Baza wiedzy Podstawowe terminy i FAQ w jednym miejscu

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy zestawienie ważnych terminów technologicznych i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Baza wiedzy

Elasticsearch

Co to jest Elasticsearch?

Elastic to szybki i skalowalny silnik wyszukiwania pełnotekstowego, wykorzystujący Apache Lucene. Jego główną zaletą jest możliwość wyszukiwania praktycznie w czasie rzeczywistym tzn. kiedy wpiszemy zapytanie, a w boxie z filtrami wybierzemy interesujące nas zależności, to wyniki wyszukiwania automatycznie dostosują się do naszych wytycznych. Nie jesteśmy zmuszeni klikać co chwile przycisku “filtruj” czy “wyszukaj”. ElasticSearch to obecnie jedno z najlepszych dostępnych rozwiązań na rynku w kategorii silników wyszukiwania.

Zastosowanie ElasticSearch

Poprzez swoje szybkie i bezproblemowe działanie świetnie wpływa na odbiór strony przez użytkowników, pod warunkiem, że wszystko działa jak należy. Używają go zarówno sklepy e-commerce jak i duże serwisy z ogromną liczbą różnych danych czy kategorii. Świetnym przykładem jest strona Wyższych Szkół Bankowych, którą w wdrożyliśmy. Więcej o ElasticSearch możesz przeczytać na naszym blogu.