Baza wiedzy Najważniejsze definicje w jednym miejscu

Odkrywaj świat IT razem ze Smartbees. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy zestawienie ważnych terminów związanych z web developmentem, e-commerce i aplikacjami.

Magento - dlaczego warto?

Magento to oprogramowanie sklepowe o szerokim spektrum zastosowania. Możemy dzięki niemu stworzyć mały prosty sklep, jak również rozbudowaną platformę sklepową. Jest kilka powodów, dlaczego Magento jest najpopularniejszym systemem e-commerce i warto go wybrać dla swojego sklepu:

  • Właścicielem Magento od 2011 roku stał się Ebay, czyli największy serwis z aukcjami internetowymi na świecie.
  • Jedna z 3 wersji Magento (Community) oparta jest o licencję Open Source, dzięki czemu system oraz dodatki są darmowe, a oprogramowanie rozwijane jest przez programistów z całego świata. Daje to dostęp do najnowocześniejszych możliwości sprzedażowych.
  • Zarządzanie wieloma sklepami internetowymi z jednego miejsca. Gdy zajdzie potrzeba, aby stworzyć dodatkowe sklepy z osobną marką w Magento, będziesz mógł wygodnie i sprawnie obsługiwać je z jednego panelu administracyjnego.
  • Łatwą rozbudowę o nowe możliwości zawdzięczamy budowie modułowej, dzięki której mamy możliwość szybkiego zainstalowania dowolnej funkcji. W Magento takich dodatków jest całkiem sporo ze w względu na szybki rozwój, który zawdzięczamy licencji Open Source.
  • Całe oprogramowanie możemy również przebudować i ulepszać bez końca o własne rozwiązania.
  • Popularność Magento stale rośnie i już dziś jest on najczęściej wybieranym systemem do tworzenia sklepów internetowych na świecie.
  • Przy tworzeniu każdego rozwiązania internetowego nie można zapomnieć o bardzo ważnym elemencie jakim jest pozycjonowanie sklepu internetowego. W Magento w celu optymalizacji pod wyszukiwarki utworzysz m.in. mapę strony, meta tagi, przyjazne URL oraz wiele innych bardziej zaawansowanych dodatków.