplikacji webowych opartych o Model-view-viewmodel (MVVM) Poprzez wiele rozmaitych dodatków i funkcji praca z tym frameworkiem jest dla programistów przyjemna.

Zalety frameworka Vue.js

Zalet jest całkiem sporo zwłaszcza dla początkujących w tej technologi programistów. Albowiem Vue wyróżnia się tzw. niskim progiem wejścia, co oznacza, że jest to świetna technologia dla początkujących programistów.

Sam framework jest prosty w nauce, a kod przejrzysty i intuicyjny. Z pomocą przychodzi również dobrze spisana dokumentacja, która z pewnością pomoże przy różnych wdrożeniach.

Vue.js to framework nastawiony na rozwój, którym stale zajmuje się coraz większa społeczność. Jego licencja o otwartym kodzie pozwala na nieograniczone możliwości w tworzeniu oraz integrowaniu z innymi rozwiązaniami. Dlatego masz ogromne możliwości w kwestii tworzenia nieszablonowych rozwiązań.

O Vue dowiesz się więcej z naszego bloga, gdzie znajdziesz również informacje o innych frameworkach i systemach e-commerce.