RWD - Responsive Web Design

responsywne strony internetowe

Tym skrótem określamy technikę tworzenia stron, które dostosowują się do każdego ekranu na jakim są wyświetlane, tak aby były czytelne zarówno na komputerze, tablecie, telefonie jak i każdym innym urządzeniu, na którym przyjdzie nam oglądać wybraną stronę internetową.

Główne zalety posiadania responsywnej strony internetowej:

  • Profesjonalne wyświetlanie witryny na dowolnym urządzeniu, co jest sporym udogodnieniem dla klienta, który z braku możliwości sprawdzenia oferty na komputerze, będzie mógł to zrobić poprzez telefon lub tablet.
  • Pozycjonowanie ( SEO ). Istotnym czynnikiem wpływającym na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych ma obecnie to czy strona wyposażona jest w wersję RWD.
  • Wygląd. Grafika strony dopasowuje się do każdego urządzenia. Dodatkowo możemy na wersjach np. na smartfona pokazywać tylko najważniejsze elementy strony takie jak oferta czy kontakt.

Warto dodać, że wraz łatwością dostępu do nowych technologii, notowany jest wzrost ruchu na stronie właśnie z urządzeń mobilnych. W wersję responsywną można wyposażyć stronę, sklep czy aplikację internetową. Obecnie RWD staje się standardem każdej dobrej strony internetowej.